AKçakale'de Çadır Kentteki Marketler Denetlendi - Son Dakika

AKçakale'de Çadır Kentteki Marketler Denetlendi

31.01.2014 12:39
AKçakale'de Çadır Kentteki Marketler Denetlendi, System.String[]

Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesislerinde bulunan marketleri denetledi.

Denetimlerde Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat' a, Kamp müdür yardımcıları Bekir Engül, Yasin Seyhan ve Hasan Öztürk eşlik etti.

Marketleri denetleyen Kaymakam Fırat ve kamp yönetimi Suriyeli sığınmacıların marketlerden uygun şekilde hizmet ayıp almadıklarını sordu. Hizmetlerden son derece memnun kaldıklarını ve yetkililere teşekkür ettiklerini belirten sığınmacılar "Market sistemi çok iyi kendi yemeğimizi kendimiz yapıyoruz. Fiyatlarda oldukça uygun, istediğimiz her şeyi burada buluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletine teşekkür ederiz" dedi.

Kamptaki diğer çalışmaları inceleyerek bir değerlendirme yapan Kaymakam Eyüp Fırat ise "Bilindiği üzere daha önceleri üç öğün sıcak yemek veriyorduk. Fakat Suriyeli Kardeşlerimizin yemek kültürleri farklı olduğu için kendi yemeklerini kendileri yapması daha iyi olur, diyerek market sistemine geçtik. Tabi ki marketlerde aralıklarla denetim yapıyoruz. Suriyeli misafirlerimizin sıkıntılarını soruyoruz. Denetimler sırasında Misafirlerimizin yapılan bu marketlerden çok memnun olduklarını gördük. Bu denetimlerimiz aralıksız olarak sık, sık devam edecektir" diye konuştu.
(Kaynak: Gazeteipekyol)

AKçakale'de Çadır Kentteki Marketler Denetlendi

Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel AKçakale'de Çadır Kentteki Marketler Denetlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaray yönetiminin başlattığı bağış kampanyasına taraftarlar ilgi göstermedi Destek alan sinema salonu yılda en az altı film göstermekle yükümlü olacak Sadakatsiz'de Mert karakterini canlandıran Eren Vurdem diziye veda etti Koronayı atlatan hastalarda saç dökülmesi yaşandığı tespit edildi! Özellikle kadınlarda daha çok görülüyor Kaçak avlanan 3 genç, gölde mahsur kalınca kendilerini ihbar etmek zorunda kaldı Tekerlekli sandalyesi çalınan engelli genç feryat etti: Sadece ayaklarımı değil kalbimi de çaldılar Genç çiftin öldürülerek toprağa gömüldüğü köyde jandarma nöbet tutuyor Üniversite öğrencisi pandemiyi fırsata çevirdi, kaz çiftliği kurdu