Başpehlivanlar Gürpınar'a Gelecek - Son Dakika

Başpehlivanlar Gürpınar'a Gelecek

01.10.2018 17:35
Başpehlivanlar Gürpınar'a Gelecek, System.String[]

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin son yıllardaki şampiyon başpehlivanları, Van'ın Gürpınar ilçesine geliyor.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin son yıllardaki şampiyon başpehlivanları, Van'ın Gürpınar ilçesine geliyor.

Gürpınar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin önde gelen başpehlivanları, 4 Ekim'de ilçede düzenlenecek "Kırkpınar'dan Gürpınar'a Ulusal Yağlı Güreş Festivali"ne katılmak üzere ilçeye gelecek.

Kırkpınar er meydanının son şampiyonu Orhan Okulu, eski şampiyonlardan Recep Kara ve Kırkpınar Başpehlivanı şampiyon güreşçi İsmail Balaban, festival kapsamında Gürpınar er meydanında yer alacak.

Gürpınar Belediyesinin organize ettiği bölgenin ilk ve tek yağlı güreş organizasyonu özelliğini taşıyan festivalde, 40 pehlivan er meydanına inerek kıspet giyecek.

İlçedeki Başbulak Er Meydanı'nda düzenlenecek yağlı güreşlere, 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne Ramazan Bircan, Ali Gökçen, Fatih Koyuncu, Semih Turgut, Ertuğrul Dağdeviren, Turan Balaban, Abdullah Güngör, Faruk Akkoyun ve Ahmet Kavakçı gibi isimler de katılacak.

Müsabakalar, 4 Ekim Perşembe saat 11.00'de başlayacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Başpehlivanlar Gürpınar'a Gelecek - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Sadakatsiz dizisinin Haluk'u Burak Sergen hastaneye kaldırıldı Sadakatsiz dizisinin Haluk'u Burak Sergen hastaneye kaldırıldı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan aşı tepkisi: 65 yaş üstü vatandaşların arasından yüzde 23,6'sı ne yazık ki aşısını yaptırmadı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan aşı tepkisi: 65 yaş üstü vatandaşların arasından yüzde 23,6'sı ne yazık ki aşısını yaptırmadı İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Annesini çekiçle öldürdükten sonra evde parti veren sanık, cesedin kokusunu parfümle bastırmış Annesini çekiçle öldürdükten sonra evde parti veren sanık, cesedin kokusunu parfümle bastırmış Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek