Son Dakika Haberleri: Amatör Balıkçıların Kızılırmak'ta Tehlikeli Balık Avı

Amatör Balıkçıların Kızılırmak'ta Tehlikeli Balık Avı

2 yıl önce

Türkiye’nin en uzun nehri olan Kızılırmak’ta olta balıkçılığı yapan amatör balıkçılar tehlikeye aldırış etmeden balık tutuyor.

Amatör Balıkçıların Kızılırmak'ta Tehlikeli Balık Avı, System.String[]
Türkiye'nin en uzun nehri olan Kızılırmak'ta olta balıkçılığı yapan amatör balıkçılar tehlikeye aldırış etmeden balık tutuyor.

Sivas'ın İmranlı ilçesindeki Kızıldağ'dan doğan ve Karadeniz'e dökülen Türkiye'nin en uzun nehri olan Kızılırmak'a havaların ısınmasıyla birlikte amatör balıkçılar akın etti. Tehlikeye aldırış etmeden kayaların üzerinde de balık avlayan amatör balıkçılar hafta sonlarını burada geçiriyor. Olta ve serpme yöntemiyle balık avlayan amatör balıkçılar stres atmak için Kızılırmak'a geldiklerini söylüyor.

Amatör balıkçılardan Nurettin Aslan, iş çıkışının ardından Kızılırmak'a balık avlamaya geldiğini ifade ederek, balık avlamanın keyifli olduğunu söyledi. Çocukları ile Kızılırmak'a gelerek balık tutan Ünal Taçyıldız ise balık tutmaya stresini atmak için geldiğini vurgulayarak akşam saatlerinden itibaren daha çok balık çıktığını belirtti.

Kızılırmak'ta geçtiğimiz yıllarda balık tutarken bazı kişilerin suya düşüp akıntıya kapılması sonucu ölümlü olaylar yaşanmıştı. - SİVASAğaca Bağladıkları Köpeğe Tecavüz Ettiler, Ölünce Bırakıp Kaçtılar Sakalları Yüzünden Sokağa Dahi Çıkamayan Genç Kadın, Son Haliyle Şaşırttı

Son Dakika! Erdoğan, Türkiye ile Romanya Arasındaki Ticari Hedefi Açıkladı: 10 Milyar Dolar