Son Dakika Haberleri: Bakan Albayrak'tan büyüme yorumu: Artarak devam ediyor

Bakan Albayrak'tan büyüme yorumu: Artarak devam ediyor

7 gün önce

Türkiye ekonomisinin 3. çeyrekte yüzde 0,9 büyümesini değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin büyüme ivmesinin artarak devam ettiğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medyadan yılın üçüncü çeyreğine ilişkin yüzde 0,9'luk büyüme rakamlarını değerlendirirken, geleceğe ilişkin öngörülerini paylaştı. Bakan Albayrak, Türkiye'nin büyüme ivmesinin artarak devam ettiğini söyledi.

Twitter'dan açıklama yapan Albayrak şu ifadeleri kullandı:

"Çeyreklik bazda büyümelerin ardından 3. çeyrekte ekonomimiz, yıllık bazda da büyümeye geçti. Dengelenme dönemi başarısı ile maliyetlerde sağlanan düşüş, artan güven endeksleri ve değişim sürecinin etkileri ile sanayide gelen yıllık bazda büyümeyi önemli görüyoruz.

"ÜRETİM VE İSTİHDAM ODAKLI SEKTÖRLERİ GÜÇLENDİREMEYE ODAKLANACAĞIZ"

4. çeyreğe ilişkin öncü göstergeler, büyüme ivmemizin artmaya devam ettiğini gösteriyor. Yüzde 5'lik büyüme hedefimiz için sanayi katma değerini artırmaya, özellikle yatırımlar tarafındaki toparlanmayı hızlandırmaya, üretim ve istihdam odaklı sektörleri güçlendirmeye odaklanacağız."

Bakan Albayrak'tan büyüme yorumu: Artarak devam ediyor
Türkiye ekonomisi 3. çeyrekte yüzde 0,9 büyüdü

Haber Yayın Tarihi: 02.12.2019 12:38 Türkiye, Peter Handke'ye verilen ödül nedeniyle Nobel Töreni'ne katılmayacak
Mucize Doktor dizisine dahil olan 'Doktor Ela', sosyal medyada gündem oldu Hollandalı Bakan'dan küstah Libya mutabakatı açıklaması: Yunanistan'ın yanındayız Kış lastiği takmayan 1742 araca ceza kesildi