Son Dakika Haberleri: Bursalı Coşkunöz, Güney Kore'nin Surion Helikopterinin Gövdesini Üretecek

Bursalı Coşkunöz, Güney Kore'nin Surion Helikopterinin Gövdesini Üretecek

4 yıl önce

Bursa merkezli Coşkunöz Holding'in Eskişehir'de üretim yapan şirketlerinden Coşkunöz Savunma ve Havacılık A.Ş., KAI'nin Güney Kore genel maksatlı helikopteri KUH Surion'nun orta gövde montaj projesi için imza attı.

Bursalı Coşkunöz, Güney Kore'nin Surion Helikopterinin Gövdesini Üretecek, System.String[]
Bursa merkezli Coşkunöz Holding'in Eskişehir'de üretim yapan şirketlerinden Coşkunöz Savunma ve Havacılık A.Ş., KAI'nin Güney Kore genel maksatlı helikopteri KUH Surion'nun orta gövde montaj projesi için imza attı.

Coşkunöz Holding'in 2006 yılında kurulan en genç ve hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Coşkunöz Savunma ve Havacılık, Güney Kore merkezli dünyanın en önemli havacılık kuruluşlarından biri olan KAI firması ile KUH Surion helikopter projesi için Seul'de Uluslararası Adex Havacılık ve Savunma Fuarı'nda bir araya geldi. Savunma Sanayii Müsteşarlığı Alt Sistemler Daire Başkanı Bilal Aktaş'ın da katıldığı fuarda, helikopterlerin en kritik parçası olan orta gövde montajı için masaya oturan iki firmanın yetkilileri, 10 yıllık üretim projesi için el sıkışarak kontrat imzaladı.

Yapılan anlaşma kapsamında 2017 yılı sonunda ilk sevkiyatı yapılacak helikopter gövdesinden 60 adet üretecek olan Coşkunöz Savunma ve Havacılık, aynı zamanda iş ortağı olduğu Türkiye'nin önde gelen havacılık ve uzay sanayii kuruluşlarından TAI firmasından sonra, projenin büyüklüğü ve kullanılan teknoloji bakımından helikopter gövdesi üreten ilk firma olacak.

Coşkunöz Holding CEO'su Emin Ataç, helikopterin uçuş emniyetini doğrudan etkileyen en temel parçasını üretecekleri bu proje ile iki firma arasında başlayan işbirliğinin verimli sonuçlar vereceğine olan inancını belirtti. Böyle önemli bir parçanın üretiminde Coşkunöz Holding'in tercih edilmesinin havacılık alanında yaptıkları yatırımların ve bu konuda artan deneyimlerinin etkili olduğuna değinen Ataç, bu projenin Türkiye'nin havacılık sektöründeki gelişimine sağlayacağı katkı açısından da önemine dikkat çekti. Coşkunöz Holding'in 'We shape the future' (Geleceği şekillendiriyoruz) vizyonu ile bu türden iş ortaklıkları kurmaya devam edeceğinin altını çizen Ataç, Türkiye, hem de toplumsal gelişime hizmet eden çalışmalarla değer yaratmayı hedeflediklerini ekledi.

Coşkunöz Savunma ve Havacılık Genel Müdürü Mehmet Coşkun ise 2015 yılının ilk aylarında 5 bin metrekare ilave bina ve tezgah kapasitesini arttırma yönündeki yatırımlarını süratle devreye aldıklarını belirterek, Türkiye'nin önemli bir ihtiyacı olan havacılık ve savunma sanayisine yönelik faaliyetlerini etkin sürdürmeye devam edeceklerini anlattı.

COŞKUNÖZ SAVUNMA VE HAVACILIK A.Ş.

Hassas işleme yöntemi kullanarak uçak ve helikopter gövdesi ile motor parçaları üretimi yapan Coşkunöz Savunma ve Havacılık San. Tic. A.Ş., Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde 7 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteriyor. Şirket; 60 yıllık köklü üretim geçmişi ile 6 farklı sektörde 12 firması, 2500 çalışanı ile faaliyet gösteren ve Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan Coşkunöz Holding çatısı altında yer alıyor. 2006 yılındaki kuruluşundan 1 yıl sonra imalata başlayan ve takdir edilecek bir gelişme kat ederek 1.500'den fazla parçayı üretime alan Coşkunöz Savunma ve Havacılık, 2012 yılından itibaren ikinci büyüme hamlesini gerçekleştirdi ve kısa süre zarfında kaynak, montaj, entegrasyon, tasarım ve mühendislik hizmetlerini de envanterine katmayı başardı.

Geçen Mart ayında NATO ve milli gizlilik dereceli tesis güvenlik belgelerini alan şirket, savunma ve havacılık sektörleri için yaptığı üretim faaliyetlerini birbirinden ayıracak olan tesisin temellerini Nisan 2015'te attı. - Bursa
Haber Yayın Tarihi : 19.11.2015 12:29 Kaynak: DHAGörenlerin nutku tutuldu! Döviz bürosundan çıktı, 32 bin lirayı havaya saçtı Nijerya'da çobanlarla çiftçiler arasında çatışma çıktı: 13 ölü AK Parti İstanbul Adayı Yıldırım, Demirtaş'ın mesajıyla ilgili açıklama yaptı: Ülkücü kardeşlerimizin takdirine bırakıyorum