Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Stres haberleri, Stres son dakika, son dakika Stres

Son Dakika Stres Haberleri

Son dakika Stres haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son stres haberleri anında burada.


 • 10:54 "DİRENÇ GELİŞTİĞİNDE HİPERTANSİYONUN YARATTIĞI HASAR KATLANARAK ARTIYOR "

  'DİRENÇ GELİŞTİĞİNDE HİPERTANSİYONUN YARATTIĞI HASAR KATLANARAK ARTIYOR ' "Direnç geliştiğinde hipertansiyonun yarattığı hasar katlanarak artıyor "İSTANBUL,(DHA)- Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 1,3 milyar kişi hipertansiyonla yaşıyor ve bu hastaların da yüzde 10-12'sini dirençli hipertansiyon hastaları oluşturuyor.

 • 10:28 "Direnç geliştiğinde hipertansiyonun yarattığı hasar katlanarak artıyor "

  'Direnç geliştiğinde hipertansiyonun yarattığı hasar katlanarak artıyor ' Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 1,3 milyar kişi hipertansiyonla yaşıyor ve bu hastaların da yüzde 10-12'sini dirençli hipertansiyon hastaları oluşturuyor.

 • 00:31 Ankara Kitap Fuarı'nda 'Bitkilerin Profesörü' okuyucuları ile buluştu

  Ankara Kitap Fuarı'nda 'Bitkilerin Profesörü' okuyucuları ile buluştu Ankara Kitap Fuarı'nda düzenlenen imza gününde 'Bitkilerin Profesörü' olarak tanınan Prof. Dr. Aysun Karabulut, okuyucularıyla buluştu. Karabulut'un kitaplarından elde edilen gelir ise öğrencilere burs olarak veriliyor.

 • Dün Dün 17:13 Uçuk virüsleri Alzheimer'a mı neden oluyor?

  Uçuk virüsleri Alzheimer'a mı neden oluyor? Alzheimer, Demans, Parkinson veya Multipl Skleroz (MS) gibi nörodejeneratif hastalıkların viral enfeksiyonlardan kaynaklandığına dair pek çok bulgu var. Şüpheler özellikle herpes (uçuk) virüslerinde yoğunlaşıyor.

 • Dün Dün 11:28 Batman'da 4 kişinin öldüğü selde 112 çalışanları, yaşadıklarını anlattı: Depremdeki aynı acıyı hissettim

  Batman'da 4 kişinin öldüğü selde 112 çalışanları, yaşadıklarını anlattı: Depremdeki aynı acıyı hissettim BATMAN'da etkili olan sağanağın sele dönüşmesiyle 3'ü çocuk 4 kişinin öldüğü, birçok mahallede de hasarın oluştuğu 19 Kasım'da,112 Acil Çağrı Merkezi'nde görev alan 32 kişilik ekip, bir gecede 4 bin 450 çağrıyı karşıladı.

 • 09.12.2023 09 Ara 14:51 Hafize Gaye Erkan 2024'te takip edilecek kadınlar listesinde

  Hafize Gaye Erkan 2024'te takip edilecek kadınlar listesinde Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, Forbes tarafından etkisi artan ve 2024'te takip edilmesi gereken kadınlar listesine girdi.

 • 09.12.2023 09 Ara 11:32 Yozgat'ta Atık Elektronik Malzemelerle Teknoloji Sınıfı

  Yozgat'ta Atık Elektronik Malzemelerle Teknoloji Sınıfı Yozgat'ta bir öğretmen, atık elektronik malzemelerden oluşturduğu sınıfta öğrencileri teknolojiyle buluşturuyor. Proje kapsamında öğrenciler, atıl bilgisayarlar ve diğer elektronik eşyaların parçalarını söküp takarak yeni ürünler ortaya çıkarıyor. Ayrıca, zeka oyunlarıyla donatılan sınıf, öğrencilerin keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. Proje, İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Yarışması'nda 3. oldu.

 • 09.12.2023 09 Ara 11:09 EMS Yapı Sivasspor Teknik Direktörü Servet Çetin: İlk yarıyı üst sıralarda bitirmeyi hedefliyoruz

  EMS Yapı Sivasspor Teknik Direktörü Servet Çetin: İlk yarıyı üst sıralarda bitirmeyi hedefliyoruz EMS Yapı Sivasspor'un teknik direktörü Servet Çetin, ligin ilk yarısını üst sıralarda bitirmeyi hedeflediklerini söyledi. Çetin, takımın tam kadro olamamasının zorluklarını anlattı ve devre arası transfer çalışmalarına değindi. Ayrıca, taraftarın takıma sahip çıkmasının önemine vurgu yaptı.

 • 09.12.2023 09 Ara 11:07 Küresel piyasalar gelecek hafta merkez bankalarının faiz kararlarına odaklandı

  Küresel piyasalar gelecek hafta merkez bankalarının faiz kararlarına odaklandı Küresel piyasalarda, Fed'in para politikasına ilişkin belirsizliklere karşın ABD ekonomisinin yumuşak iniş yapabileceği beklentilerinin öne çıkmasıyla geçen hafta Asya borsaları hariç alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, gözler ABD Merkez Bankası (Fed), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve...

 • 09.12.2023 09 Ara 10:00 KTÜ Pediatri Bölümü Kapanma Tehlikesiyle Karşı Karşıya

  KTÜ Pediatri Bölümü Kapanma Tehlikesiyle Karşı Karşıya KTÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Cansu, asistan sorunu yaşadıklarını ve KTÜ Pediatri bölümünün kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirtti. Pediatri bölümünün tercih edilmemesi ve asistan sıkıntısı nedeniyle çözüm bulunması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Cansu, aksi takdirde bölümün kapanacağını ve hastaların mağdur olacağını ifade etti.

 • 09.12.2023 09 Ara 09:36 KTÜ Pediatri Bölümü Kapanma Tehlikesiyle Karşı Karşıya

  KTÜ Pediatri Bölümü Kapanma Tehlikesiyle Karşı Karşıya Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Cansu, asistan sorunu yaşadıklarını ve KTÜ Pediatri bölümünün kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

 • 08.12.2023 08 Ara 12:12 Akdeniz ve Karadeniz'de aşırı avlanma son 10 yılın en düşük seviyesine geriledi

  Akdeniz ve Karadeniz'de aşırı avlanma son 10 yılın en düşük seviyesine geriledi BM Gıda ve Tarım Örgütüne bağlı Akdeniz Genel Balıkçılık Komisyonu tarafından hazırlanan rapora göre, Akdeniz ve Karadeniz'de aşırı avlanma son 10 yılın en düşük seviyesine geriledi. Raporda, aşırı avlanmanın endişe kaynağı olmaya devam ettiği ancak geçen yıl yüzde 15'lik bir düşüş yaşandığı belirtildi. Ayrıca raporda, balıkçılık ve deniz ürünleri yetiştiriciliğinin sektörde 20 milyar dolardan fazla gelir sağladığı ve 700 bin kişiye iş imkanı sunduğu ifade edildi.

 • 07.12.2023 07 Ara 12:05 TAGEM Genel Müdürü: İklim değişikliği tarım sektörünü daha fazla etkileyecek

  TAGEM Genel Müdürü: İklim değişikliği tarım sektörünü daha fazla etkileyecek Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar (TAGEM) Genel Müdürü Metin Türker, iklim değişikliğinin önümüzdeki 50 yıl içinde tarım sektörünü daha fazla etkileyeceğini belirterek, AR-GE çalışmalarının arz güvenliğini sağlamak adına zayıf olduğumuz alanlara odaklandığını söyledi. Türker, yerli ve milli çözümlerin yanı sıra ticarete konu edilerek ihracat yapılacak buluş ve yenilikleri ülkeye kazandırmak için çalışmalar yaptıklarını da vurguladı.

 • 07.12.2023 07 Ara 02:19 ABD Bankaları, Yeni Düzenleme Teklifine Karşı Uyarıda Bulundu

  ABD Bankaları, Yeni Düzenleme Teklifine Karşı Uyarıda Bulundu ABD'nin büyük bankalarının üst yöneticileri, bankacılık sektörüne ilişkin yeni düzenleme teklifinin ekonomiye zarar verebileceği konusunda uyarıda bulundu. Banka yöneticileri, düzenlemenin kredileri azaltacağını ve banka bilançolarını zayıflatacağını savundu. ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı ise bankaları düzenlemelere karşı agresif bir şekilde lobi faaliyeti yürütmekle eleştirdi.

 • 06.12.2023 06 Ara 15:17 Ttb'den Hatay Raporu: "Binaların Yıkımı, Enkaz Kaldırma ve Geçici Depolama Alanlarına Taşınması Mevzuata ve Bilimsel Kriterlere Uygun Yapılmamaktadır"

  Ttb'den Hatay Raporu: 'Binaların Yıkımı, Enkaz Kaldırma ve Geçici Depolama Alanlarına Taşınması Mevzuata ve Bilimsel Kriterlere Uygun Yapılmamaktadır' Türk Tabipler Birliği (TTB) İşçi Sağlığı ve İşyeri Hekimliği Kolu, Hatay Gözlemleri Değerlendirme Raporu'nu yayınladı. Raporda, "Binaların yıkımı, enkaz kaldırma ve geçici depolama alanlarına taşınması ve ayrıştırılması basamaklarının hiçbiri mevzuata ve bilimsel kriterlere uygun yapılmamaktadır. Tozdan kaynaklı sorunların önlenmesi amacıyla ortam ölçümleri ve buna bağlı olarak çalışanların tozun etkilerinden korunmalarını sağlamak için herhangi uygulamaya rastlanmamıştır" denildi.

 • 06.12.2023 06 Ara 13:38 İBB'nin açtığı kütüphanede sınava hazırlanan öğrenci 500 tam puan aldı

  İBB'nin açtığı kütüphanede sınava hazırlanan öğrenci 500 tam puan aldı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Sancaktepe Sarıgazi'de açtığı Yaşar Kemal Kütüphanesi'nde sınava hazırlanan Mahir Ali Taş, 2023 LGS'de 500 tam puan alıp, Kabataş Erkek Lisesi'ne yerleşti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mahir Ali'nin başarısı için büyük gurur duyduğunu belirtti.

 • 06.12.2023 06 Ara 13:32 Cardiff City Teknik Direktörü Erol Bulut'un hedefi Premier Lig Açıklaması

  Cardiff City Teknik Direktörü Erol Bulut'un hedefi Premier Lig Açıklaması İngiltere Championship ekibi Cardiff City'nin teknik direktörü Erol Bulut, İngiltere'de çalışan ilk Türk teknik direktör olmaktan dolayı gurur duyduğunu ve hedefinin takımıyla Premier Lig'de mücadele etmek olduğunu söyledi.

 • 06.12.2023 06 Ara 11:10 Hafta içi "beyaz yakalı" gömlek, hafta sonu yarış tulumu giyiyor

  Hafta içi 'beyaz yakalı' gömlek, hafta sonu yarış tulumu giyiyor Çok uluslu bir şirketin pazarlama departmanında yöneticilik yapan Seda Kaçan, isteği ve azmi sayesinde başladığı otomobil sporlarında ilklere imza attı.

 • 06.12.2023 06 Ara 10:17 "Çocuklarda çarpıntı aniden başlayıp sonlanıyorsa, ritim bozukluğu olabilir"

  'Çocuklarda çarpıntı aniden başlayıp sonlanıyorsa, ritim bozukluğu olabilir' Yetişkin sorunu olduğunu zannedilen çarpıntının çocukluk döneminde de karşılaşılan bir problem olduğunu ifade eden Çocuk Sağlığı Hastalıkları, Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr.

 • 06.12.2023 06 Ara 10:03 Asya Borsaları Alış Ağırlıklı Seyir İzliyor

  Asya Borsaları Alış Ağırlıklı Seyir İzliyor Küresel piyasalarda ABD'de iş gücü piyasasından alınan soğuma sinyalleri ve Çin'in kredi notu görünümünün düşürülmesiyle birlikte Asya borsaları alış ağırlıklı bir seyir izliyor. Analistler, Çin ekonomisine yönelik endişelerin hükümetin ekonomiye daha fazla destek vermesiyle törpülendiğini belirtiyor.

