Bülent Eczacıbaşı "Alev Alatlı ile Murakabe Günleri"nin konuğu oldu - Son Dakika

Bülent Eczacıbaşı "Alev Alatlı ile Murakabe Günleri"nin konuğu oldu

09.06.2020 17:03
Bülent Eczacıbaşı

Nevşehir'in Ürgüp ilçesindeki Kapadokya Üniversitesi'nin (KÜN) sosyal medya üzerinde yaptığı "Alev Alatlı ile Murakabe Günleri"nin yayının konuğu Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı oldu.

Nevşehir'in Ürgüp ilçesindeki Kapadokya Üniversitesi'nin (KÜN) sosyal medya üzerinde yaptığı "Alev Alatlı ile Murakabe Günleri"nin yayının konuğu Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı oldu.

KÜN Mütevelli Heyeti Başkanı Alatlı tarafından hazırlanan, KÜN Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar moderatörlüğünde canlı yayınlanan programda, gençlerin kendilerini geleceğe hazırlamasına yönelik tavsiyeler ele alındı.

Genç kuşağa rehber olmayı kendileri için görev addettiklerini belirten Eczacıbaşı, öğrencilik yıllarında aile büyüklerinin kendisine verdiği telkinlerin hayatını şekillendirmesinde önemli rol oynadığını kaydetti.

Bireylerin hayatları boyunca farklı fırsatlarla karşılaşabileceğini vurgulayan Eczabaşı, şöyle konuştu:

"Ailemizin öyküsünde bir çizgi var. Benim hedefim de bu çizgi doğrultusunda sorumlusu olduğum kuruluşu ve temsil ettiğin değerleri koruyarak devam ettirmek ve daha iyiye götürmektir. Babam bana 'Ne düşünürsen, neye meraklıysan onu oku ama iş yaşamına girince göreceksin ki iş yaşamı tekdüze değildir. Tam tersine, iş yaşamı sana tutkulu ve meraklı olduğun alanlarda yeni girişimler başlatma özgürlüğünü getirecektir' diyerek, kendisini örnek verirdi." dedi.

Üniversitelerinde, geleceğin mimarı öğrencilere kılavuz olabilmek için çaba gösterdiklerini anlatan Alatlı da "Gençlerimiz yaşamı tekdüze gidecek zannedip, panikliyorlar. Ben, gençlerimize her zaman 'Sen bu işin içine önce gir. Hayat her yerden fışkırarak, genişleye genişleye gider. Bu yüzden korkuya ve paniğe gerek yok' diyorum." ifadelerini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bülent Eczacıbaşı 'Alev Alatlı ile Murakabe Günleri'nin konuğu oldu - Son Dakika


Son Dakika

Ailesiyle tartışıp denize atlayan genç hayatını kaybetti Birlikte yaşayan iki sevgili arasında çıkan kavga kanlı bitti Uzun zamandır ortalarda olmayan Mehmet Çilingiroğlu, ABD'den bombayı patlattı: Koronanın kesin tedavisi bulundu Son Dakika: İzmir'de Rıza Bey sitesi enkazından 30 saat sonra yaralı olarak çıkarılan kadın, hayatını kaybetti Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti