Asım'ın Nesli Hareketi Çanakkale Gezisi Düzenledi - Son Dakika

Asım'ın Nesli Hareketi Çanakkale Gezisi Düzenledi

17.10.2018 17:47
Asım'ın Nesli Hareketi Çanakkale Gezisi Düzenledi

Kırşehir’de Asım’ın Nesli Hareketi Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü ’Geleceğin, Gençliği Asım’ın Nesli Modeli’ projesi kapsamında Çanakkale Şehitliği gezisi düzenledi.

Kırşehir'de Asım'ın Nesli Hareketi Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü 'Geleceğin, Gençliği Asım'ın Nesli Modeli' projesi kapsamında Çanakkale Şehitliği gezisi düzenledi.

Dört gün süren tarih ve kültür gezisinde Çanakkale şehitlikleri tek tek ziyaret edilerek Mehmet Çavuş'un anıtı ve şehitliğinde dua edildi.

Asımın Nesli Hareketi Derneği Başkanı Mahmut Sami Doğancı, yüz yıl önce Çanakkale'ye şehit olmak için giden evlatların torunlarının da aynı duyguları paylaştığını söyledi. Doğancı, "Hareketimiz aynı imanla ve ruhla 100 yıl sonra Çanakkale'ye gelerek aynı doğuşu ve duruşu ortaya koymuştur. Biz İman ve İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Asımın Nesli fikriyatını harekete dönüştürmek için sırat-ı müstakimde yürümeye gayret ediyoruz. O günkü dedelerimiz ne dedi; 'torunlarımız kafire benzemesinler ve özenmesinler, kafir gibi düşünmesinler ve yaşamasınlar. Bugün biz acaba hangi cephedeyiz. İman cephesinde mi? küfür cephesi mi? Biz, Asımın nesli mi yetiştiriyoruz yoksa yecüc mecüc nesli mi? Bunu sorgulamamız ve bu bilinci ailelerimize ve yeni nesillerimize taşımamız o şehitlerden ve gazilerden üzerimize düşen bir borçtur"diye konuştu. - KIRŞEHİR

YORUMLAR
500
Son dakika haberleri | Çanakkale'de su ücretlerine zam yapıldı Son dakika haberleri | Çanakkale'de su ücretlerine zam yapıldı Çanakkale Ticaret Borsası Çanakkale Ticaret Borsası Kırşehir Valisi Buhara, köylerde üreticilerle buluştu Kırşehir Valisi Buhara, köylerde üreticilerle buluştu
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Asım'ın Nesli Hareketi Çanakkale Gezisi Düzenledi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement