Atso'dan, 4 Günde 5 Eğitim - Son Dakika

Atso'dan, 4 Günde 5 Eğitim

25.05.2014 13:08
Atso'dan, 4 Günde 5 Eğitim, System.String[]

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Çetin Osman Budak, ATSO Akademi tarafından ‘Endüstri İktisadi Piyasa Analizi’, ‘Sonuç Odaklı Zaman Yönetimi’ ve ‘Liderlik Eğitimi’ ile Elmalı ve Korkuteli Temsilciliklerinde ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konularında eğitimler düzenleneceğini bildirdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Çetin Osman Budak, ATSO Akademi tarafından 'Endüstri İktisadi Piyasa Analizi', 'Sonuç Odaklı Zaman Yönetimi' ve 'Liderlik Eğitimi' ile Elmalı ve Korkuteli Temsilciliklerinde 'İş Sağlığı ve Güvenliği' konularında eğitimler düzenleneceğini bildirdi.

ATSO Akademi'nin Antalya iş dünyası, oda üyeleri ve çalışanlarına yönelik eğitim faaliyetlerinin tüm hızıyla sürdüğünü belirten Budak, ilk eğitimin 27 Mayıs'ta, 'Endüstri İktisadi Piyasa Analizi Eğitimi' ile başlayacağını kaydetti.

Eğitmen Adem Yıldız tarafından verilecek eğitimde mikro iktisat kavramları, firma teorisi ve maliyetleri, tam rekabet, tekelci rekabet ve oligopol piyasalar, yoğunlaşma ölçüleri, ampirik bulgular bilgi ve reklam, doğrusal olmayan fiyatlandırma, uluslararası ticaret ve uluslararası organizasyon, düzenleme, deregülasyon konularının ele alınacağını vurgulayan Budak, bu eğitimin sonrasında 'Sonuç Odaklı Zaman Yönetimi Eğitimi'nin 28 Mayıs'ta başlayacağını söyledi.

SONUÇ ODAKLI ZAMAN YÖNETİMİ EĞİTİMİ

'Sonuç Odaklı Zaman Yönetimi Eğitimi' hakkında da bilgiler veren Başkan Budak, "Bu programımızda eğitmen Tülin Tümtürk, katılımcılara sonuç odaklı zaman yönetimi beceri seviyesi ölçümü, sonuç odaklı zaman yönetiminin önemini anlamak, sonuç odaklı zaman yönetiminin tanımı ve bileşenleri, zaman yönetiminde Stephen Covey matrisi ve kullanımı, zaman yönetiminde engellerin belirlenmesi ve bunların üstesinde gelme teknikleri, zaman yönetiminde zorluklar ve çözümleri, sonuç odaklı zaman yönetiminde kullanılabilecek pratik teknikler konularını anlatacak" dedi.

'LİDERLİK' ANLATILACAK

Budak, 30 Mayıs'ta başlayacak olan 'Liderlik Eğitimi'nin Dilek Alp Perçin tarafından verileceğini hatırlatarak, "Eğitimde, iletişim, örgütsel iletişim, iletişim ve liderlik, lider kimdir? Liderlik özellikleri, liderlik davranışı, liderlik tarzları, iyi bir lider kimdir? Liderlik ve ekip özellikleri, sinerji ve motivasyon, liderin ekip oluştururken atacağı adımlar nelerdir? Stres yönetimi gibi konular ele alınacak" ifadelerine yer verdi.

ELMALI VE KORKUTELİ'DE 'İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ'

Eğitim çalışmalarına Antalya'da olduğu kadar ilçelerde de önem verdiklerinin altını çizen Budak, "Bu kapsamda 27 Mayıs'ta Elmalı, 29 Mayıs'ta ise Korkuteli Temsilciliğimiz'de 'İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' düzenleyeceğiz. Eğitimcimiz Ebru Aktaş tarafından katılımcılara, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na göre işverenin yükümlülükleri, çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, işverenlerin işyerlerinde yapması gereken düzenlemeler, genel kurallar, işçi özlük dosyalarında olması gereken belgeler, güvenlik ve sağlık işaretlemeleri, kişisel koruyucu donanımlar ve kullanımı ile ilgili bilgiler, çalışanların alması gereken eğitimler, işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarının görev, yetki ve sorumlulukları, çalışanların yasal hak ve sorumluluklar, işveren açısından iş kazası ve meslek hastalıkları sonucu doğan hukuki sonuçlar, konuyla ilgili eksikliklerde cezai işlemler hakkında bilgiler verilecek" diye konuştu.

MEMNUNİYET ANKETİ

Konusunda uzman kişilerce verilecek olan bu eğitimlere ATSO üyelerini, çalışanlarını ve konuya ilgi duyan herkesi davet eden Osman Budak, "Bu eğitimlere geniş bir katılım bekliyoruz. Düzenlenecek eğitimler ve eğitim takvimleri ATSO Akademi'deki üyelerden gelen talepler ve iş dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda belirlendi. Eğitimler sonrasında katılımcılarımıza memnuniyet anketleri ile gerek sunulan imkanların, gerekse eğitmenin beklentileri karşılama derecesini değerlendirip sürekli daha iyiye ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eğitim faaliyetleri ATSO internet sayfasından ve sosyal medya hesaplarından da takip edilebilir" dedi. - ANTALYA

Atso'dan, 4 Günde 5 Eğitim

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Atso'dan, 4 Günde 5 Eğitim - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor