Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Hazine ve Maliye Bakanı haberleri, Hazine ve Maliye Bakanı son dakika, son dakika Hazine ve Maliye Bakanı

Son Dakika Hazine Ve Maliye Bakanı Haberleri

Son dakika Hazine Ve Maliye Bakanı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son hazine ve maliye bakanı haberleri anında burada.


 • 05.06.2023 05 Haz 12:33 AKİB'ten Mayıs ayında 1,21 milyar dolarlık ihracat

  AKİB'ten Mayıs ayında 1,21 milyar dolarlık ihracat Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı R. Onur Kılıçer, mayıs ayında 1,21 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini açıkladı.

 • 05.06.2023 05 Haz 11:40 İhracatçılar yeni hükümetten taleplerini 4 maddede topladı

  İhracatçılar yeni hükümetten taleplerini 4 maddede topladı Yıllık 254 milyar dolarlık ihracat performansıyla Türk ekonomisinin can damarlarından biri olan ve büyümenin itici gücü olan ihracatın başkanları, yeni hükümete başarı dileklerini iletirken, hükümetten üretimin ve ihracatın devam etmesi için;

 • 05.06.2023 05 Haz 11:21 Ekonomi yönetiminin ajandasında "enflasyonla mücadele" ve "toplumsal refah" öne çıkıyor

  Ekonomi yönetiminin ajandasında 'enflasyonla mücadele' ve 'toplumsal refah' öne çıkıyor Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ile belirlenen ekonomi yönetimi, gelecek 5 yılda "enflasyonla mücadele" ve "toplumsal refah" konularının yanı sıra sürdürülebilir büyümeden cari açığın azaltılmasına ve yatırımların artırılmasına kadar çeşitli adımlara odaklanacak.

 • 05.06.2023 05 Haz 09:54 Yeni Kabine'nin ilk toplantısı yarın! Masada ekonomi ve terörle mücadele başlıkları var

  Yeni Kabine'nin ilk toplantısı yarın! Masada ekonomi ve terörle mücadele başlıkları var Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün Çankaya Köşkü'nde düzenlediği basın toplantısıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yeni kabinesini açıkladı. Bakanların devir teslim törenleri bugün tamamlanacak ve yeni Kabine ilk toplantısını yarın gerçekleştirecek. Toplantıda ekonomi ve terörle mücadele başlıklarının öne çıkması bekleniyor.

 • 05.06.2023 05 Haz 01:42 Bakanlar hangi sosyal medya hesaplarını kullanıyor?

  Bakanlar hangi sosyal medya hesaplarını kullanıyor? 28. Dönem Cumhurbaşkanlığı Kabinesi belli oldu. Peki yeni bakanlar hangi sosyal medyaları kullanıyor? İşte bakanların sosyal medya hesapları!

 • 05.06.2023 05 Haz 01:41 Mehmet Şimşek tek başına kurtarıcı olabilir mi?

  Mehmet Şimşek tek başına kurtarıcı olabilir mi? Mehmet Şimşek'in yeni cumhurbaşkanlığı kabinesinde yer alması ekonomi için tek başına kurtarıcı olabilir mi'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimleri kazanmasının ardından eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yeni cumhurbaşkanlığı kabinesinde yer almasına kesin gözüyle bakılıyordu.

 • 05.06.2023 05 Haz 00:09 Mehmet Şimşek'in Bakanlığı Batman'da sevinçle karşılandı

  Mehmet Şimşek'in Bakanlığı Batman'da sevinçle karşılandı Yeni kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev alan Mehmet Şimşek'in memleketi Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Arıca köyünde akrabaları ve köy halkı sevinçle karşıladı. Şimşek'in başarılı çalışmalar yapacağına inandıklarını belirten Batmanlılar, geçmişte yaptığı hizmetleri de hatırlattılar.

 • 04.06.2023 04 Haz 23:39 Mehmet Şimşek'in Bakanlık Görevi Batman'da Sevinçle Karşılandı

  Mehmet Şimşek'in Bakanlık Görevi Batman'da Sevinçle Karşılandı Yeni kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev alan Mehmet Şimşek'in memleketi Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Arıca köyünde akrabaları ve köy halkı, Şimşek'in başarılı çalışmalar yapacağına inanıyor. Şimşek'in liseden arkadaşları ve köylüleri, onun insani yönüyle çok iyi bir insan olduğunu ve herkesin ondan razı olduğunu belirtti. Batmanlılar, Şimşek'in geçmişte yaptığı iyi işlerin devam edeceğine inanıyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 21:51 Sinan Oğan'dan Mehmet Şimşek çıkışı: "Faiz sebep enflasyon sonuç" politikasından vazgeçilmesi Erdoğan'ı desteklememizin sebebiydi

  Sinan Oğan'dan Mehmet Şimşek çıkışı: 'Faiz sebep enflasyon sonuç' politikasından vazgeçilmesi Erdoğan'ı desteklememizin sebebiydi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in devir teslim töreninde "Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönmekten başka çaresi kalmamıştır" açıklamasının ardından Sinan Oğan'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Oğan, "Erdoğan'a destek vermemizin en önemli ön şartlarından birisi, son bir kaç yıldır uygulanan 'faiz sebep enflasyon sonuç' politikalarından vazgeçilmesiydi. Şimşek'in göreve başlamasıyla artık ekonomide inşallah en kısa zamanda normalleşme adımlarını göreceğiz" dedi.

 • 04.06.2023 04 Haz 19:35 Yeni Kabine'de konyalı 4 bakan yer aldı

  Yeni Kabine'de konyalı 4 bakan yer aldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni Kabine'yi açıkladı. Yeni Kabine'de Konyalı 4 bakan yer aldı. Konya'nın ardından Kabine'ye Trabzon, Rize, Bartın ve Giresun'dan biri İstanbul, diğeri Hatay doğumlu beş Karadenizli bakan girdi. Konyalı olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat Kabine'de görev aldı.

 • 04.06.2023 04 Haz 17:21 Gençlik ve Spor Konfederasyonu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabine üyelerini kutladı

  Gençlik ve Spor Konfederasyonu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabine üyelerini kutladı Gençlik ve Spor Konfederasyonu (GESKON) Genel Sekreteri Murat Uygur, GESKON Yönetim Kurulu adına yazılı açıklama yaparak, yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan ve kabine üyelerini kutladı.

 • 04.06.2023 04 Haz 17:13 İhracatçılardan yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi değerlendirmesi

  İhracatçılardan yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi değerlendirmesi İhracatçıları birliklerinin temsilcileri, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • 04.06.2023 04 Haz 16:53 Gaziantep OSB Başkanı Cengiz Şimşek: Yeni kabine güven verici, uzman ve liyakatli isimlerden oluşuyor

  Gaziantep OSB Başkanı Cengiz Şimşek: Yeni kabine güven verici, uzman ve liyakatli isimlerden oluşuyor Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Şimşek, yeni Cumhurbaşkanlığı kabinesini değerlendirdi. Şimşek, yeni kabine üyelerinin güven verici, uzman ve liyakatli isimlerden oluştuğunu belirterek, ekonomi yönetimindeki isimlerin bulunmasının sanayiciler için büyük bir moral ve motivasyon kaynağı olduğunu ifade etti.

 • 04.06.2023 04 Haz 16:11 Açık olsaydı piyasaları sallardı! Bakan Şimşek'in ilk sözlerinin arkasında bu mesaj mı var?

  Açık olsaydı piyasaları sallardı! Bakan Şimşek'in ilk sözlerinin arkasında bu mesaj mı var? Yeni Kabine'de ekonominin başına getirilen Mehmet Şimşek, Nurettin Nebati'den görevi devraldığı törende dikkat çeken mesajlar verdi. Şimşek, "Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönme dışında başka bir seçeneği kalmamıştır. Vakit kaybetmeden orta vadeli program çalışmalarımıza başlayacağız. Mali disiplinin tesis edilmesi ve fiyat istikrarının sağlanması temel hedefimiz olacaktır" sözleriyle kararlılığını gözler önüne serdi. Şimşek'in bu çıkışı "Bağımsız kararlar alacağı" şeklinde yorumlandı.

 • 04.06.2023 04 Haz 13:15 Mehmet Şimşek, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini devraldı

  Mehmet Şimşek, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini devraldı Mehmet Şimşek, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini devraldı ve Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönme dışında seçeneği kalmadığını belirterek, öngörülebilir bir Türkiye ekonomisi oluşturmanın anahtar olduğunu söyledi. Şimşek, çalışmaları ilgili bakanlıklar ve kurumlarla güçlü bir koordinasyon sağlayarak yürüteceklerini vurguladı.

 • 04.06.2023 04 Haz 13:14 Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni... Bakan Şimşek: "Türkiye'nin Rasyonel Bir Zemine Dönme Dışında Bir Seçeneği Kalmamıştır"

  Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni... Bakan Şimşek: 'Türkiye'nin Rasyonel Bir Zemine Dönme Dışında Bir Seçeneği Kalmamıştır' Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmamıştır. Kurala dayalı öngörülebilir bir Türkiye ekonomisi özlenen refaha ulaşmamızda anahtar olacaktır. Küresel zorlukların jeopolitik gerginliklerin arttığı bir konjonktürde kurumsal kalite ve kapasitemizi güçlendirerek, makro finansal istikrarı önceliklendireceğiz. Vakit kaybetmeden orta vadeli program çalışmalarımıza başlayacağız. Sürdürülebilir yüksek büyüme için mali disiplinin tesis edilmesi ve fiyat istikrarının sağlanması temel hedefimiz olacaktır. Orta vadede enflasyonun yeniden tek haneli rakamlara düşürülmesi, her alanda öngörülebilirliğin arttırılması, cari açığı azaltacak yapısal dönüşümün hızlandırılması ülkemiz için hayati önem taşımaktadır. Uygulanacak maliye politikası ve yapısal reformlarla Merkez Bankamıza enflasyonla mücadelede destek olmak temel politikamız olacaktır. Bu öncelikler çerçevesinde çalışmalarımızı eşgüdüm içerisinde ilgili bakanlıklar ve kurumlarımızla güçlü bir koordinasyon sağlayarak yürüteceğiz" dedi.

 • 04.06.2023 04 Haz 13:04 Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, görevi Nureddin Nebati'den devraldı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, görevi Nureddin Nebati'den devraldı Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini Nureddin Nebati'den devralan Mehmet Şimşek, "Hükümetimizin temel hedefi toplumsal refahı yükseltmektir.

 • 04.06.2023 04 Haz 13:01 Mehmet Şimşek Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini devraldı

  Mehmet Şimşek Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini devraldı Mehmet Şimşek, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini devraldı ve Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmadığını belirterek, kurumsal kalite ve kapasitenin güçlendirilerek makro finansal istikrarın önceliklendirileceğini söyledi.

 • 04.06.2023 04 Haz 12:40 Hazine ve Maliye Bakanlığında Devir Teslim Töreni

  Hazine ve Maliye Bakanlığında Devir Teslim Töreni Mehmet Şimşek, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini Nureddin Nebati'den devraldı. Şimşek, uygulanacak maliye politikası ve yapısal reformlarla Merkez Bankası'na enflasyonla mücadelede destek olmak temel politikaları olacağını belirtti. Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmadığını vurgulayan Şimşek, toplumsal refahı artırmayı hedeflediklerini söyledi.

 • 04.06.2023 04 Haz 12:40 Bakanlığı devreden Nebati, Mehmet Şimşek'e bakarak "Ohh" çekti! O anlar kameraya yansıdı

  Bakanlığı devreden Nebati, Mehmet Şimşek'e bakarak 'Ohh' çekti! O anlar kameraya yansıdı Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam saatlerinde Çankaya Köşkü'nde düzenlenen basın toplantısıyla yeni Kabine'nin üyelerini tek tek kamuoyuyla paylaştı.

 • 04.06.2023 04 Haz 12:31 Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni

  Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni Mehmet Şimşek, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini Nureddin Nebati'den devraldı. Şimşek, uygulanacak maliye politikası ve yapısal reformlarla Merkez Bankası'na enflasyonla mücadelede destek olmak temel politikaları olacağını belirtti. Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmadığını ifade eden Şimşek, şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve uluslararası normlara uygunluk temel ilkeleri olacaklarını söyledi.

 • 04.06.2023 04 Haz 12:00 Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde büyük değişim: Dışişleri Bakanlığına Hakan Fidan getirildi

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde büyük değişim: Dışişleri Bakanlığına Hakan Fidan getirildi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabine üyelerini açıkladı. Hakan Fidan, Dışişleri Bakanı olarak atandı ve MİT Başkanlığından Türk diplomasisinin başına atanan ilk yetkili oldu. Fidan'ın akademik çalışmalarının odağında, dış politikada istihbaratın yeri vardı.

 • 04.06.2023 04 Haz 11:59 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: "Toplumsal refahı yükseltme hedefine ulaşmada şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve uluslararası normlara...

  Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: 'Toplumsal refahı yükseltme hedefine ulaşmada şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve uluslararası normlara... Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: "Toplumsal refahı yükseltme hedefine ulaşmada şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve uluslararası normlara uygunluk temel ilkelerimiz olacak.

 • 04.06.2023 04 Haz 11:43 Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: "Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönmekten başka çaresi kalmamıştır."

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: 'Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönmekten başka çaresi kalmamıştır.' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: "Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönmekten başka çaresi kalmamıştır.

 • 04.06.2023 04 Haz 11:42 Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: "Kurumsal kalite ve kapasitemizi güçlendirerek makrofinansal istikrarı önceliklendireceğiz."

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: 'Kurumsal kalite ve kapasitemizi güçlendirerek makrofinansal istikrarı önceliklendireceğiz.' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: "Kurumsal kalite ve kapasitemizi güçlendirerek makrofinansal istikrarı önceliklendireceğiz.

 • 04.06.2023 04 Haz 11:42 Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: "Şahsıma ağır bir görev verildiğini biliyorum.

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: 'Şahsıma ağır bir görev verildiğini biliyorum. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: "Şahsıma ağır bir görev verildiğini biliyorum.

 • 04.06.2023 04 Haz 11:36 Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek görevi devraldı! İşte açıklamalarından satırbaşları...

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek görevi devraldı! İşte açıklamalarından satırbaşları... Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek görevi devraldı! İşte ilk sözleri...

 • 04.06.2023 04 Haz 10:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kabine Üyelerini Açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kabine Üyelerini Açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde düzenlediği basın toplantısında yeni kabine üyelerini açıkladı. Yeni kabine üyeleri arasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gibi isimler yer aldı. Erdoğan, yeni kabinenin Türkiye'ye ve Türk milletine hayırlı olmasını diledi.

 • 04.06.2023 04 Haz 09:04 Bakanlar görevi devralacak, LGS sınavı yapılacak, derbi heyecanı yaşanacak

  Bakanlar görevi devralacak, LGS sınavı yapılacak, derbi heyecanı yaşanacak Bugün çeşitli bakanlar görevi devralacak, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav yapılacak, Galatasaray-Fenerbahçe derbisi heyecanı yaşanacak. Ayrıca spor müsabakaları, Formula 1 yarışı ve diğer etkinlikler de gerçekleştirilecek.

 • 04.06.2023 04 Haz 01:27 Eski bakanlar yeni kabine için tebrik paylaşımı yaptı

  Eski bakanlar yeni kabine için tebrik paylaşımı yaptı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine üyelerini değiştirmesinin ardından görevi bırakan eski bakanlar yeni kabine için tebrik paylaşımı yaptı. Eski bakanlar, sosyal medya hesaplarından yeni kabineye başarılar diledi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin hedeflerine ulaşacağına inandıklarını belirtti.

 • 04.06.2023 04 Haz 01:27 Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştı (2)

  Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştı (2) GÖREVİ DEVREDECEK BAKANLARDAN YENİ KABİNE ÜYELERİNE TEBRİK MESAJICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabine üyelerini açıklamasının ardından önceki dönemin kabine üyeleri, Twitter hesaplarından yeni bakanları tebrik etti.

 • 04.06.2023 04 Haz 01:22 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakanların ataması kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni kabinede 18 isim yer alıyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 00:58 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinede görev alacak isimleri açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinede görev alacak isimleri açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinede görev alacak isimleri açıkladıAdalet Bakanı: Yılmaz Tunç Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Mahinur Özdemir Göktaş Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Vedat Işıkhan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı: Mehmet Özhaseki Dışişleri Bakanı: Hakan Fidan...

 • 04.06.2023 04 Haz 00:38 Erdoğan, 17 Bakan ve Bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı'ndan Oluşan Kabinede 16 İsmi Değiştirdi, Daha Önceki Hükümetlerde Görev Alan Dört Eski Bakana...

  Erdoğan, 17 Bakan ve Bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı'ndan Oluşan Kabinede 16 İsmi Değiştirdi, Daha Önceki Hükümetlerde Görev Alan Dört Eski Bakana... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 bakan ve 1 Cumhurbaşkanı Yardımcısı’ndan oluşan yeni kabine üyelerini açıkladı. Önceki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nden sadece Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yerini korudu. Daha önceki AKP hükümetlerinde bakan olarak görevlendirilen 4 isme de tekrar bakanlık görevi verildi. 18 kişilik yeni kabinede bir kadın bakan yer aldı. Atama kararları Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

 • 04.06.2023 04 Haz 00:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabine üyelerini atadı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabine üyelerini atadı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni kabine üyeleri arasında Adalet Bakanı, Dışişleri Bakanı, Sağlık Bakanı, Milli Savunma Bakanı ve diğer bakanlar yer alıyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 00:22 Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne Yeni Atamalar Yapıldı

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne Yeni Atamalar Yapıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 104 ve 106. maddeleri gereğince cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakanların ataması yapıldı. Yeni Kabine'de 18 bakan ve bir cumhurbaşkanı yardımcısı yer alıyor.

 • 03.06.2023 03 Haz 23:48 Bakanlar, yeni kabine üyelerini tebrik etti

  Bakanlar, yeni kabine üyelerini tebrik etti Görevlerini devretmeye hazırlanan bakanlar, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin yeni üyelerini tebrik etti. Ekonomi yönetiminde görev alan bakanlar, sosyal medya hesaplarından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhurbaşkanı Kabinesi'nin yeni üyelerine 'hayırlı olsun' dileklerini iletti.

 • 03.06.2023 03 Haz 23:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı Kabinesini açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı Kabinesini açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılı Kabinesini açıklayarak, Türkiye'nin gelecek asrının nasıl olacağına karar verdiğini belirtti. Eski kabine üyelerine teşekkür eden Erdoğan, yeni mesai arkadaşlarına başarılar diledi.

 • 03.06.2023 03 Haz 23:14 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabine üyelerini açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabine üyelerini açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılı Kabinesi'ni açıkladı ve yeni kabine üyelerini duyurdu. Milletvekili seçilen eski bakanlar yeni kabinede yer almadı. Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Mehmet Şimşek getirildi.

 • 03.06.2023 03 Haz 23:10 Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kabinesini Açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kabinesini Açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabinesini açıkladı. Kabinede 17 bakan ve bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı yer alıyor. Mehmet Şimşek Hazine ve Maliye Bakanı, Ali Yerlikaya İçişleri Bakanı, Hakan Fidan Dışişleri Bakanı ve Yaşar Güler Milli Savunma Bakanı olarak atandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yerini korurken; geçen yasama döneminden bir grup başkanvekili ve bir genel başkan yardımcısı olmak üzere 4 eski milletvekili ve 3 bakan yardımcısı kabinede yer aldı.

 • 03.06.2023 03 Haz 23:03 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinesini açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinesini açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin demokrasisinin gücüne güç katan seçim sürecinin ardından yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ni açıkladı. Erdoğan, Türkiye'nin istiklal ve istikbaline sahip çıktığını vurgulayarak, milletin iradesiyle birlikte Türkiye'nin asırlara sari birlikte yaşama kültürüyle kendi mecrasında akmaya devam edeceğini belirtti. Erdoğan, yeni kabine üyelerine başarılar diledi ve Türkiye'nin yükselişine, güçlenmesine bağlamış hiç kimseyi mahcup etmeyeceklerini vurguladı.

 • 03.06.2023 03 Haz 22:41 Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kabineyi Açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kabineyi Açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıkladı. Kabinede yer alan bakanlar da açıklandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı: Yılmaz Tunç, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Mahinur Özdemir Gökbaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Vedat Işıkhan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı: Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı: Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Alparslan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı: Osman Aşkınbak, Hazine ve Maliye Bakanı: Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı: Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakanı: Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı: Yusuf Tekin, Milli Savuma Bakanı: Yaşar Güler, Sağlık Bakanı: Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Mehmet Kacır, Tarım ve Orman Bakanı: İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı: Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Abdülkadir Uraloğlu

 • 03.06.2023 03 Haz 22:23 Ekonomide direksiyon ona emanet! Hazine ve Maliye Bakanlığı görevi Mehmet Şimşek'in

  Ekonomide direksiyon ona emanet! Hazine ve Maliye Bakanlığı görevi Mehmet Şimşek'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni Kabine'yi açıkladı. Mehmet Şimşek, ekonomi yönetimini devralarak Hazine ve Maliye Bakanı oldu.

 • 03.06.2023 03 Haz 22:18 Bakanlar Kurulu'nda Görev Değişikliği

  Bakanlar Kurulu'nda Görev Değişikliği Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu oldu. - ANKARA

 • 03.06.2023 03 Haz 22:17 Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde 3 yeni bakan atandı

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde 3 yeni bakan atandı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya oldu.

 • 03.06.2023 03 Haz 22:05 Kabine açıklandı! İşte yeni dönemin bakanları

  Kabine açıklandı! İşte yeni dönemin bakanları Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Kabine'de yer alan bakanları açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy dışında bakanların hepsi değişti. İşte tam liste...

 • 03.06.2023 03 Haz 08:08 Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı yeni Kabine'de! İşte kulislerde konuşulan isimler

  Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı yeni Kabine'de! İşte kulislerde konuşulan isimler Seçimi kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Kabine'yi yarın açıklaması bekleniyor. Kulislere düşen son bilgilere göre Dışişleri Bakanlığı için MİT Başkanı Hakan Fidan'a, İçişleri Bakanlığı için İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya, Gençlik ve Spor için Osman Aşkın Bak'a telefon gittiği öne sürüldü. Öte yandan Maliye Bakanı olarak Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı olarak Yaşar Güler, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak Uğur İbrahim Altay'ın ismi geçiyor.

 • 02.06.2023 02 Haz 10:51 Dünya basını Mehmet Şimşek'i yazıyor! Borsa yükseldi, risk primlerinde geri çekilme izlendi

  Dünya basını Mehmet Şimşek'i yazıyor! Borsa yükseldi, risk primlerinde geri çekilme izlendi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi kazanmasının ardından piyasaların gözü de yarın açıklanacak yeni Kabine'ye çevrilmiş durumda. Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Hazine ve Maliye Bakanı olmasına kesin gözüyle bakılırken, Şimşek ile ilgili haberlerin etkisiyle borsada yükseliş görüldü, risk priminde ise geri çekilme izlendi. Şimşek ile ilgili haberler yalnızca Türkiye'de değil Vietnam, Çin Pekin, Hong Kong, Japonya'dan Yunanistan'a kadar pek çok ülkede servis edilmeye devam ediyor.

 • 01.06.2023 01 Haz 01:07 Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saim Özakalın, TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi

  Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saim Özakalın, TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saim Özakalın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 79. Genel Kurulu'nda TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Yeni TOBB Yönetimi, Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında belirlendi.

 • 31.05.2023 31 May 16:33 Sınır ötesi e-ticaret hacmi büyüyor, KOBİ'ler e-ihracata entegre ediliyor

  Sınır ötesi e-ticaret hacmi büyüyor, KOBİ'ler e-ihracata entegre ediliyor Türkiye'nin sınır ötesi e-ticaret hacmi geçen yıl 2,8 kat büyüme gösterdi. Yerli girişimci ve KOBİ'ler küresel elektronik pazaryerleriyle dünyayla buluşuyor. E-ihracatta rakamların artması Türkiye ekonomisinin büyüme performansına da olumlu etki yapıyor. Ayrıca Türkiye, 2023 yılının ilk çeyreğinde yüzde 4'lük büyüme performansıyla AB ve OECD ülkeleri arasında en yüksek büyüyen ikinci ülke oldu.

Advertisement