Asım'ın Nesli Hareketi Çanakkale Gezisi Düzenledi - Son Dakika

Asım'ın Nesli Hareketi Çanakkale Gezisi Düzenledi

17.10.2018 17:47
Asım'ın Nesli Hareketi Çanakkale Gezisi Düzenledi, System.String[]

Kırşehir’de Asım’ın Nesli Hareketi Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü ’Geleceğin, Gençliği Asım’ın Nesli Modeli’ projesi kapsamında Çanakkale Şehitliği gezisi düzenledi.

Kırşehir'de Asım'ın Nesli Hareketi Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü 'Geleceğin, Gençliği Asım'ın Nesli Modeli' projesi kapsamında Çanakkale Şehitliği gezisi düzenledi.

Dört gün süren tarih ve kültür gezisinde Çanakkale şehitlikleri tek tek ziyaret edilerek Mehmet Çavuş'un anıtı ve şehitliğinde dua edildi.

Asımın Nesli Hareketi Derneği Başkanı Mahmut Sami Doğancı, yüz yıl önce Çanakkale'ye şehit olmak için giden evlatların torunlarının da aynı duyguları paylaştığını söyledi. Doğancı, "Hareketimiz aynı imanla ve ruhla 100 yıl sonra Çanakkale'ye gelerek aynı doğuşu ve duruşu ortaya koymuştur. Biz İman ve İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Asımın Nesli fikriyatını harekete dönüştürmek için sırat-ı müstakimde yürümeye gayret ediyoruz. O günkü dedelerimiz ne dedi; 'torunlarımız kafire benzemesinler ve özenmesinler, kafir gibi düşünmesinler ve yaşamasınlar. Bugün biz acaba hangi cephedeyiz. İman cephesinde mi? küfür cephesi mi? Biz, Asımın nesli mi yetiştiriyoruz yoksa yecüc mecüc nesli mi? Bunu sorgulamamız ve bu bilinci ailelerimize ve yeni nesillerimize taşımamız o şehitlerden ve gazilerden üzerimize düşen bir borçtur"diye konuştu. - KIRŞEHİR

Asım'ın Nesli Hareketi Çanakkale Gezisi Düzenledi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Asım'ın Nesli Hareketi Çanakkale Gezisi Düzenledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Fatih Terim: Ali Sami Yen'de 8-10 dakika vermemek bu kadar zor mu! Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı