Son dakika Mehmet Akif Ersoy haberleri, Mehmet Akif Ersoy son dakika, son dakika Mehmet Akif Ersoy

Son Dakika Mehmet Akif Ersoy Haberleri

 • Ali Haydar Fırat, ekranda yazanı gördükten sonra canlı yayını terk etti
  10:15 Ali Haydar Fırat, ekranda yazanı gördükten sonra canlı yayını terk etti

  CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Haydar Fırat, Habertürk'te Mehmet Akif Ersoy'un moderatörlüğündeki programda CHP-DEM iş birliği konusu üzerindeki tartışmalara tepki göstererek yayını terk etti. Fırat, KJ'deki ifadelerin yanlış olduğunu belirterek, KJ'nin değiştirilmemesi halinde programı terk edeceğini söyledi. Gazeteci Nasuhi Güngör'ün eleştirisi sonrası sinirlenen Fırat, yayını tamamen terk etti.

 • Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası Etkinliği düzenledi
  27 Şub Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası Etkinliği düzenledi

  Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği, Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun katılımıyla 'Babamın Arkadaşı Mehmet Akif' adlı seminer düzenledi. Seminere Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi, İhsanoğlu, Türkoloji bölümlerinden profesörler, akademisyenler ve basın mensupları katıldı. Büyükelçi, Mehmet Akif Ersoy'un Türk halkının tarih sahnesine çıkışında manevi bir güç kaynağı olduğunu belirtti ve gelecek dönemde projelerin hayata geçirileceğini söyledi. Ayrıca, Mehmet Akif Ersoy'un yaşadığı evin müzeye dönüştürülmesi temennisinde bulunuldu.

 • Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, 5 yıllık görev süresinde ilçeye kazandırdıkları hizmetleri anlattı
  27 Şub Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, 5 yıllık görev süresinde ilçeye kazandırdıkları hizmetleri anlattı

  Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde, 5 yıllık görev süresinde ilçeye kazandırdıkları hizmetleri anlattı. Başkan Köleoğlu, Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde Kumluca halkıyla bir araya gelerek göreve geldiği günden bu yana ilçeye kazandırdığı '5 Yılda 50 İcraat' için hazırlanan çalışmaların videosunu izletti.

 • Demirci Türk Sanat Müziği Korosu İlk Konserini Verdi
  22 Şub Demirci Türk Sanat Müziği Korosu İlk Konserini Verdi

  Manisa'nın Demirci ilçesinde belediye tarafından kurulan Demirci Türk Sanat Müziği Korosu, ilk konserini Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezi Konferans Salonu'nda verdi. İzmir Radyosu sanatçılarının eşlik ettiği koro, 23 eser seslendirdi. Konseri, Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk ile vatandaşlar izledi.

 • Elindeki tüfeği ateş alan şahıs kazara kendini vurdu
  10 Şub Elindeki tüfeği ateş alan şahıs kazara kendini vurdu

  Çorum'da bir kişi elindeki av tüfeğinin ateş alması sonucu kazara kendini vurdu. Olay Bahçelievler Mahallesi Mehmet Akif Ersoy 5. Sokak'ta meydana geldi. A.B., sokak üzerindeki ikametinde elindeki tüfeğin ateş alması sonucu kazara kendini vurarak yaralandı. Yaralı, Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ne getirildi ve tedavisinin ardından Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, kullanım suyuna yüzde 40 indirim müjdesi verdi
  01 Şub AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, kullanım suyuna yüzde 40 indirim müjdesi verdi

  AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, televizyon programında su fiyatlarında yüzde 40 indirim yapacaklarını açıkladı. Ayrıca deprem riskine karşı önlemler alacaklarını belirtti.

 • Kolpaçino Oyuncuları Mehmet Akif Ersoy'un Programında Şaka Yaptı
  20 Oca Kolpaçino Oyuncuları Mehmet Akif Ersoy'un Programında Şaka Yaptı

  Kolpaçino 4 filminin oyuncuları Şafak Sezer, Buket Dereoğlu ve Kubilay Penbeklioğlu, Mehmet Akif Ersoy'un programına konuk oldu. Oyuncular, canlı yayında kavga ediyormuş gibi yaparak Ersoy'a şaka yaptı. Şaka olduğunu öğrenen Ersoy rahatladı.

 • Kolpaçino 4 oyuncuları, Mehmet Akif Ersoy programında birbirine girdi! Şaka olduğu dakikalar sonra anlaşıldı
  20 Oca Kolpaçino 4 oyuncuları, Mehmet Akif Ersoy programında birbirine girdi! Şaka olduğu dakikalar sonra anlaşıldı

  Kolpaçino 4 filminin oyuncuları Şafak Sezer, Buket Dereoğlu ve Kubilay Penbeklioğlu, Mehmet Akif Ersoy'un programına konuk oldu. Oyuncular, canlı yayında kavga ediyormuş gibi yaparak Ersoy'a şaka yaptı.

 • Bilecik İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şubesi, 2024 yılında da trafik eğitim faaliyetlerine devam ediyor
  15 Oca Bilecik İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şubesi, 2024 yılında da trafik eğitim faaliyetlerine devam ediyor

  Bilecik İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şubesi ekipleri, Cumhuriyetin 100'üncü yıl dönümü faaliyetleri kapsamında başlattıkları trafik eğitimi faaliyetlerine 2024 yılında da devam ediyor. Öğrencilere genel trafik kuralları, okul servislerine inme binme kuralları, emniyet kemeri ve yaya geçidi kullanımı konularında hem teorik hem de pratik eğitim veriliyor. Eğitim sonunda öğrencilere boyama kitabı, boyama seti ve kırtasiye malzemesi dağıtılıyor. Jandarma Trafik ekiplerinin son durağı Mehmet Akif Ersoy İlk/Ortaokulu oldu ve faaliyetlerin devam edeceği bilgisi verildi.

 • MAKÜ, Türkiye'de Süt Sığırcılığı İşletmelerinin Standartlarını Belirleyen ve Belgelendiren İlk ve Tek Yetkili Kurum Oldu
  14 Oca MAKÜ, Türkiye'de Süt Sığırcılığı İşletmelerinin Standartlarını Belirleyen ve Belgelendiren İlk ve Tek Yetkili Kurum Oldu

  Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Türkiye'de süt sığırcılığı işletmelerinin standartlarını belirleyen ve bunu belgelendiren yetkili kurum oldu. İlk çiftlik belgelendirme saha faaliyeti Bağlar Mahallesi'ndeki bir süt hayvancılığı çiftliğinde başladı. Törende MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Türkiye'de süt sığırcılığı işletmelerinin standartlarını belirleyen ve bunu belgelendiren tek ve ilk yetkili kurumun MAKÜ olduğunu vurguladı.

 • Saraybosna'da Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı Gerçekleştirildi
  11 Oca Saraybosna'da Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı Gerçekleştirildi

  Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'u anmak için düzenlenen 'Akif'i Bilmek' programı gerçekleştirildi. Programda konuşan Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Emre Gençtuğ, Ersoy'un ender şairlerden biri olduğunu ve eserlerinin milli şuurun beslendiği önemli kaynaklar arasında yer aldığını belirtti. Programda ayrıca Mehmet Akif Ersoy'un sözleri ve yazdıklarının hala önemli olduğu vurgulandı.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Mehmet Akif Ersoy İlkokulunu Ziyaret Etti
  06 Oca Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Mehmet Akif Ersoy İlkokulunu Ziyaret Etti

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, BİL-EN Programı kapsamında merkez ilçe Mehmet Akif Ersoy İlkokulunu ziyaret ederek velileri kırmadı. Vali Aygöl, okul velilerinin endişelerini gidermek için sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretinde öğrenciler ve velilerle bir araya gelen Vali Aygöl, her okulu ziyaret etmek istediklerini belirtti. Ayrıca çocuklara yerli otomobil TOGG'u gösterme sözü verdi. Vali Aygöl, okulda kitap okuma etkinliğine katıldı ve velilerle sohbet ederek taleplerini dinledi. Öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Aygöl, desteklerini ifade etti ve başarılar diledi. Ziyaretin sonunda bir öğrenciyi kucağına alarak valiliğe götürme teklifiyle tebessüm ettiren anlar yaşandı.

 • Amasya Müftülüğü'nden görme engellilere özel 100 çeşit kitap
  04 Oca Amasya Müftülüğü'nden görme engellilere özel 100 çeşit kitap

  Amasya Müftülüğü, görme engellilere özel olarak Braille alfabesiyle yazılan 100 çeşit kitap hazırlattı. Mehmet Akif Ersoy, Arif Nihat Asya ve Cahit Sıtkı Tarancı gibi şairlerin şiirlerinin de görme engellilerin okuyabilecekleri kabartma yazıya dönüştürülmesine müftülüğün düzenlediği Braille alfabesi kursunda eğitimi alan üniversite öğrencileri de destek oldu. Sergide tarihi camiler ve şehrin kültürel değerleriyle ilgili bilgilerin bulunduğu kitaplar da yer aldı. Açılışta konuşan Amasya Valisi Yılmaz Doruk, görme engellilerin aydınlanmaya engel olmadığını vurgulayarak çalışmayı takdir etti.

 • TOGÜ'de Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı Düzenlendi
  04 Oca TOGÜ'de Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı Düzenlendi

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde (TOGÜ) Mehmet Akif Ersoy'un anısını yaşatmak amacıyla bir anma programı düzenlendi. Programda Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Mehmet Akif Ersoy'un sadece bir şair değil, bir vatansever ve düşünür olduğunu vurgulayarak, eserlerinin tüm zamanların insanına hitap ettiğini belirtti. Anma programına CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve üniversite personeli ile öğrenciler katıldı.

 • AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'nda ödül töreni
  04 Oca AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'nda ödül töreni

  AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'nda Mektup kategorisinde birinci olan Feyzanur Özçelik Ünal, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı. Ünal, mektubunda milli mücadeleden, milli teknoloji hamlesine varılan istikbal mücadelesini ecdada anlattı ve mazlum coğrafyalardaki yaralara merhem olabilmenin şuurunu dile getirdi.

 • Çorum'un Sungurlu İlçesi'nde Fen Lisesi öğrencileri 12 şehit için 12 fidan dikti
  03 Oca Çorum'un Sungurlu İlçesi'nde Fen Lisesi öğrencileri 12 şehit için 12 fidan dikti

  Sungurlu Fen Lisesi 12. Sınıf öğrencileri tarafından düzenlenen Şehitlik ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı kapsamında, okul bahçesine 12 şehit adına 12 ağaç dikildi. Programda, müdürün konuşması, sinevizyon gösterimi, konuşmalar, Kur'an tilaveti ve dua da yer aldı.

 • Darende'de Motosiklet Hırsızı Kamera Kaydıyla Yakalandı
  03 Oca Darende'de Motosiklet Hırsızı Kamera Kaydıyla Yakalandı

  Malatya'nın Darende ilçesinde meydana gelen motosiklet hırsızlığı olayında, polis ekipleri 50 saatlik kamera kaydını inceleyerek şüpheliyi yakaladı. Şüpheli gözaltına alınırken, çalıntı motosiklet sahibine teslim edildi.

 • Mehmet Akif Ersoy Sergisi Genç Ofis'e Taşındı
  01 Oca Mehmet Akif Ersoy Sergisi Genç Ofis'e Taşındı

  Talas Belediyesi tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılını anma sergisi, Mevlana Mahalle Meydanı'ndan Genç Ofis'e taşındı. Sergide, Mehmet Akif Ersoy'un hayatından kesitler ve Talas Belediyesi'nin çalışmaları yer alıyor. Ayrıca Milli Şairin bazı şiirleri de tablo olarak sergileniyor.

 • Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 87. Yıl Dönümü Anma Töreni
  30 Ara Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 87. Yıl Dönümü Anma Töreni

  Karamürsel ilçesinde, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma töreni gerçekleştirildi. Törende, Mehmet Akif Ersoy'un hayatı, düşünceleri ve eserleri hakkında sunum yapıldı.

 • Burdur'da Yörük Çalgıları Kursu Açıldı
  29 Ara Burdur'da Yörük Çalgıları Kursu Açıldı

  Burdur'da sanatçı Sümer Ezgü'nün öncülük ettiği proje kapsamında halk eğitim merkezi müdürlüğünce ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik geleneksel Yörük çalgıları kursu açıldı. Kursa destek veren Ezgü, 24 geleneksel enstrüman hibe etti. Öğrenciler kabak kemane, sipsi ve cura çalmayı öğreniyor. Ezgü, Burdur'un zengin kültürüne dikkat çekerek, geleneksel enstrümanların çocuklara ulaştırılması gerektiğini belirtti.

 • Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılında anma töreni düzenlendi
  29 Ara Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılında anma töreni düzenlendi

  İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy, Yozgat'ın Sorgun ilçesinde düzenlenen anma töreniyle vefatının 87. yılında anıldı. Törende, İstiklal Marşı okundu ve konuşmalar yapıldı. Program, şiirlerin okunması, tiyatro oyunu ve türkülerle sona erdi. Törene, ilçe yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 • İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Ölüm Yıl Dönümü Anıldı
  29 Ara İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Ölüm Yıl Dönümü Anıldı

  İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 87. yılında Çıldır İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen programla saygı ve rahmetle anıldı. Programda, öğrenciler tarafından şiirler okundu, sinevizyon gösterimi yapıldı ve İstiklal Marşı kısa oyunu sergilendi.

 • İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un doğumunun 150. yılı anıldı
  28 Ara İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un doğumunun 150. yılı anıldı

  Tarım ve Orman Bakanlığı, İstiklal Marşı'nın yazarı veteriner hekim Mehmet Akif Ersoy'un doğumunun 150'inci yılı nedeniyle bir anma programı düzenledi. Programa şairin torunu Selma Argon ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider de katıldı. Argon, dedesinin veteriner hekim kimliğinin şiirlerine yansıdığını ve meslek seçimiyle verdiği mesajı önemsediğini belirtti. Bakan Yardımcısı Gizligider ise Mehmet Akif Ersoy'un Türklüğün, Türk Milletinin ve tüm İslam ümmetinin büyük şairi olduğunu vurguladı.

 • Merzifon'da Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılı konferansı düzenlendi
  28 Ara Merzifon'da Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılı konferansı düzenlendi

  Amasya'nın Merzifon ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılı etkinlikleri kapsamında konferans düzenlendi. Konferansa okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Konferansta konuşan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Muhammed İkbal Güler, Mehmet Akif Ersoy'un Türk tarihinin önemli bir şairi olduğunu ve aynı zamanda önemli bir fikir ve düşünce adamı olduğunu vurguladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat ise Ersoy'un vatan sevgisi ve milli değerlere olan bağlılığını vurgulayarak, mirasının genç nesillere aktarılmasının önemine dikkat çekti.

 • Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı Edremit'te Düzenlendi
  28 Ara Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı Edremit'te Düzenlendi

  Balıkesir'in Edremit İlçesi, Akçay Şehit Halil Kantarcı Ortaokulunda Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi. Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı. Konuşmaların ardından öğrencilerin hazırladığı şiirler ve mini konser ile anma programı sona erdi. Programa Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer, daire amirleri, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 • Kahire Yunus Emre Enstitüsü, Mehmet Akif Ersoy'u anma töreni düzenledi
  28 Ara Kahire Yunus Emre Enstitüsü, Mehmet Akif Ersoy'u anma töreni düzenledi

  Kahire Yunus Emre Enstitüsü (YEE), İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yıl dönümü münasebetiyle anma töreni düzenledi. Törende, milli şair Akif ve tüm vatan şehitlerinin ruhu için Kur'an-ı Kerim okundu. Törene, Kahire Büyükelçisi Salih Mutlu Şen, Kahire Eğitim Müşaviri İbrahim Aslan, Gazze'ye yardım çalışmaları için Mısır'da bulunan Kızılay ve AFAD çalışanları, YEE kursiyerleri ile Mısırlı ve Türk konuklar katıldı.

 • Yozgat'ta Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılı anma programı düzenlendi
  28 Ara Yozgat'ta Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılı anma programı düzenlendi

  Yozgat'ta İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi. Programda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Mehmet Akif Ersoy'un hayatı anlatıldı ve şiirleri okundu. Programa Yozgat Valisi, Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü, Milli Eğitim Müdürü, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 • Kocaeli'de Mehmet Akif Ersoy Anma Töreni Düzenlendi
  28 Ara Kocaeli'de Mehmet Akif Ersoy Anma Töreni Düzenlendi

  Kocaeli'de İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy adına anma töreni düzenlendi.

 • İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy Darende'de anıldı
  28 Ara İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy Darende'de anıldı

  İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yıl dönümü Darende ilçesinde düzenlenen anma programıyla kutlandı. Programda Kur'an-ı Kerim, ilahiler, mevlid-i şerif ve dualar okundu. Milli şair Ersoy'un sevdiği ilahileri kaside şeklinde seslendiren Tasavvuf Musik-i korosu büyük ilgi gördü. Ayrıca Darende İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen konferansta öğrencilere Milli Şair hakkında bilgiler verildi ve gösteriler sunuldu.

 • Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 87. Yılı Anma Programı Düzenlendi
  28 Ara Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 87. Yılı Anma Programı Düzenlendi

  Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi. Programda, İstiklal Marşı okundu ve öğrencilere ödüller verildi. Programa Kozaklı Belediye Başkanı, ilçe protokolü, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

 • ERVAK Başkanı Güzel: 'Riyakârlık, Mehmet Akif Ersoy'un hayatında olmayan kavramlardı'
  28 Ara ERVAK Başkanı Güzel: "Riyakârlık, Mehmet Akif Ersoy'un hayatında olmayan kavramlardı"

  Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) Başkanı Eczacı Erdal Güzel, Milli Mücadele'nin manevi lideri İstiklal Marşı yazarı, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 87"nci yıl dönümü münasebetiyle Adalet Bakanlığı Hüseyin Turgut Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlattı.

 • Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ankara'da düzenlenen Mehmet Akif Ersoy Günleri'nde yer aldı
  27 Ara Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ankara'da düzenlenen Mehmet Akif Ersoy Günleri'nde yer aldı

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy Günleri etkinliğinde standıyla yer aldı. Anma etkinliklerinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi stantı ilgi odağı oldu.

 • İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy Çerkeş'te anıldı
  27 Ara İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy Çerkeş'te anıldı

  Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılında Çerkeş'te düzenlenen törende, İstiklal Marşı okundu ve konferans verildi. Törene çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 • İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un Anısına Yürüyüş Düzenlendi
  27 Ara İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un Anısına Yürüyüş Düzenlendi

  İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılı dolayısıyla İstiklal Caddesi'nde anma etkinliği düzenlendi. Gençler Türk bayraklarıyla yürüyüş yaparken, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, gençlere seslenerek vatanlarına sahip çıkmalarını ve Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmelerini istedi. Etkinlikte ayrıca Mehmet Akif Ersoy Hatıra Evi gezildi ve merhamet kavramı üzerine bir söyleşi düzenlendi.

 • Aksaray'da Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılı etkinlikleri
  27 Ara Aksaray'da Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılı etkinlikleri

  Aksaray'da Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılı etkinlikleri kapsamında kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi. Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek ile çok sayıda öğrenci katıldı. Kumbuzoğlu, Mehmet Akif Ersoy'un milli değerlere olan bağlılığı ve edebi mirasının genç nesillere aktarılmasının önemine dikkat çekti ve öğrencilere kitap okumayı ihmal etmemelerini söyledi.

 • Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 87. Yılı Sergiyle Anıldı
  27 Ara Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 87. Yılı Sergiyle Anıldı

  Talas Belediyesi tarafından düzenlenen sergide, milli şair Mehmet Akif Ersoy'un eserleri sergilendi. Sergi, hem Akif'in hayatından kesitler sunan hem de 5 yılda yapılan programları içeriyordu. Sergiyi gezenler, İstiklal Marşı'nın ana temasının istiklal ve hürriyet olduğunu vurgulayarak, serginin düzenlenmesinden dolayı Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'a teşekkür etti.

 • İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Caddesi'nde anıldı
  27 Ara İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Caddesi'nde anıldı

  İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen etkinlikle anıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, gençlere seslenerek, 'İşte bu hayasızca akınlara, bayrağımıza uzanan ellere karşı duracak gençlik sizsiniz' dedi.

 • Çanakkale'de Masaj Salonunda Kezzap Saldırısı
  27 Ara Çanakkale'de Masaj Salonunda Kezzap Saldırısı

  Çanakkale'de bir masaj salonunda çalışan kadının yüzüne kezzap atan şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Olayın nedeni henüz bilinmiyor.

 • Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yıldönümünde anma töreni düzenlendi
  27 Ara Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yıldönümünde anma töreni düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın yazarı şair Mehmet Akif Ersoy, vefatının 87. yıldönümünde Edirnekapı Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Anma törenine birçok önemli isim ve öğrenci katıldı. Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Argon, gençlerin Mehmet Akif'i anlamalarının önemine vurgu yaptı.

 • Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılında anma töreni düzenlendi
  27 Ara Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yılında anma töreni düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın yazarı şair Mehmet Akif Ersoy, vefatının 87. yıldönümünde Edirnekapı Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Anma törenine birçok önemli isim ve öğrenci katıldı. Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Argon, gençlerin Mehmet Akif'i anlamalarının önemine vurgu yaptı.

 • Malatya Valisi ve MHP İl Başkanı Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı
  27 Ara Malatya Valisi ve MHP İl Başkanı Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

  Malatya Valisi Ersin Yazıcı ve MHP İl Başkanı Gökhan Gök, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Yazıcı, Mehmet Akif Ersoy'u ebediyete irtihalinin 87. yıl dönümünde rahmet ve minnetle andıklarını belirtti. MHP İl Başkanı Gökhan Gök ise Mehmet Akif Ersoy'un Türk milletinin en zorlu dönemlerine şahitlik ettiğini ve ömrünü vatan ve millet aşkıyla nihayete erdirdiğini belirtti.

 • Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi
  26 Ara Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi

  Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Ankara'da gerçekleşen Mehmet Akif Ersoy'u anma programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkan Aşgın ile Çorum halkına selam gönderdi.

 • Burdur Valisi Türker Öksüz, Mehmet Akif Ersoy'u anma mesajı yayımladı
  26 Ara Burdur Valisi Türker Öksüz, Mehmet Akif Ersoy'u anma mesajı yayımladı

  Burdur Valisi Türker Öksüz, İstiklal Marşı'nın yazarı, şair Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 87. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Öksüz, mesajında Ersoy'u saygı ve rahmetle anarak, Türk milletinin kalbinde taht kurduğunu belirtti.

 • Dicle Üniversitesi'nde Mehmet Akif Ersoy anma programı düzenlendi
  26 Ara Dicle Üniversitesi'nde Mehmet Akif Ersoy anma programı düzenlendi

  Dicle Üniversitesi (DÜ) Edebiyat Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı işbirliğiyle düzenlenen programda, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy, vefatının 87. yılında anıldı. Programa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tanyıldız, dekanlar, müdürler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 • TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Mehmet Akif Ersoy'un vatan sevgisini ve mirasını gelecek nesillere aktarmanın vazifeleri olduğunu söyledi
  26 Ara TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Mehmet Akif Ersoy'un vatan sevgisini ve mirasını gelecek nesillere aktarmanın vazifeleri olduğunu söyledi

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bozdağ başkanlığında toplandı. Bozdağ, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'u anarak, onun fikirlerini ve mirasını gelecek nesillere aktarmanın vazifeleri olduğunu belirtti. AK Parti milletvekilleri terör saldırılarını kınadı ve teröre destek verenlere lanet okudu.

 • AK Parti Gençlik Kolları, Mehmet Akif Ersoy Günleri'ni düzenledi
  26 Ara AK Parti Gençlik Kolları, Mehmet Akif Ersoy Günleri'ni düzenledi

  AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Mehmet Akif Ersoy Günleri' etkinliği, Ankara ATO Congresium'da gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında çeşitli konferans ve söyleşiler düzenlendi. Yıldırım Belediyesi de etkinlikte yerini alarak kültürel yayınlarını ve etkinliklerini ziyaretçilerle paylaştı. Standı ziyaret eden misafirlere Yıldırım Belediyesi yayınlarından çıkan eserler hediye edildi.

 • İstiklal Marşı'nı kaleme alan Mehmet Akif Ersoy vefatının 87. yılında anılıyor
  26 Ara İstiklal Marşı'nı kaleme alan Mehmet Akif Ersoy vefatının 87. yılında anılıyor

  Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'nı yazan usta edebiyatçı, vefatının 87. yılında anılıyor. Ersoy'un hayatı, eğitimi, evliliği ve edebi çalışmaları hakkında bilgiler verilen haberde, İstiklal Marşı'nın nasıl ortaya çıktığı ve kabul edildiği de anlatılıyor. Mehmet Akif Ersoy'un kabri ve Taceddin Dergahı'nın ziyaretçi akınına uğradığı belirtiliyor.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı
  26 Ara Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mehmet Akif Ersoy'un Türkiye'deki en büyük ve etkili şairlerden birisi olduğunu belirtti. Büyükkılıç, Akif'in vatanını savunmak için milli marş kaleme almasının ardından kendisine sunulan para ödülünü kabul etmeyerek geri çevirdiğini ifade etti. Başkan Büyükkılıç ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'na da katıldı.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nu misafir etti
  26 Ara Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nu misafir etti

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ATO Congresium'daki 'Mehmet Akif Ersoy Günleri' etkinliğinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nu misafir etti. Bakan Uraloğlu, Başkan Büyükkılıç'ın Kayseri'de başarılı hizmetler yaptığını ifade ederek, yeni terminal binasının yakında açılacağını belirtti.

 • Başkan Büyükkılıç, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'na katıldı
  26 Ara Başkan Büyükkılıç, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'na katıldı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ankara'da düzenlenen Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını dinleyen Büyükkılıç, 31 Mart yerel seçimlerinin önemine vurgu yaptı ve Akif'in İstiklal Marşı'nın sembolü olduğunu belirtti.

 • Emet Gazi Kemal İlkokulu'ndan Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı
  26 Ara Emet Gazi Kemal İlkokulu'ndan Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı

  Kütahya'nın Emet ilçesinde Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası etkinlikleri çerçevesinde Emet Gazi Kemal İlkokulu tarafından düzenlenen 'Hakkın sesi Mehmet Akif Ersoy'u anma programı' büyük ilgi gördü. Programda, öğrencilerin hazırladığı tiyatro oyunu, şiir ve ilahi, Hüseyni gösterisi ve semazen gösterileri büyük beğeni topladı. Ayrıca, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

 • AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı: Filistin davasının yılmaz savunucusu Cumhurbaşkanı Erdoğan
  26 Ara AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı: Filistin davasının yılmaz savunucusu Cumhurbaşkanı Erdoğan

  AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'nda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Filistin davasının yılmaz savunucusu olduğunu belirtti. İnan, gençlik hareketinin kendisini unutmayacağını vurguladı ve AK Gençlik'in ecdadın izlerini takip ettiğini söyledi.

 • Erdoğan: Zulme Susmayacağız, Akif'in Diliyle Haykıracağız
  25 Ara Erdoğan: Zulme Susmayacağız, Akif'in Diliyle Haykıracağız

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'nda yaptığı konuşmada, zulme karşı susmayacaklarını ve katledilen, sömürülen, zulmedilen insanlar için Mehmet Akif'in diliyle haykırmaya devam edeceklerini belirtti. Erdoğan, Türk milletinin istiklalsiz yaşayamayacağını vurgulayarak, istiklal mücadelesine sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'na katıldı
  25 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'na katıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mehmet Akif Ersoy'un yaşantısıyla, duruşuyla, dirayetli kişiliği, derin ilmi ve örnek ahlakıyla İstiklal Şairi sıfatını ziyadesiyle hak eden abidevi bir karakter olduğunu" söyledi.

 • Azerbaycan'da Mehmet Akif Ersoy ve Türk Edebiyatı Merkezi açıldı
  25 Ara Azerbaycan'da Mehmet Akif Ersoy ve Türk Edebiyatı Merkezi açıldı

  Azerbaycan Milli İlimler Akademisi bünyesinde Mehmet Akif Ersoy ve Türk Edebiyatı Merkezi açıldı. Merkezin açılışına birçok önemli isim katıldı. Merkezde Mehmet Akif Ersoy'un eserleri ve arşiv malzemeleri bulunacak.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra'da yol çalışmalarına devam ediyor
  25 Ara Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra'da yol çalışmalarına devam ediyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Bafra ilçe merkezindeki BSK sıcak asfalt kaplama yol çalışmalarına devam ediyor. Yukarıbakırpınar, İshaklı ve Mehmet Akif Ersoy Caddelerinde yapılan sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, vatandaşlara daha konforlu ulaşım imkanı sunduklarını belirtti.

 • AK Parti'den istiklal şairi Mehmet Akif Ersoy için anma etkinliği
  24 Ara AK Parti'den istiklal şairi Mehmet Akif Ersoy için anma etkinliği

  AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, istiklal şairi Mehmet Akif Ersoy'u ölümünün 87. yılında iki gün sürecek etkinlikle anacak.

