Son dakika Seyhan haberleri, Seyhan son dakika, son dakika Seyhan

Son Dakika Seyhan Haberleri

 • Bu kahvehanede 'Siyaset' konuşmak yasak
  10:21 Bu kahvehanede 'Siyaset' konuşmak yasak

  Kavgaya dayanamayan esnaf iş yerinde siyaset konuşulmasını yasakladı. Kahvehaneci Zeki Akkurt, gelen müşterilere din, dil, ırk başta olmak üzere siyaset tartışmayı ve küfür etmeyi yasakladığını duyurdu. Müşterilerin memnuniyetini dile getiren Akkurt, artık futbol konuşulup dertleşildiğini belirtti.

 • Adana'da Kanser İlaçlarını Bakkal Görünümlü Depoda Satan Çift Gözaltına Alındı
  10:14 Adana'da Kanser İlaçlarını Bakkal Görünümlü Depoda Satan Çift Gözaltına Alındı

  Adana'da bir karı koca, temin ettikleri kanser ilaçlarını bakkal dükkanı görünümlü depoda satarken polis tarafından yakalandı. İlaçların yurt dışına satıldığı tespit edildi ve operasyonda 35 bin 206 kutu ilaç ele geçirildi. Şüpheliler serbest bırakıldı.

 • Adana'da hastalara ait ilaçları kullanılmış gibi göstererek satan çift gözaltına alındı
  10:12 Adana'da hastalara ait ilaçları kullanılmış gibi göstererek satan çift gözaltına alındı

  Adana'da, hastalara ait ilaçları kullanılmış gibi göstererek yurt içinde ve dışında satan bir çift, polis tarafından gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, faturasız ve başkası adına reçete edilmiş 35 bin 206 kutu ilaç ele geçirildi. Şüpheliler, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Adana'da Kahvehanede Siyaset Konuşmak Yasaklandı
  10:04 Adana'da Kahvehanede Siyaset Konuşmak Yasaklandı

  Adana'da bir kahvehaneci, müşterilerin kavga etmesi üzerine dükkanında siyaset konuşulmasını yasakladı. Kuralları duvara asan kahvehaneci, gelen müşterilere siyaset tartışmayı ve küfür etmeyi yasakladığını duyurdu. Bu uygulama sayesinde kahvehanede daha sakin bir ortam sağlandı ve müşteriler memnun kaldı.

 • Araç Klimalarının Bakımı Önemli
  09:32 Araç Klimalarının Bakımı Önemli

  Alaşehirli oto klima ustası Ali Seyhan, araç klimalarının düzenli olarak bakımının yapılması gerektiğini belirtti. Klimaların bakımının sağlıklı ve uzun ömürlü olması için önemli olduğunu vurgulayan Seyhan, klima sisteminin temizlenmemesi durumunda kötü kokuların oluşabileceğini söyledi. Ayrıca, klima bakımının polen filtresi, klima gazı, gaz kaçak tespiti, bakteri temizliği, kompresör ve termostatın bakımını içermesi gerektiğini ifade etti. Seyhan, klimanın yaz aylarında soğutma, kış aylarında ise ısıtma için kullanıldığını ve özellikle kış aylarında camlarda oluşan buharlanmanın önlenmesi için sık sık kullanılması gerektiğini belirtti.

 • Akşener, Adana'da Belediye Başkan Adaylarının Aidiyetine Dikkat Çekti
  21:30 Akşener, Adana'da Belediye Başkan Adaylarının Aidiyetine Dikkat Çekti

  İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener, Adana'da bazı belediye başkan adaylarının eski AKP'li ve CHP'li olduklarına dikkati çekerek, aidiyetin önemli olmadığını vurguladı. Akşener, namaz kılan bir kişinin sorumluluğunun dürüstlük, hırsızlık yapmama ve kul hakkı almama olduğunu belirtti. Seküler bir kişinin ise ahlaklı olması gerektiğini ifade etti.

 • Baba, kızını öldürdü ve sevgilisini de arkadaşları öldürdü
  10:56 Baba, kızını öldürdü ve sevgilisini de arkadaşları öldürdü

  Adana'da bir baba, kızını uyuşturucu kullanması ve kötü yola düşmesi nedeniyle öldürdüğünü söyleyerek tutuklandı. Ancak, genç kızın sevgilisi olan Selam Şenci'nin katilleri hala bulunamadı.

 • Adanalı çiftçiler planlı üretime geçti
  10:29 Adanalı çiftçiler planlı üretime geçti

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2024 yılından itibaren hayata geçirilen Tarımsal Üretim Planlaması modelinin ilk uygulaması Adana'da yapıldı. Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde 14 üretici firma ile tatlı mısır üretimi konusunda sözleşme imzalayarak planlı üretimin bir parçası oldu. Tarımsal üretimin planlanması, gıda güvencesi ve güvenliğinin sağlanması, verimliliğin artırılması, çevrenin korunması ve sürdürülebilirliğin sağlanması için bakanlıkça belirlenen ürün veya ürün gruplarının üretimine başlanmadan önce izin alınmasını zorunlu hale getirildi.

 • Uyuşturucu iddiasıyla kızını öldüren baba: Kötü yola düştü, kurtaramadım
  10:02 Uyuşturucu iddiasıyla kızını öldüren baba: Kötü yola düştü, kurtaramadım

  Adana'da bir baba, kızının uyuşturucu kullanması ve kötü yola düşmesi nedeniyle onu öldürdü. Öldürülen genç kızın ise babası tarafından katledilen Dilan'ın sevgilisi olduğu ortaya çıktı. Baba tutuklandı, sevgilisinin katilleri ise henüz bulunamadı.

 • Adana'da Tarımsal Üretim Planlaması Modeli Uygulandı
  09:49 Adana'da Tarımsal Üretim Planlaması Modeli Uygulandı

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2024 yılından itibaren hayata geçirilen Tarımsal Üretim Planlaması modelinin ilk uygulaması Adana'da yapıldı. 14 üretici, bir firma ile tatlı mısır üretimi konusunda sözleşme imzalayarak planlı üretimin bir parçası oldu. Tarım Kanunu'nda yapılan değişiklikle sözleşmeli üretimin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için yasal dayanak oluşturuldu. Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen sözleşme imza töreninde üreticilere destekleri için teşekkür edildi.

 • 27 Haftalık Bebek 8 Ay Sonra Ailesine Kavuştu
  09:39 27 Haftalık Bebek 8 Ay Sonra Ailesine Kavuştu

  Hatay'da 27 haftalıkken 1 kilo olarak dünyaya gelen Bedir bebek, 8 ay boyunca kaldığı kuvözde hayata tutunup sonunda ailesine kavuştu. Evladını 8 ay sonra kucaklayan anne, 'Ümidimizi kesmedik, bugün ilk defa kucağımıza aldık' dedi.

 • Adana'da silah ve bıçakla direnen kişi özel harekat polisleri tarafından gözaltına alındı
  02:45 Adana'da silah ve bıçakla direnen kişi özel harekat polisleri tarafından gözaltına alındı

  Adana'nın Seyhan ilçesinde bir kişinin ailesini silahla rehin aldığı ihbarı üzerine olay yerine özel harekat polisi ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, şüphelinin elinde bıçak ve tabanca olduğunu tespit etti ancak kimseyi rehin almadığını belirledi. Müzakereci polisin görüşme yaptığı şüpheli, eşiyle konuştuktan sonra polise teslim oldu. Gözaltına alınan şüpheli, polis merkezine götürüldü.

 • Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı esnafla görüştü
  27 Şub Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı esnafla görüştü

  Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Kocaispir, merkez Çukurova, Seyhan ve Yüreğir ilçelerinde esnafla görüştü. Kocaispir, ilçelerdeki programı kapsamında ziyaret ettiği esnafın taleplerini dinledi ve vatandaşlarla sohbet etti. Ziyaretlerinde Kocaispir'e, Cumhur İttifakı'nın Seyhan Belediye Başkan adayı Erdal Hatipoğlu ve Yüreğir Belediye Başkan adayı Halil Nacar da eşlik etti.

 • Anadolu'nun güçlü sesi: Yaşar Kemal
  27 Şub Anadolu'nun güçlü sesi: Yaşar Kemal

  Yaşar Kemal, Türk edebiyatının önemli yazarlarından biri olarak bilinir. İnce Memed, Orta Direk, Binboğalar Efsanesi, Ağrı Dağı Efsanesi, Sarı Sıcak ve Tek Kanatlı Bir Kuş gibi birçok esere imza atan Kemal, doğaya ve topluma duyduğu ilgiyle tanınır. Usta yazarın hayatı ve eserleri hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

 • Eskişehir'de zabıta karakolunda mesai arkadaşını silahla vurarak yaralayan sanığa 13 yıl hapis cezası
  27 Şub Eskişehir'de zabıta karakolunda mesai arkadaşını silahla vurarak yaralayan sanığa 13 yıl hapis cezası

  Eskişehir'de bulunan Tepebaşı Zabıta Karakolu'nda meydana gelen olayda, tutuklu sanık Meriç S. mesai arkadaşı Seyhan Ç.'yi silahla vurarak yaraladı. Yakalanan sanık, 'Kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mahkeme heyeti, sanığa 13 yıl hapis cezası verdi.

 • İYİ Parti Adana İl Başkanı Yıldız, CHP'nin itirazını reddetti
  27 Şub İYİ Parti Adana İl Başkanı Yıldız, CHP'nin itirazını reddetti

  İYİ Parti Adana İl Başkanı Veysel Yıldız, CHP'nin yerel seçimlerde İYİ Parti'den belediye başkan adayı olamamasına yönelik yaptığı başvurunun reddedildiğini açıkladı. Yıldız, CHP'yi eleştirerek İYİ Parti'nin kuruluş amacını anlattı.

 • Adana'nın simgelerinden büyük postane yıkılıyor
  27 Şub Adana'nın simgelerinden büyük postane yıkılıyor

  Adana'nın simgelerinden biri olan, yaklaşık 75 yıllık büyük postane binası depremde ağır hasar aldığı için yıkılıyor. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerin vurduğu Adana'da 11 bina yıkılırken, depremin etkisiyle 2 bin 988 bina ağır hasar aldı. Ağır hasar alan binalardan biri de yaklaşık 75 yıl önce yapılan büyük postane binası oldu. Adana'nın simgelerinden biri olan merkez Seyhan ilçesine bağlı Kızılay Caddesi'ndeki büyük postane binasının da yıkımına başlandı.

 • Adana'da Kadın ve Erkek Grubu Tarafından Öldürülen Kişi, Bir Kadın Tarafından Bıçaklanarak Öldürüldü
  27 Şub Adana'da Kadın ve Erkek Grubu Tarafından Öldürülen Kişi, Bir Kadın Tarafından Bıçaklanarak Öldürüldü

  Adana'nın Seyhan ilçesinde bir iş yerinin otoparkında meydana gelen olayda, Selam Şenci isimli kişi, kadınlı erkekli bir grup tarafından öldüresiye darp edildi. Daha sonra ismi öğrenilemeyen bir kadın tarafından bıçaklanan Şenci, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı ancak hayatını kaybetti. Şüphelilerin, Dilan Ö.'nün arkadaşları olduğu ve Şenci'yi olaya müdahale etmediği gerekçesiyle darp ettikleri ve bıçakladıkları ileri sürüldü.

 • Otoparkta 5 kişinin saldırdığı genç öldü! Dilan Özdemir cinayeti ayrıntısı
  27 Şub Otoparkta 5 kişinin saldırdığı genç öldü! Dilan Özdemir cinayeti ayrıntısı

  Adana'da bir otoparkta 2'si kadın 5 şüpheli tarafından darbedilen ve bıçaklanan genç, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı ve 2 kişiyi gözaltına aldı.

 • Seyhan polisi kendi rekorunu kırdı: 7 günde 90 silah ele geçirdi
  27 Şub Seyhan polisi kendi rekorunu kırdı: 7 günde 90 silah ele geçirdi

  Adana'da Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 'Huzurunuz Gururumuzdur' sloganıyla hareket ederek bir hafta içinde 90 ruhsatsız silah ele geçirdi. Ele geçirilen silahların arasında 'Sonu ölüm' yazısı bulunan bir tabanca dikkat çekti. Ayrıca, yapılan çalışmalarda 2 kilo 749 gram narkotik madde, bin 387 uyuşturucu hap ve 326 aranan kişi de yakalandı. Bir haftada 48 kişi tutuklandı.

 • Devlet Tiyatroları, Konya ve İzmir'de yeni oyunlarını sahneleyecek
  26 Şub Devlet Tiyatroları, Konya ve İzmir'de yeni oyunlarını sahneleyecek

  Devlet Tiyatroları, Konya'da 'Engel' adlı çocuk oyununun prömiyerini yapacak. İzmir Devlet Tiyatrosu ise 'Münasebetsiz' adlı oyunun prömiyerini gerçekleştirecek. Her iki oyunun da başarılı bir ekip tarafından sahneleneceği belirtildi.

 • Adana'da 90 Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi
  26 Şub Adana'da 90 Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi

  Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde polisin gerçekleştirdiği operasyon ve denetimlerde 90 ruhsatsız silah ele geçirildi. Operasyonlarda ayrıca çok sayıda mermi, kartuş ve uyuşturucu hap da bulundu. Gözaltına alınan 48 şüpheli tutuklandı.

 • Adana'da 90 Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi
  26 Şub Adana'da 90 Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi

  Adana Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'Huzurunuz Gururumuzdur' sloganıyla yaptıkları çalışmalarda bir hafta içinde 90 ruhsatsız silah ele geçirdi. Ele geçirilen silahlar arasında 'sonu ölüm' yazısı bulunan bir tabanca da yer aldı.

 • Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı 5 Yılda 58 Bin 500 Çocuğa Eğitim Verdi
  26 Şub Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı 5 Yılda 58 Bin 500 Çocuğa Eğitim Verdi

  Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, 5 yıl boyunca kent sporuna ve sporcuya tam destek verdi. 16 branşta bin 125 lisanslı sporcuya eğitim verildi, 23 farklı noktada 20 bin çocuğa yüzme eğitimi sağlandı ve birçok spor etkinliği düzenlendi.

 • Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor
  26 Şub Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor

  Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, ilçenin mahallelerini ziyaret ederek halkın taleplerini dinliyor ve birlikte yönetme ilkesiyle hizmet ettiklerini vurguluyor.

 • Adana'da motosiklet kazası: 1 ölü, 2 yaralı
  25 Şub Adana'da motosiklet kazası: 1 ölü, 2 yaralı

  Adana'nın Merkez Seyhan ilçesinde meydana gelen motosiklet kazasında, iki motosiklet çarpıştı. Kazada, Baran G. yönetimindeki motosiklet ile Derya B. idaresindeki motosiklet çarpıştı. Kazada Baran G. hayatını kaybederken, Muhammet K. ve Derya B. ise yaralandı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi ve yaralılar hastaneye kaldırıldı.

 • Adana'da MİT ve polis olarak tanıtan şüpheli gözaltına alındı
  25 Şub Adana'da MİT ve polis olarak tanıtan şüpheli gözaltına alındı

  Adana'nın Seyhan ilçesinde, kendisini MİT personeli ve polis olarak tanıtan bir şüpheli gözaltına alındı. Şüphelinin evinde yapılan aramada sahte MİT personel kimliği, sahte polis kimlikleri, silahlar ve mühimmat ele geçirildi. Zanlı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya KAAN'ı konuşuyor, yeni müjdelerimiz yolda
  25 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya KAAN'ı konuşuyor, yeni müjdelerimiz yolda

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Adana mitinginde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin savunma sanayi alanında elde ettiği başarıları vurgulayarak, KAAN adlı uçağın dünya genelinde büyük ilgi gördüğünü belirtti.

 • Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı
  25 Şub Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in Güzelyalı Mahallesi'nde düzenlenen törenle Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı. Başkan Çetin, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Çukurova'ya altın dönemini yaşatacaklarını belirtti ve her siyasi partiden vatandaşı görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

 • Su borusu patladı, yollar nehre döndü
  23 Şub Su borusu patladı, yollar nehre döndü

  Adana'nın Seyhan ilçesinde içme suyu borusunun patlaması sonucu yollar nehre döndü. Bir tır çukura düştü. Patlamanın etkisiyle ara sokakları da su bastı. Olay yerine gelen ekipler suyun akmasını önledi ve patlağın onarılması için çalışmalara devam ediliyor.

 • Binali Yıldırım, Adana'da bir anaokulunun açılış törenine katıldı
  23 Şub Binali Yıldırım, Adana'da bir anaokulunun açılış törenine katıldı

  Eski TBMM Başkanı ve Başbakanlardan Binali Yıldırım, Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde İsmail Batu Dağtekin Kızılay Anaokulu'nun açılış törenine katıldı. Yıldırım, çocuklara yapılan yatırımın nesilden nesile devam edeceğini belirterek, anaokulu bağışçılarına ve Türk Kızılaya teşekkür etti. Ayrıca, Türkiye'nin birçok medeniyetin buluştuğu bir coğrafyada yer aldığını ve birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Açılış törenine Adana Valisi, Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı ve diğer protokol üyeleri de katıldı.

 • Adana'da İçme Suyu Borusu Patladı, Tır Çukura Düştü
  23 Şub Adana'da İçme Suyu Borusu Patladı, Tır Çukura Düştü

  Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde bir tır, içme suyu borusunun patlamasıyla oluşan çukura düştü. Emek Mahallesi Bakımyurdu Caddesi'nde içme suyu borusu, henüz belirlenemeyen nedenle patladı. Patlama sonucu bulvarda büyük çapta çukur oluştu. Bu sırada yoldan geçen 01 BZR 38 plakalı silobas dorse takılı tır, çukura düştü. Borunun patlaması nedeniyle de bölgedeki bazı iş yerlerini su bastı. Araç sürücüleri ise suyun kapladığı yolda güçlükle ilerleyebildi. Polisin güvenlik şeridiyle kapattığı yolda, belediye ekipleri çalışma başlattı.

 • Seyhan Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı
  23 Şub Seyhan Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

  Seyhan Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında Seyhan İmar A.Ş. bünyesinde çalışanları kapsayan, en düşük işçi maaşının 36 bin TL'ye çıkarıldığı Toplu İş Sözleşmesi (TİS), Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen tören ile imzalandı. İşçiler tarafından sevgi seliyle karşılanan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, 'Her zaman olduğu gibi bölgenin en yüksek maaşını vermenin mutluluğunu yaşamaktayız. Emekçilerimize helali hoş olsun' dedi.

 • Alkollü Motosiklet Sürücüsü Park Halindeki Araçlara Çarptı
  23 Şub Alkollü Motosiklet Sürücüsü Park Halindeki Araçlara Çarptı

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde alkollü bir motosiklet sürücüsü, direksiyon hakimiyetini kaybederek park halindeki araçlara çarptı. Kazada ağır yaralanan sürücüye alkollü araç kullanmaktan, sürücü belgesiz araç kullanmaktan ve aracın tescilini yaptırmamaktan toplam 20 bin 922 TL ceza kesildi.

 • Adana'da trafik ışıklarında silahlı saldırı: Bir kişi yaralandı
  23 Şub Adana'da trafik ışıklarında silahlı saldırı: Bir kişi yaralandı

  Adana'nın Seyhan ilçesinde trafik ışıklarında bekleyen bir otomobil sürücüsü, motosikletli ve kasklı iki kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Saldırı sonucunda yaralanan kişi, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis, şüphelileri yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Adanalı kebapçının açılışta ücretsiz kebap dağıtması izdihama yol açtı
  23 Şub Adanalı kebapçının açılışta ücretsiz kebap dağıtması izdihama yol açtı

  Adana'da bir kebapçının açılışında ücretsiz kebap dağıtılması izdiham yarattı. Açılışa katılan belediye başkanı ise yoğunluğu görünce kendi kebabını aldı.

 • Adana'da Kırmızı Işıkta Bekleyen Genç Silahlı Saldırıya Uğradı
  23 Şub Adana'da Kırmızı Işıkta Bekleyen Genç Silahlı Saldırıya Uğradı

  Adana'nın kent merkezinde gündüz vakti otomobiliyle kırmızı ışıkta bekleyen bir genç, kasklı motosikletli kişiler tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucunda ağır yaralandı. Olayın ardından polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

 • Adana'da ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu kişi 7 aydır aranıyor
  22 Şub Adana'da ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu kişi 7 aydır aranıyor

  Adana'nın Seyhan ilçesinde 3 Temmuz 2023'te evine gelmeyen Muhammet Akan'ı arama çalışmaları devam ediyor. Akan'dan haber alamayan ailesi, ekiplerden gelecek haberi bekliyor. Ailenin sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarla, vatandaşlardan yardım istendi.

 • Adana'da kaybolan genç, borcu yüzünden kaçırıldı iddiasıyla ailesini endişelendirdi
  22 Şub Adana'da kaybolan genç, borcu yüzünden kaçırıldı iddiasıyla ailesini endişelendirdi

  Adana'da kaybolan 25 yaşındaki genç, ailesinin iddiasına göre borcu yüzünden kaçırıldı ve öldürüldü. Aile, oğullarının bulunmasını ve gerekiyorsa mezarının olmasını istiyor. Genç, daha önce de borçları yüzünden kaçırılmış ve serbest bırakılmıştı. Şu anda ise 7 aydır haber alınamıyor.

 • Adana'da apartmanlarda uyuşturucu üretimi operasyonu
  22 Şub Adana'da apartmanlarda uyuşturucu üretimi operasyonu

  Adana'da İl Jandarma Komutanlığı ekipleri apartmanlara yaptığı operasyonlarda, dairelerde iklimlendirme sistemi kurularak uyuşturucu üretildiğini ortaya çıkardı. Olayla ilgili 5 şüpheli gözaltına alındı. Jandarma ekipleri, Seyhan ve Çukurova ilçelerinde birçok apartmana baskın düzenleyerek 14 kilogram esrar, 32 kök Hint keneviri, 7 iklimlendirme cihazı, 12 havalandırma sistemi ve 1 ruhsatsız tabanca ele geçirdi.

 • Adana'da İklimlendirme Sistemiyle Kenevir Yetiştiren 5 Şüpheli Gözaltına Alındı
  22 Şub Adana'da İklimlendirme Sistemiyle Kenevir Yetiştiren 5 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Adana'da, il jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda, apartman dairelerine kurulan iklimlendirme sistemleriyle kenevir yetiştirildiği belirlenen 5 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda, 32 kök Hint keneviri, 7 iklimlendirme cihazı, 12 havalandırma sistemi ve uyuşturucu imalatında kullanılan malzemeler ile ruhsatsız bir tabanca ele geçirildi.

 • Adana'da Eşi ve Ailesini Öldüren Sanığın Yargılaması Başladı
  21 Şub Adana'da Eşi ve Ailesini Öldüren Sanığın Yargılaması Başladı

  Adana'da eşi, kayınvalidesi ve kayınbiraderini bıçaklayarak öldüren sanık Özgür Durmuş'un yargılanmasına başlandı. Sanık, alkollü olduğunu ve tartışma yaşadıklarını belirtirken, olayın sebebinin çocukların devlet korumasına alınması olduğunu iddia etti. Sanık, olaydan sonra kanlı fotoğrafları paylaştığını ancak öldürme amacı güdmediğini söyledi. Müşteki ise daha önce sorun yaşamadıklarını belirtirken, sanığın uyuşturucu kullandığını bildiğini ifade etti. Savcı, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

 • AK Parti, Afyonkarahisar'da belediye başkan adaylarını tanıttı
  21 Şub AK Parti, Afyonkarahisar'da belediye başkan adaylarını tanıttı

  AK Parti, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Afyonkarahisar'da ilçelerden gösterdiği belediye başkan adaylarını tanıttı. Aday tanıtım toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Zafer Meydanı'nda gerçekleştirildi. Toplantıda, ilçe belediye başkan adayları tek tek tanıtıldı. Afyonkarahisar Belediye Başkanlığına ise Hüseyin Ceylan Uluçay aday gösterilmişti.

 • Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, Kastamonu, Adana ve Gaziantep'te hizmetlerini sürdürdü
  21 Şub Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, Kastamonu, Adana ve Gaziantep'te hizmetlerini sürdürdü

  Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, Kastamonu, Adana ve Gaziantep'te bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Şirketler, müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımlarıyla sektörde öncü teknolojileri kullanarak hizmet verdikleri bölgelerdeki enerji dağıtımını iyileştirdi.

 • İş Adamı Sıtkı Polat İYİ Parti'den İstifa Etti
  21 Şub İş Adamı Sıtkı Polat İYİ Parti'den İstifa Etti

  İş adamı Sıtkı Polat, İYİ Parti'den hem kurucular kurulu üyeliğinden hem de partiden istifa ettiğini açıkladı. Polat, partinin merkez sağı toparlayamadığını belirterek istifa ettiğini duyurdu.

 • Çevre Bakanı Özhaseki: Gerçek belediyecilik neyse onu göstermek istiyoruz
  20 Şub Çevre Bakanı Özhaseki: Gerçek belediyecilik neyse onu göstermek istiyoruz

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, belediyecilikte hizmet odaklı bir anlayışın başladığını ve gerçek belediyeciliği göstermek istediklerini söyledi. Özhaseki, deprem konutlarının teslimatının devam ettiğini ve kentsel dönüşüm çalışmalarının önemine vurgu yaptı. Ayrıca, ülkenin sorunlarını çözmeye devam edeceklerini belirtti.

 • AK Parti Kayseri Belediye Meclis Üye Adayları belli oldu
  20 Şub AK Parti Kayseri Belediye Meclis Üye Adayları belli oldu

  AK Parti Kayseri İl Teşkilatı'nın seçimlerde Belediye Meclis Üyeliği'ne aday olacak isimleri belli oldu.

 • Bakan Özhaseki: 'Deprem değil, kötü bina öldürür'
  20 Şub Bakan Özhaseki: "Deprem değil, kötü bina öldürür"

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Adana'da yaptığı konuşmada, depremin değil kötü binaların ölüme sebep olduğunu belirtti. Özhaseki, Türkiye'nin deprem bölgesi olduğunu ve kentsel dönüşümün önemine vurgu yaparak, belediyelerin bu konuda daha fazla çalışması gerektiğini ifade etti.

 • Adana'da Uyuşturucu Satıcısı 10 Yıl Hapis Cezası Aldı
  20 Şub Adana'da Uyuşturucu Satıcısı 10 Yıl Hapis Cezası Aldı

  Adana'nın Seyhan ilçesinde evinde uyuşturucu satarken yakalanan sanık, 10 yıl 5 ay hapis ve 20 bin 820 lira para cezasına çarptırıldı. Sanık, duruşmaya cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katıldı. Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

 • Çevre Bakanı: İstanbul en riskli il, evler teslim olana kadar kira yardımları sürecek
  20 Şub Çevre Bakanı: İstanbul en riskli il, evler teslim olana kadar kira yardımları sürecek

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Adana'da yapılan deprem konutlarının kura çekilişi töreninde konuştu. Özhaseki, deprem riskine dikkat çekerek, 1 ay içinde deprem bölgesinde 75 bin konutun teslim edileceğini ve kira yardımlarının devam edeceğini belirtti. Törende ayrıca depremde hayatını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

 • Adana'da 27 şüpheli gözaltına alındı, 9'u tutuklandı
  20 Şub Adana'da 27 şüpheli gözaltına alındı, 9'u tutuklandı

  Adana'nın Seyhan ilçesinde yapılan uygulama ve operasyonlarda, ruhsatsız 6'sı kurusıkı 36 tabanca, 7 tüfek, 2 kalaşnikof piyade tüfeği ele geçirildi. Gözaltına alınan 27 şüpheliden 9'u tutuklandı. Ayrıca, 346 zanlı yakalandı ve 41 dilenci hakkında işlem yapıldı.

 • Adana'da Kaçak Yollardan Kesilecek Deve Kurtarıldı
  20 Şub Adana'da Kaçak Yollardan Kesilecek Deve Kurtarıldı

  Adana'nın Seyhan ilçesinde kaçak yollardan kesilmek üzere getirilen bir deve, zabıta ekipleri tarafından son anda kurtarıldı. Vatandaşlar ise devenin fotoğrafını çekebilmek için birbirleriyle yarıştı. Deveyi kesecek ruhsatsız kasapta ise 'Deve eti siparişi alınır' yazısı dikkat çekti.

 • Adana'da kaçak yollardan kesilmek istenen deve son anda kurtarıldı
  20 Şub Adana'da kaçak yollardan kesilmek istenen deve son anda kurtarıldı

  Adana'da kaçak yollardan kesilmek istenen bir deve, zabıta ekipleri tarafından son anda kurtarıldı. Vatandaşlar ise devenin fotoğrafını çekmek için birbirleriyle yarıştı. Deveyi kesmeye çalışan ruhsatsız kasapta ise 'Deve eti siparişi alınır' yazısı dikkat çekti.

 • Adana'da 2'si uzun namlulu piyade tüfeği olmak üzere 45 ruhsatsız silah ele geçirildi
  20 Şub Adana'da 2'si uzun namlulu piyade tüfeği olmak üzere 45 ruhsatsız silah ele geçirildi

  Adana'da Seyhan polisi bir hafta içinde gerçekleştirdiği operasyonlarda 2 uzun namlulu piyade tüfeği ve 45 ruhsatsız silah ele geçirdi. Operasyonlar sonucunda 9 kişi tutuklandı.

 • Uyuşturucu satmaktan 15 yıl 8 ay hapis cezası olan hükümlü bekçiden kaçamadı
  19 Şub Uyuşturucu satmaktan 15 yıl 8 ay hapis cezası olan hükümlü bekçiden kaçamadı

  Adana'da uyuşturucu madde ticareti yapma suçundan 15 yıl 8 ay hapis cezasıyla aranan hükümlü, çarşı ve mahalle bekçileri tarafından yakalandı. Şüpheli, polislerin ara sokaklarda kovalaması sonucu yakalandı. GBT sorgusu yapıldığında hükümlünün cezasının kesinleştiği belirlendi. Hükümlü, polis merkezi işlemlerinin ardından adliyeye ve cezaevine götürüldü.

 • Adana'da Çalınan Motosikleti Plakasız Araçla Kaçıran Şüpheli Yakalandı
  19 Şub Adana'da Çalınan Motosikleti Plakasız Araçla Kaçıran Şüpheli Yakalandı

  Adana'da bir motosikletin çalınması üzerine yapılan çalışmalar sonucunda, motosikleti çalan şüpheli, plakasız hafif ticari aracına akaryakıt alırken yakalandı. Şüpheli, tutuklandı.

 • Adana'da Uyuşturucu Ticareti Yapan Hükümlü Yakalandı
  19 Şub Adana'da Uyuşturucu Ticareti Yapan Hükümlü Yakalandı

  Adana Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Bağlar Polis Merkezi Amirliği ekipleri, devriye görevi sırasında şüphelendikleri Binali K'nin kimliğini kontrol etmek istedi. Kaçmaya başlayan Binali K, kovalamaca sonucunda yakalandı. Hükümlünün üzerinde 15 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu tespit edildi ve cezaevine gönderildi.

 • Adana'da uyuşturucu ticareti yapan hükümlü yakalandı
  19 Şub Adana'da uyuşturucu ticareti yapan hükümlü yakalandı

  Adana'da uyuşturucu madde ticareti yapma suçundan 15 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan bir hükümlü, çarşı ve mahalle bekçileri tarafından yakalandı. Şüpheli, polis merkezine götürülerek işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.

 • Adana'da Hırsızlık: Motosikleti Çalamayınca Hafif Ticari Araça Yükledi
  19 Şub Adana'da Hırsızlık: Motosikleti Çalamayınca Hafif Ticari Araça Yükledi

  Adana'da bir hırsız, düz kontak yapamadığı motosikleti hafif ticari araca yükleyerek çaldı. Şüpheli, polis tarafından yakalanarak tutuklandı.

 • Amaratspor, Kılıçaslan Yıldızspor'u 4-1 yenerek şampiyon oldu
  19 Şub Amaratspor, Kılıçaslan Yıldızspor'u 4-1 yenerek şampiyon oldu

  Kayseri Şeker 1. Amatör Küme A Grubu şampiyonu Amaratspor, sezonun son maçında Kılıçaslan Yıldızspor'u 4-1 mağlup ederek şampiyonluğunu ilan etti. Mavi beyazlılar, galibiyetin ardından büyük bir kutlama yaptı.

 • Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük için taziye programı düzenlendi
  18 Şub Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük için taziye programı düzenlendi

  Makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük için Seyhan Mirzaçelebi Taziye Evi'nde Kuran-ı Kerim ve mevlit okutuldu. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, siyasiler, ailesi ve sevenlerinin katıldığı programda Güdük'e rahmet dilendi.

 • Adana'da Motosiklet Hırsızı Tutuklandı
  18 Şub Adana'da Motosiklet Hırsızı Tutuklandı

  Adana'da bir motosikletin çalınması üzerine yapılan araştırmada, şüphelinin G.E. olduğu belirlendi. Zanlı, düzenlenen operasyonla yakalandı ve adliyeye sevk edildi. Nöbetçi hakimlikçe tutuklanan şüphelinin motosikleti çalma anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

 • Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük için taziye programı düzenlendi
  18 Şub Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük için taziye programı düzenlendi

  Adana'da görevi başında saldırıya uğrayıp öldürülen Samet Güdük için Seyhan Mirzaçelebi Taziye Evi'nde Kur'an-ı Kerim okundu. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Samet Güdük'ün ne kadar sevilen bir insan olduğunu vurgulayarak, onu asla unutmayacaklarını belirtti. Mevlit programına siyasiler, ailesi, yakınları ve Adanalılar katıldı.

 • Adana'da park halindeki motosikleti çalan şüpheli tutuklandı
  18 Şub Adana'da park halindeki motosikleti çalan şüpheli tutuklandı

  Adana'nın Seyhan ilçesinde park halindeki bir motosikleti çalan Gürkan E., polis tarafından yakalanarak tutuklandı. Motosiklet sahibinin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik kameralarını inceleyerek şüphelinin kimliğini tespit etti. Şüpheli, evine yapılan operasyonla yakalanarak adliyeye sevk edildi ve tutuklandı.

 • Adana'da maskeli şahıslar iş yerlerini sprey boya ile işaretledi
  17 Şub Adana'da maskeli şahıslar iş yerlerini sprey boya ile işaretledi

  Adana'nın Seyhan ilçesinde kimliği belirsiz maskeli 2 kişi, kepenkleri kapalı olan iş yerlerine sprey boya ile çarpı işareti yaparak yazılar yazdı. İş yeri sahipleri durumu polise bildirirken, polis ekipleri olayı araştırmak için çalışma başlattı.

 • Adana'da İhmal Davranışla Bebek Ölümü Davası Devam Ediyor
  16 Şub Adana'da İhmal Davranışla Bebek Ölümü Davası Devam Ediyor

  Adana'nın Seyhan ilçesindeki evlerinde ölü bulunan iki aylık bebeklerinin ölümüne ilişkin tutuklanan anne ve baba, 'ihmali davranışla kasten öldürme' suçundan yargılanıyor. Duruşmada tanık ifadeleri alındı ve sanıklar suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme, Adli Tıp Kurumu raporunu beklemeye karar vererek duruşmayı erteledi.

