Bakan Soylu kadına şiddete karşı savaş açtı: Gecikmeyin bile demiyorum, acele edin - Son Dakika

Bakan Soylu kadına şiddete karşı savaş açtı: Gecikmeyin bile demiyorum, acele edin

24.11.2020 10:57

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mülki İdare Amirleri Eğitim Seminerinde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili olarak net bir mesaj verdi. Kolluk birimlerine seslenen Soylu, tedbir kararı verilmesinden çekinilmemesi gerektiğini vurguladı ve "Hatta bu kararları verirken gecikmeyin demek bile belki doğru değil, acele edin!" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün yaptığı açıklamada, "Erkekler ne yapıyorsunuz siz ya?" diyerek kadına şiddet konusundaki tepkisini dile getirmişti. Bugün Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mülki İdare Amirleri Eğitim Seminerinde konuşan Soylu, kolluk birimlerine ve mülki idare amirlerine net bir şekilde mesaj verdi.

"GECİKMEYİN DEMEK BİLE BELKİ DOĞRU DEĞİL, ACELE EDİN"

Soylu yaptığı açıklamada, "Gerek kolluk birimlerimiz, gerek mülki idare amirlerimiz böyle bir mesele geldiğinde lütfen tedbir kararı vermekten çekinmesinler ve gecikmesinler. Çünkü sonrasında eyvah yetmez. Hatta bu kararları verirken gecikmeyin demek bile belki doğru değil, acele edin!" ifadelerini kullandı.

"GİTTİM AMA BİR ŞEY YAPMADILAR DEMESİN"

Soylu, "Öyle hassas davranın ki şiddet mağduru bir kadın, sizin yanınızdan asla tedbir alınmamış şekilde çıkmasın. 'Gittim ama bir şey yapmadılar' demesin" dedi.

"HANGİ DUYGUNU YÜCELTİYORSUN? AYIPTIR!"

Aile içi ve kadına şiddetin dinen de yasaklandığını, kötü ve günah olduğunu söyleyen Soylu, "Erkeklere sesleniyorum, kendinize gelin, fiziksel olarak güçlü olabilirsiniz, böyle bir ayıp olur mu? Neyi tatmin ediyorsun? Neyi ortaya koyuyorsun? Neyi sağlıyorsun? Hangi duygunu yüceltiyorsun? Ayıptır!" demişti.

Bakan Soylu kadına şiddete karşı savaş açtı: Gecikmeyin bile demiyorum, acele edin

Son Dakika Güncel Bakan Soylu kadına şiddete karşı savaş açtı: Gecikmeyin bile demiyorum, acele edin - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • can : cezalar arttılır ve olaylar göz ardı edilmezse etkili olur.sayın soyluyu bir kez daha tebrik ediyoruz. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • BİLİNEN: SAYIN BAKANIM SİZİ GERÇEKTEN SEVİYORUM FAKAT KADININ KEYFİ BOŞANMALARINDA MAĞDUR OLAN ERKEKLER NE OLACAK ERKEĞE BİLİNÇLİ SİNİR KRİZİ GEÇİRTİP SONRA ŞİDDET GÖRDÜM DİYEREK NAFAKA AVCILIĞI YAPANLAR ONLARA ÖNLEM VARMI ŞAHSEN BU ŞARTLAR ALTINDA EVLENMENİN DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM SÖZDE ÖZGÜRLÜK ADI ALTINDA EŞİNİZİ KISKANMAYA VE ONU KENDİ İRADENİZ İLE KORUMAYA BİLE HAKKINIZ YOK AMA ERKEK ÇALIŞSIN KADIN YATSIN KADIN OLUR AMA KADIN ÇALIŞIP ERKEK YATINCA ADAM DEĞİL OLUR.. EVLENMEYİN EZİLİRSİNİZ Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

ALS hastalığına yakalanan eski Karabüksporlu Shelton, hayatını kaybetti S&P Türkiye'nin kredi notunu 'B+' olarak teyit etti, görünümünü değiştirmedi Survivor'dan diskalifiye edilen Cemal Hünal'a eşi Lale Cangal'dan mesaj: Kocacığım çabuk gel Son Dakika: Galatasaray, Henry Onyekuru'nun transferi için Monaco ile görüşmelere başladı İsmi ve senaristi değişen Babam Çok Değişti dizisi final yapma kararı aldı BAE'nin ABD ile yaptığı F-35 savaş uçağı anlaşmasının bedeli 23 milyar dolar İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı