Bayrampaşa'da "Yaya Güvenliği Nöbeti" tutuldu - Son Dakika

Bayrampaşa'da "Yaya Güvenliği Nöbeti" tutuldu

02.10.2019 15:40
Bayrampaşa'da

Bayrampaşa'da okul önünde bulunan yaya geçidinde bir araya gelen ilçe protokolü çok sayıda öğrenci ile birlikte yaya güvenliğine dikkat çekmek için yaya geçidinde "Yaya Geçidi Nöbeti" tuttu.

Bayrampaşa'da okul önünde bulunan yaya geçidinde bir araya gelen ilçe protokolü çok sayıda öğrenci ile birlikte yaya güvenliğine dikkat çekmek için yaya geçidinde "Yaya Geçidi Nöbeti" tuttu.

İçişleri Bakanlığı, 2019 yılını "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan etmesinin ardından 81 ilde eş zamanlı olarak "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, çok sayıda öğrenci ile birlikte yaya güvenliğine dikkat çekmek için Bayrampaşa Uluğbey İlkokulu önündeki yaya geçidinde, "Yaya Geçidi Nöbeti" tuttu. Öğrencilerin yoğun olarak katılım sergilediği etkinlikte sürücülere trafik kurallarının yazılı olduğu broşürler dağıtıldı.

"Öğrencilerimizle birlikte sürücülere broşür dağıttık"

Öğrencilerle birlikte sürücüleri bilgilendirmek için broşür dağıttıklarını ifade eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, "Bugün Türkiye'de önemli bir gün. Bir farkındalık oluşturmak üzere kaymakam bey ile birlikte İçişleri Bakanlığımızın, Cumhurbaşkanlığımızın talimatları gereği burada karşıdan karşıya geçerken, özellikle yavrularımızın ve halkımızın araçlar tarafından takip edilerek, yayanın ayağını yaya geçidine attığı an aracın durmasıyla ilgili bir farkındalığı ortaya koyabilmek için Türkiye çapında bir organizasyon yapıldı. Biz de Bayrampaşa'da kaymakamımız ile birlikte okulların önlerinde bu organizasyonu yapıyoruz. Yavrularımız düdükleri ile birlikte, broşürleri bütün arabalara dağıttı" diye konuştu.

"Öncelik bizim dedik"

Sürücüleri bilgilendirdiklerini ifade eden öğrenci Sümeyra Tokgöz, "Arabaları durdurup onlara broşür verdik. Önceliğin bizim olduğunu söyledik" dedi. - İSTANBUL

Bayrampaşa'da Yaya Güvenliği Nöbeti tutuldu
Bayrampaşa'da Yaya Güvenliği Nöbeti tutuldu
Bayrampaşa'da Yaya Güvenliği Nöbeti tutuldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bayrampaşa'da 'Yaya Güvenliği Nöbeti' tutuldu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Galatasaray'ın yeni forma göğüs ve sırt sponsoru ARTI Seyahat Acentesi oldu! Aslan, 5 yıl için 250 milyon TL alacak 18:26 Son Dakika: Galatasaray'ın yeni forma göğüs ve sırt sponsoru ARTI Seyahat Acentesi oldu! Aslan, 5 yıl için 250 milyon TL alacak Şenol Güneş'e 10 milyon TL tazminat verilecek 18:04 Şenol Güneş'e 10 milyon TL tazminat verilecek Eski uzman çavuş Musa Orhan'ın duruşmasına avukat cübbesiyle girmeye çalışan kişi, polislerin dikkati sayesinde yakalandı 17:52 Eski uzman çavuş Musa Orhan'ın duruşmasına avukat cübbesiyle girmeye çalışan kişi, polislerin dikkati sayesinde yakalandı
Otel odasında yaşamını yitiren 24 yaşındaki Sedanur Şen'in son görüntüleri ortaya çıktı 17:38 Otel odasında yaşamını yitiren 24 yaşındaki Sedanur Şen'in son görüntüleri ortaya çıktı Balkona çıkıp arbaletle yoldan geçenlere ok attı! Polisler evinden 2 cansız beden çıkarttı 17:28 Balkona çıkıp arbaletle yoldan geçenlere ok attı! Polisler evinden 2 cansız beden çıkarttı Eşini ve 1,5 aylık oğlunun üzerine kolonya dökerek yakan babanın ifadesi ortaya çıktı: Nasıl oldu bilmiyorum 17:22 Eşini ve 1,5 aylık oğlunun üzerine kolonya dökerek yakan babanın ifadesi ortaya çıktı: Nasıl oldu bilmiyorum
Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet almak için Edirne'ye akın etti 16:35 Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet almak için Edirne'ye akın etti Koronavirüsten bile hızlı ve güçlü yayılan norovirüs belirtileri neler? 16:17 Koronavirüsten bile hızlı ve güçlü yayılan norovirüs belirtileri neler?
Advertisement