 • Zeytinburnu'nda Köse İmam Opereti sahnelendi
  24 Ara Zeytinburnu'nda Köse İmam Opereti sahnelendi

  Şair Mehmet Akif Ersoy'un şiirinden, Ali Rıfat Çağatay'ın bestelediği kayıp 'Köse İmam Opereti' Brüksel'de gün yüzüne çıkarıldı ve Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde 100. yılında sahnelendi. Programa birçok katılımcı ve Mehmet Akif Ersoy'un doğumunun 150. yıl dönümüne denk gelmesiyle özel bir anlam kazandı.

 • Gün yüzüne çıkarılan 'Köse İmam Opereti' Zeytinburnu'nda sahnelendi
  24 Ara Gün yüzüne çıkarılan 'Köse İmam Opereti' Zeytinburnu'nda sahnelendi

  Mehmet Akif Ersoy'un şiirinden Ali Rıfat Çağatay'ın 1923 yılında bestelediği 'Köse İmam Opereti', müzisyen ve araştırmacı Hüseyin Kıyak tarafından Brüksel'de bulundu. Gün yüzüne çıkarılan eser, dün akşam Zeytinburnu Kültür Sanat'ta sahnelendi.

 • Mehmet Akif Ersoy'un Köse İmam Opereti Zeytinburnu Kültür Sanat'ta Sahnelendi
  24 Ara Mehmet Akif Ersoy'un Köse İmam Opereti Zeytinburnu Kültür Sanat'ta Sahnelendi

  Mehmet Akif Ersoy'un yakın dostu olan besteci Ali Rıfat Çağatay'ın 'Köse İmam Opereti' adlı eseri, müzisyen ve araştırmacı Hüseyin Kıyak tarafından Brüksel'de bulundu. Eser, Zeytinburnu Kültür Sanat'ta sahnelendi.

 • İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un doğumunun 150. yılı Kosova'da anıldı
  23 Ara İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un doğumunun 150. yılı Kosova'da anıldı

  İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un doğumunun 150. yılı Kosova'da düzenlenen etkinliklerle anıldı. Panel ve diğer etkinliklere Türkiye ve Kosova'dan katılım oldu.

 • Niğde Valisi Çelik ve Belediye Başkanı Özdemir'den Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası mesajı
  22 Ara Niğde Valisi Çelik ve Belediye Başkanı Özdemir'den Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası mesajı

  Niğde Valisi Cahit Çelik ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un 150. doğum yılı anıldı
  22 Ara İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un 150. doğum yılı anıldı

  İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un doğumunun 150. yılı Sarıoğlan ilçesinde düzenlenen etkinliklerle anıldı. Okulda düzenlenen etkinlikte öğrenciler şiir okudu ve gösteriler sundu.

 • İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un doğumunun 150. yılı panelle anıldı
  21 Ara İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un doğumunun 150. yılı panelle anıldı

  İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un doğumunun 150. yılı, 'Akif 150 Yaşında' paneliyle anıldı. Panelde, Prof. Dr. M. Fatih Andı, Beşir Ayvazoğlu, Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu ve Dr. Alim Kahraman konuştu. Panelde, Ersoy'un dava insanı ve dava şairi olduğu vurgulandı ve eserleri üzerine değerlendirmeler yapıldı.

 • Tuzla'da Mehmet Akif Ersoy Sergisi Açıldı
  21 Ara Tuzla'da Mehmet Akif Ersoy Sergisi Açıldı

  Tuzla'da Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası kapsamında Türk'ün Özü Akif'in Sözü Mehmet Akif Ersoy Sergisi açıldı. Sergi, Milli Şair'in hayatından parçaları içeriyor ve 31 Aralık'a kadar ziyaretçilere açık olacak.

 • Doğumunun 150. yılında Mehmet Akif Ersoy anıldı
  21 Ara Doğumunun 150. yılında Mehmet Akif Ersoy anıldı

  Ankara'nın Keçiören Belediyesi, istiklal şairi Mehmet Akif Ersoy'u doğumunun 150. yılında Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu'nda andı.

 • Mehmet Akif'in torunu 'Safahat ders olarak okutulsun' istiyor
  20 Ara Mehmet Akif'in torunu "Safahat ders olarak okutulsun" istiyor

  "İstiklal Şairi" Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Argon Ersoy, "yaşanmışlıkların hikayesi" olarak nitelendirdiği "Safahat"ın okullarda ders kitabı olarak okutulmasını talep ediyor.