 • 06.12.2023 06 Ara 09:52 Terk Edilen 8 Kediye Sahip Çıkıldı

  Terk Edilen 8 Kediye Sahip Çıkıldı Bursa'da ticari amaçla üretilen ve sokağa terk edilen 8 kedi, Her Eve Bir Pati Derneği tarafından sahiplenildi. Kediler tedavi edildikten sonra yeni yuvalarına uğurlanacak.

 • 06.12.2023 06 Ara 09:07 Küresel piyasalar karışık seyrediyor

  Küresel piyasalar karışık seyrediyor Küresel piyasalar, ABD'de alının iş gücü piyasasındaki soğuma sinyallerinin ardından ABD Merkez Bankası'nın (Fed) şahin para politikasının sonuna geldiğine ilişkin beklentiler güçlenmeye devam ederken, bugün ülkede açıklanacak ADP özel sektör istihdamı verileri yatırımcıların odağına yerleşti.

 • 05.12.2023 05 Ara 15:36 Navitas Spa Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Ergün Türkiye'deki Projelerini Açıkladı!

  Navitas Spa Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Ergün Türkiye'deki Projelerini Açıkladı! Ankara HiltonSA'da konumlanan ve sağlıklı yaşamın vazgeçilmezi haline gelen Navitas Spa, sektörde yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Navitas Spa'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve İş Adamı Serdar Ergün, Ankara HiltonSA'da düzenlediği basın toplantısında projelerini ve spa merkezinin sunduğu hizmetleri açıkladı.

 • 05.12.2023 05 Ara 12:06 Moody's, Çin'in kredi notu görünümünü negatife düşürdü

  Moody's, Çin'in kredi notu görünümünü negatife düşürdü Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Çin'in kredi notu görünümünün durağandan negatife çevrildiğini açıkladı. Çin'in kredi notu teyit edilirken, görünümün negatife düşürülmesi, mali destek sağlanacağına dair artan bulgular ve ekonomik risklerin yansıması olarak değerlendirildi.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:14 Pistlerin "ehliyetsiz" yıldız adayı Zekai Özen

  Pistlerin 'ehliyetsiz' yıldız adayı Zekai Özen Türkiye Karting Şampiyonası'ndaki birincilikleri sonrası İtalya Binek Otomobiller Kupası'ndaki ilk sezonunda da DSG sınıfında şampiyonluğa ulaşan 18 yaşındaki sürücü Zekai Özen, Formula 1'in başını çektiği tek koltuklu serilerde yarışmanın hayalini kuruyor.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:05 Kastamonu'da arıcılar, aç kalan ayıların kovanlara saldırmasından endişeli

  Kastamonu'da arıcılar, aç kalan ayıların kovanlara saldırmasından endişeli Kastamonu'da arıcılar, aç kalan ayıların kovanlara saldırmasından dolayı zararlarının daha da artmasından endişeli. Şehirde 75 bin kovanla arıcılık yapan 1500 arıcı, ayı saldırılarına karşı önlemler alıyor. Ayıların verdiği zararın büyüdüğünü belirten arıcılar, yetkililerden destek bekliyor.

 • 05.12.2023 05 Ara 10:35 Naci Görür, ağlayarak 18 il sıraladı: Kaderleri Hatay ve Maraş gibi olacak

  Naci Görür, ağlayarak 18 il sıraladı: Kaderleri Hatay ve Maraş gibi olacak Daha önce deprem konusunda yaptığı tespitlerle adından söz ettiren Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, 18 ili tek tek sıralayarak ''Bu illerin kaderi üzülerek söylüyorum, Maraş ve Hatay gibi olacak'' dedi. Naci Görür'ün bunları anlatırken gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:10 İTÜ Öğretim Üyesi: Gemlik'te depreme dirençli önlemler alınmalı

  İTÜ Öğretim Üyesi: Gemlik'te depreme dirençli önlemler alınmalı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi, jeolog Prof. Dr. Naci Görür, Marmara Denizi Gemlik açıklarında meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen 5.1 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklama yaparak, Gemlik'te depreme dirençli önlemler alınması gerektiğini belirtti.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:00 İstanbul dahil birçok ilde hissedilen depremle ilgili Naci Görür'den ilk yorum

  İstanbul dahil birçok ilde hissedilen depremle ilgili Naci Görür'den ilk yorum Bursa Gemlik'te meydana gelen ve İstanbul dahil birçok ilde hissedilen 5.1 şiddetindeki depremle ilgili bir değerlendirmede bulunan Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, ''Deprem muhtemelen Zeytinbağı Fayı'nın Gemlik Körfezi içindeki kısmında oldu. Bu fay Kuzey Anadolu Fayı'nın güney kolunun bir parçası. Biz şimdi depremi kuzey kolda bekliyoruz. Şu an bir sıkıntı görmüyorum ama Gemlik'te önlem alınarak bu yerleşim alanı deprem dirençli hale getirilmelidir'' dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 16:10 Manisa FK, Altay'ı 3-0 mağlup etti

  Manisa FK, Altay'ı 3-0 mağlup etti Manisa FK'nin teknik direktörü Osman Özköylü, Altay maçının ardından aldıkları galibiyetin önemini vurgulayarak, kötü gidişi durdurma adına değerli bir 3 puan aldıklarını söyledi. Altay Teknik Sorumlusu Mustafa Ati Göksu ise takımın iyi bir mücadele sergilediğini belirterek, önümüzdeki maçlarda daha iyi sonuçlar almayı hedeflediklerini ifade etti.

 • 03.12.2023 03 Ara 16:09 Manisa Futbol Kulübü-Altay maçının ardından teknik direktörler açıklamalarda bulundu

  Manisa Futbol Kulübü-Altay maçının ardından teknik direktörler açıklamalarda bulundu Trendyol 1. Lig'in 14. haftasında Manisa Futbol Kulübü, Altay'ı 3-0 mağlup ederek 9 haftalık galibiyet özlemine son verdi. Maçın ardından iki takımın teknik direktörleri basın toplantısında konuştu. Manisa FK Teknik Direktörü Osman Özköylü, takımın stresli süreçten geçtiğini ve önemli bir galibiyet aldıklarını belirtti. Altay Teknik Sorumlusu Mustafa Ati Göksu ise, daha çok çalışarak üst sıralara tırmanmak istediklerini söyledi.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:17 Engelliler Avrupa Birliği projesiyle sosyalleşiyor

  Engelliler Avrupa Birliği projesiyle sosyalleşiyor Avrupa Birliği projesi kapsamında farklı ülkelerden gelen engelliler, çevre temizliği ve spor faaliyetleri gibi etkinliklerle sosyalleşirken işitme engelliler birbirlerine kendi ülkelerinin işaret dilini öğretiyor. Proje sayesinde engelliler, farklı kültürleri tanıma ve sosyal hayatta daha aktif rol alma imkanı buluyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:17 İspanya'da çocuklarda cep telefonu kullanımına yaş sınırlaması tartışması

  İspanya'da çocuklarda cep telefonu kullanımına yaş sınırlaması tartışması İspanya'da iki öğretmenin başlattığı imza kampanyasının ardından, çocuklarda cep telefonu kullanımına yasal olarak yaş sınırlaması getirilmesi tartışması başladı. İmza kampanyasına 63 bin kişi katıldı ve öğretmenler, 16 yaşından küçük çocuklarda cep telefonu kullanımının yasaklanması için yasa çıkarılması talebini Meclis'e sundu. Uzmanlar, cep telefonu kullanımının çocuk ve ergenlerde dikkat eksikliği, uyku sorunları ve depresyona neden olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

 • 30.11.2023 30 Kas 23:57 İyi Partili Ümit Dikbayır, Partisinin Hakkında Açtığı Soruşturmada Savunmasını Verdi, İddiaları Reddetti

  İyi Partili Ümit Dikbayır, Partisinin Hakkında Açtığı Soruşturmada Savunmasını Verdi, İddiaları Reddetti İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın partisinin kendisi hakkında açtığı soruşturma kapsamında yaptığı savunmaya ANKA Haber Ajansı ulaştı. Dikbayır, savunmasında “İddia olunan eylemleri gerçekleştirmediğim sabit olduğundan ve bunlara ilişkin tutarlı hukuken geçerli hiçbir delil de bulunmadığından, hakkımda açılan ‘kesin çıkarma’ talepli disiplin soruşturmasında disiplin cezası verilmesine yer olmadığına karar verilmesini saygılarıma talep ederim” dedi.

