Aslan, Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine Katıldı - Son Dakika

Aslan, Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine Katıldı

01.05.2016 14:58
Aslan, Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine Katıldı, System.String[]

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Kayapınar'da bir lisede organize edilen 'O'nu Anma ve Anlama' konulu Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Kayapınar İlçesi Ali Emiri Anadolu Lisesi tarafından organize edilen O'nu Anma ve Anlama konulu Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı.

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Tiyatro Salonunda gerçekleşen etkinliğe; İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan'ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aslan Özdemir ve İhsan Koç, Milli Eğitim Şube Müdürü Necdet Güler, Okul Müdürü Murat Sancar, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Aslan, "Geleceğimiz Yavrularımıza Emanet"

Okul Müdürü Yavuz Özgün'ün teşekkür konuşmalarının ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, "Bugün burada Yüce Rabbimizin, 'Sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım' iltifatına mazhar olan ve zülüm ile küfrün haddi aştığı dönemde tüm âlemlerin üzerine güneş gibi doğan Allah Resulünün doğumunu kutlamak üzere toplanmış bulunmaktayız. Hangi makam ve mevkide olursanız olun, hangi meslekte olursanız olun, hangi ortamda olursanız olun eğer yüreğiniz insan sevgisiyle doluysa; o zaman gerçek anlamda mesut yaşamış olursunuz. Değerli öğretmen arkadaşlarım, Diyarbakır sınırlarında yaşayan tüm öğretmenlerimiz; geleceğimiz elinizdeki bu yavrularımıza emanet. Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimiz sizlere emanet. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki; sevginizi veremediğiniz öğrencilere bilginizi asla veremezsiniz. Biz çocuklarımıza her şeyden önce insanı sevmeyi öğretmeliyiz. Yüreği ve gönlü sevgi dolu bir nesil yetiştirmeliyiz. Bunun yolu da bu yavrularımızı, bu gençlerimizi sevmekten onlara hoşgörülü yaklaşmaktan geçmektedir. Sınıfa girdiğinizde okulun bahçesinden içeri girdiğinizde bir öğrenciyle göz göze geldiğinizde, bir öğrencinin omuzuna elinizi koyduğunuzda Allah rızası için insanlık namına kendi öz kardeşiniz için, kendi yavrularınız için neyi hayal ediyorsanız, nerede olmasını hayal ediyorsanız bu çocuklarımızın da orada olmasını hayal ettiğimiz sürece gerçek anlamda görevinizi yapmış olursunuz. Kendi kardeşlerinize ve yavrularınıza gösterdiğiniz sevgi ve hoşgörüyü bu çocuklarımıza verdiğiniz zaman gerçek görevinizi yerine getirmiş olursunuz. Bu vesile ile bütün öğretmenlerimizin, velilerimizin bu yavrularımızı gelecekte en güzel yerlerde görmesini Yüce Allah'tan diliyorum" şeklinde tamamladı.

Program, konuşmaların ardından öğrenciler tarafından okunan şiirler, Türkçe-Kürtçe ilahiler ve O'nu Anlamak konulu konferansın ardından son buldu.

Aslan, Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine Katıldı

Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel Aslan, Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine Katıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Kurban Bayramı'ndan önce yine aynı hikaye! Et ve tavuk fiyatları artıyor 17:16 Kurban Bayramı'ndan önce yine aynı hikaye! Et ve tavuk fiyatları artıyor Gölgede 35, güneşte 50 derece! Antika termometre ile Şanlıurfa sıcağını ölçtü 17:15 Gölgede 35, güneşte 50 derece! Antika termometre ile Şanlıurfa sıcağını ölçtü Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama 17:14 Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama
Nilüfer'in kızı Ayşe Nazlı'nın son halini görenler şaşkınlıklarını saklayamadı 17:12 Nilüfer'in kızı Ayşe Nazlı'nın son halini görenler şaşkınlıklarını saklayamadı UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı! Futbolda yeni dönem 17:09 UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı! Futbolda yeni dönem Altının kilogramı 499 bin 500 liraya çıktı 17:05 Altının kilogramı 499 bin 500 liraya çıktı
AK Partili Özhaseki: Millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var 15:57 AK Partili Özhaseki: Millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var Fuhuş baskını yaptıkları evde polis yeleği bulan ekipler hayrete düştü 15:35 Fuhuş baskını yaptıkları evde polis yeleği bulan ekipler hayrete düştü
Advertisement