 • Valisi Çelik: 'Mehmet Akif Ersoy, dik duruşu ile örnek şahsiyetlerden biri olmuştur'
  20 Ara Valisi Çelik: "Mehmet Akif Ersoy, dik duruşu ile örnek şahsiyetlerden biri olmuştur"

  Niğde Valisi Cahit Çelik'ten Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 • Çorum'da arazi anlaşmazlığından çıkan kavgada 1 kişi ve oğlu yaralandı
  19 Ara Çorum'da arazi anlaşmazlığından çıkan kavgada 1 kişi ve oğlu yaralandı

  Çorum'un Bahçelievler Mahallesi'nde iki kardeş arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan bıçaklı kavgada, H.A. adlı kardeş ağabeyi ve ağabeyinin oğlunu bıçaklayarak yaraladı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, H.A. gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'nden Özofagus Kanseri Hastasına Başarılı Operasyon
  19 Ara Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'nden Özofagus Kanseri Hastasına Başarılı Operasyon

  Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi doktorları, özofagus kanseri hastasına midesinden yemek borusu yaparak sağlığına kavuşmasını sağladı. Hastaneden yapılan açıklamaya göre, hastanın yemek borusunun sorunlu olan kısmı çıkarılıp midesi tüp haline getirildi. Oluşturulan yemek borusu ile normal besin sindirim yolunun devamlılığı sağlanan hasta, hızlı iyileşme sürecinin ardından taburcu edildi.

 • Çorum'da arazi tartışması kanlı bitti
  19 Ara Çorum'da arazi tartışması kanlı bitti

  Çorum'da bir kişi, arazi yüzünden tartıştığı ağabeyi ile yeğenini bıçakla yaraladı. Olayın ardından şüpheli gözaltına alındı.

 • Tuluyhan Uğurlu'dan 'Bir Anadolu Kahramanı: Mehmet Akif Ersoy' konseri
  18 Ara Tuluyhan Uğurlu'dan "Bir Anadolu Kahramanı: Mehmet Akif Ersoy" konseri

  Piyanist, besteci Tuluyhan Uğurlu, Mehmet Akif Ersoy'un 150. doğum gününe özel bir konser verecek.

 • Vali Aktaş, otobüs kazasında yaralananları ziyaret etti
  17 Ara Vali Aktaş, otobüs kazasında yaralananları ziyaret etti

  Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Lapseki ilçesinde meydana gelen otobüs kazasında yaralanan vatandaşları hastanelerde ziyaret etti. Vali Aktaş, yaralıların durumu hakkında bilgi aldı ve ihtiyaçlarının karşılanması için tedbirlerin alındığını belirtti.

 • AK Parti'li gençler Ankara'da 'Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günleri' düzenleyecek
  16 Ara AK Parti'li gençler Ankara'da "Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günleri" düzenleyecek

  AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, 25 ve 26 Aralık'ta Ankara'da düzenleyecekleri "Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günleri"ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılmasının planlandığını bildirdi.

 • Mezitli Belediyesi Oda Tiyatrosu'ndan yeni oyun: Akif
  15 Ara Mezitli Belediyesi Oda Tiyatrosu'ndan yeni oyun: Akif

  Mezitli Belediyesi Oda Tiyatrosu, Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan yeni bir tiyatro oyunu için hazırlıklara başladı. Oyun, 27 Aralık'ta sahnelenecek ve tüm Mersinliler davet edildi.

 • Gazeteci Mehmet Akif Ersoy Gazze'yi anlattı
  11 Ara Gazeteci Mehmet Akif Ersoy Gazze'yi anlattı

  Niğde Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşide Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, İsrail-Filistin çatışması sonrası Gazze'deki gözlemlerini aktardı. Konferansta Gazze'deki katliamın insanlık için bir yara olduğunu vurgulayan Ersoy, medyanın oluşturduğu algıları da paylaştı.

 • Keşan Belediyesi Öğrencilere Sinema Etkinlikleri Düzenliyor
  10 Ara Keşan Belediyesi Öğrencilere Sinema Etkinlikleri Düzenliyor

  Keşan Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencilerine Atatürk filmini, Raşit Efendi İlkokulu öğrencilerine de Nasreddin Hoca filmini izletti. Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, sinema salonunda öğrencilerle sohbet etti ve gençlere yönelik kültür ve sanat etkinliklerinin artarak devam ettiğini belirtti.

 • Mehmet Akif Ersoy'un Azerbaycan'da yayımlanan seçme şiirleri tanıtıldı
  08 Ara Mehmet Akif Ersoy'un Azerbaycan'da yayımlanan seçme şiirleri tanıtıldı

  İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un 150. doğum yılı anısına Azerbaycan dilinde bastırılan seçme şiirlerinden oluşan kitap, Bakü'deki Milli Kütüphane'de tanıtıldı. Azerbaycan Kültür Bakan Yardımcısı Ferit Caferov, Mehmet Akif Ersoy'un Türk dünyasının büyük şairleri arasında seçkin bir yere sahip olduğunu belirtti. Kitabın Azerbaycan Türkçesinde yayımlanmasının, Ersoy'un eserlerinin Azerbaycan kamuoyu tarafından daha iyi tanınmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

 • Mehmet Akif Ersoy, Gazze'deki insanlık dramını anlatacak
  07 Ara Mehmet Akif Ersoy, Gazze'deki insanlık dramını anlatacak

  Gazeteci ve program sunucusu Mehmet Akif Ersoy, Niğde Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşiye katılarak Gazze'de yaşanan insanlık dramını aktaracak.

Advertisement