 • 30.11.2023 30 Kas 15:18 Chp, "Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Raporu"Nu Yayınladı.

  Chp, 'Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Raporu'Nu Yayınladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz başkanlığındaki CHP Heyeti, incelemelerinin ardından “Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Sorunları Raporu” hazırladı. Raporda, “Hatay’da deprem sonrasında zor koşullarda yaşayan kişilere yeterli düzeyde ekonomik, sosyal destek sağlanmalı, vatandaşlarımızın konaklayacağı kalıcı konutların süratle tamamlanması gerekmektedir. Birinci derece deprem bölgesi ve bu kadar büyük depremlere gebe bir bölge olması nedeniyle kent planlaması yapılarak dirençli bir kent ve dirençli sağlık sistemi ile Hatay yeniden yapılandırılmalıdır. Tedavi, ilaç ve tıbbi malzeme katılım payından muaf tutulma uygulaması süresinin uzatılması yerinde olacaktır. Ağız ve diş sağlığı merkezlerinin vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştıracak şekilde planlanarak yaygınlaştırılması önem arz etmektedir. İnceleme gezisi sırasında tespit ettiğimiz Hatay’ın yaralarının sarılması ve sağlık hizmetlerinin eksiksiz yerine getirilmesi için iktidarı ve Sağlık Bakanımızı göreve davet ediyor, Hatay ilimizdeki sağlık hizmetlerini çok yakından takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” denildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:45 Şehitkamil'de resim kursuna yoğun ilgi

  Şehitkamil'de resim kursuna yoğun ilgi Şehitkamil Belediyesi tarafından Hanımlar Lokali Aile Merkezi'nde açılan resim kursuna katılan kadınlar, kursta eğitim görerek resim yapmayı öğreniyorlar.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:10 Ukrayna'da sıcak çatışmalar devam ediyor

  Ukrayna'da sıcak çatışmalar devam ediyor Ukrayna'nın Donetsk bölgesindeki savaşta en sıcak nokta olan Avdiyivka'da Rus ordusunun saldırıları artıyor. Ukrayna birlikleri ise önemli pozisyonları kontrol ederek saldırıları püskürtüyor. Savaş nedeniyle 510 çocuk hayatını kaybetti ve binlercesi zorla Rusya veya Belarus'a götürüldü.

 • 29.11.2023 29 Kas 22:33 Pandemi sonrasında kalp krizi görülme sıklığı yüzde 50 arttı

  Pandemi sonrasında kalp krizi görülme sıklığı yüzde 50 arttı Pandemi sonrasında kalp krizi görülme sıklığı yüzde 50 arttı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ahmet Karabacak: "Pfizer, BioNTech ve Moderna aşılarının kalp kası iltihaplanması ve kalp krizine sebep olabileceğine dair birtakım kanıtlar ortaya çıktı" "Kovid-19 aşısı sonrası kalp kası iltihaplanması...

 • 29.11.2023 29 Kas 20:42 Kışın aşırı terleme problemine dikkat

  Kışın aşırı terleme problemine dikkat Sosyal hayatı ve psikolojiyi ciddi anlamda olumsuz etkileyen aşırı terlemenin dikkate alınması gerektiği konusunda uyarılarda bulunan Dr. Dündar Güngör, terlemenin vücut ısını düşürdüğü için üşüme ve solunum yolu enfeksiyonu riskini artırdığını belirtti.

 • 29.11.2023 29 Kas 14:33 Japon Deprem Uzmanı Türkiye'deki Deprem Tehlikesini Anlattı

  Japon Deprem Uzmanı Türkiye'deki Deprem Tehlikesini Anlattı Japon yüksek inşaat mühendisi, mimar ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'deki deprem tehlikesini anlattı. Moriwaki, Doğu Anadolu Fay Hattı'ndaki kırılmaların devam edeceğini ve Türkiye'nin her yerinde deprem riskinin bulunduğunu belirtti. Ayrıca, binaların depreme dayanıklılığı için kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti.

 • 28.11.2023 28 Kas 23:08 Vivo X100 Pro stres testinden nasıl çıktı?

  Vivo X100 Pro stres testinden nasıl çıktı? Vivo X100 Pro için yapılan stres testi sonuçlarına göre, MediaTek Dimensity 9300 işlemci 2 dakika boyunca dayanabildi. Testte çekirdek frekansları düştü ve performans yarı yarıya azaldı.

 • 28.11.2023 28 Kas 22:41 İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 yılı bütçesi kabul edildi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 yılı bütçesi kabul edildi İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) 213 milyar 500 milyon liralık 2024 yılı bütçesi kabul edildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:28 Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Karşı Uyarı

  Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Karşı Uyarı Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kızılkan, soba kurulmadan önce baca temizliğinin yapılması gerektiğini ve karbonmonoksit gazından zehirlenmemek için önlemler alınması gerektiğini söyledi.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:00 İklim Değişikliği Nedeniyle Bitkiler Göç Edebilir

  İklim Değişikliği Nedeniyle Bitkiler Göç Edebilir TARIMSAL Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Metin Türker, iklim değişikliğinin etkileri sonucunda bitkilerin de göç edebileceğini belirtti. Türker, iklim değişikliği çerçevesinde tedbirler alınması gerektiğini vurguladı.

 • 27.11.2023 27 Kas 21:23 27 STK, Türk dizi endüstrisine kadına şiddete karşı çağrıda bulundu

  27 STK, Türk dizi endüstrisine kadına şiddete karşı çağrıda bulundu Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi'nin öncülük ettiği 27 sivil toplum kuruluşu, televizyon dizilerindeki kadına şiddete "hayır" diyerek, Türk dizi endüstrisi bileşenlerine ortak çağrıda bulundu.

 • 25.11.2023 25 Kas 15:46 Aydın'ın futbol altyapısındaki gözdesi; 'Efeler 09 Spor Kulübü'

  Aydın'ın futbol altyapısındaki gözdesi; 'Efeler 09 Spor Kulübü' Aydın'ın profesyonel futbol altyapısındaki gözdesi olan TFF 3.Lig ekibi Efeler 09 Spor Kulübü, rakipleriyle yarışırken geleceğe olan yatırımını da daha ilk yılında yapmaya başladı.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:31 Hindistan'da mahsur kalan işçilere oyunlar gönderilecek

  Hindistan'da mahsur kalan işçilere oyunlar gönderilecek Hindistan'ın Uttarakhand eyaletindeki yol çalışması sırasında tünelin çökmesi sonucu mahsur kalan işçilere, ruh sağlıklarının korunabilmesi için satranç ve kağıt oyunları gönderilmesi planlanıyor. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 22:51 Kulüp doktorundan Neymar hakkında olay sözler: Sakat olarak geldi

  Kulüp doktorundan Neymar hakkında olay sözler: Sakat olarak geldi Paris Saint-Germain'in eski kulüp doktoru, 2017'de 222 milyon euro karşılığında transfer edilen Neymar'ın sakat olarak geldiği söyledi.

 • 23.11.2023 23 Kas 15:49 Ağrı'da Öğretmenlere Özel Konser

  Ağrı'da Öğretmenlere Özel Konser Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayelerinde, Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen konserde öğretmenlere yöresel türküler seslendirildi.

 • 23.11.2023 23 Kas 15:48 Hamas'la varılan uzlaşı ertelendi

  Hamas'la varılan uzlaşı ertelendi İsrail basınında yer alan haberlere göre, uzlaşı maddelerindeki boşluklar nedeniyle Hamas'la varılan esir takası ve çatışmalara insani aranın başlaması ertelendi. Uzlaşı maddelerinde hala bazı boşluklar olduğu belirtilirken, tarafların umutlu olduğu ifade edildi.

Advertisement