 • Adana'da motosikletin park halindeki tıra arkadan çarptığı kazada sürücü hayatını kaybetti
  16 Şub Adana'da motosikletin park halindeki tıra arkadan çarptığı kazada sürücü hayatını kaybetti

  Adana'da motosikletin park halindeki tıra arkadan çarptığı kazada motosiklet sürücüsü olay yerinde hayatını kaybetti. Kazayı çevredeki vatandaşlar film gibi izledi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Adana'da park halindeki tıra çarpan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti
  16 Şub Adana'da park halindeki tıra çarpan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

  Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde park halindeki tıra arkadan çarpan motosiklet sürücüsü Mehmet İbişağa yaşamını yitirdi. Kaza sonucu olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaptıkları kontrollerde İbişağa'nın hayatını kaybettiğini belirledi.

 • Adana'da Metruk Evde Uyuşturucu Ticareti Yapan 2 Sanık Hakkında Dava Açıldı
  16 Şub Adana'da Metruk Evde Uyuşturucu Ticareti Yapan 2 Sanık Hakkında Dava Açıldı

  Adana'nın Seyhan ilçesinde, metruk bir evde uyuşturucu ticareti yaptığı iddia edilen 2 sanık hakkında 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İlçedeki metruk evde düzenlenen operasyonda, sanıkların uyuşturucuyu satarken yakalandığı ve operasyonda uyuşturucu satışından elde edilen para ile malzemelerin ele geçirildiği belirtildi. Sanıkların önümüzdeki günlerde Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmalarına başlanacak.

 • Gittiği acilde doktoru yumrukladı! İşte bahanesi
  16 Şub Gittiği acilde doktoru yumrukladı! İşte bahanesi

  Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde bulunan Seyhan Devlet Hastanesi acil servisinde görevli bir doktor, hastaneye gelen bir hasta tarafından darbedildi. Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen olayda, hasta ile doktor arasında çıkan tartışma sonucunda hasta doktora yumruk attı. Olaya müdahale eden hastane polisi, şüpheliyi gözaltına aldı. Şüpheli, tedavi için başka bir hastaneye sevk edildi. Doktorun darbedilmesi anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

 • Adana'da doktora yumruklu saldırı kameralara yansıdı
  16 Şub Adana'da doktora yumruklu saldırı kameralara yansıdı

  Adana'da hasta doktor Hüseyin D.'ye tedavi olmadığı gerekçesiyle Bekir G. tarafından yumruk atıldı. Olay, Seyhan Devlet Hastanesi acil servisinde meydana geldi. Yumruk, doktorun geriye savrulmasına neden oldu. Olay anı güvenlik kameralarına yansıdı. Şüpheli, hastane polisi tarafından gözaltına alındı. Doktor ise tedavi altına alındı.

 • Türkiye'de 3. kez yapılan ameliyat ile sağlığına kavuştu
  16 Şub Türkiye'de 3. kez yapılan ameliyat ile sağlığına kavuştu

  Adana'da karın damarında balonlaşma şikayetiyle hastaneye başvuran yaşlı adam, Türkiye'de 3. kez yapılan kapalı cerrahi yöntemle sağlığına kavuştu. Ameliyatı gerçekleştiren Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ferid Cereb, bu ameliyatın bölgede ilk kez yapıldığını belirtti.

 • Adana'da hasta doktora yumruk attı, saldırgan gözaltına alındı
  16 Şub Adana'da hasta doktora yumruk attı, saldırgan gözaltına alındı

  Adana'da bir hasta, tartıştığı doktora yumruk attı. O anlar saniye saniye görüntülenirken, saldırgan hastane polisi tarafından gözaltına alındı. Olay, Seyhan Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. Tartışma sırasında hastane polisi müdahale ederek şüpheliyi gözaltına aldı.

 • Adana'da 30 Yıl Hapis Cezası Bulunan Firari Hükümlü Yakalandı
  16 Şub Adana'da 30 Yıl Hapis Cezası Bulunan Firari Hükümlü Yakalandı

  Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde, 30 yıl 2 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü, polis ekipleri tarafından yakalandı. Şüpheli, kimlik numarası verirken yakalandı ancak yapılan incelemede kimlik numarasının kardeşi F.S'ye ait olduğu ortaya çıktı. Hükümlü, işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi.

 • Adana'da 30 Yıl Hapis Cezasıyla Aranan Firari Kardeşini Kullanarak Yakalandı
  16 Şub Adana'da 30 Yıl Hapis Cezasıyla Aranan Firari Kardeşini Kullanarak Yakalandı

  Adana'da 'kasten adam öldürmek' suçundan hakkında 30 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan firari, kardeşinin kimlik numarasını vererek polisi atlatmak isterken yakalandı. Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheliyi parmak izi kontrolüyle tespit ederek cezaevine gönderdi.

 • Adana'da FETÖ'nün mahrem imamı tutuklandı
  15 Şub Adana'da FETÖ'nün mahrem imamı tutuklandı

  Adana'da saklandığı evde operasyonla yakalanan ve FETÖ'nün Hava Harp Okulu'na hazırladığı öğrencilerden sorumlu olduğu iddia edilen mahrem imamın yargılanmasına başlandı. Sanık, FETÖ üyesi olmadığını ve suçlamaları kabul etmediğini belirterek tahliye ve beraat talebinde bulundu. Savcı, sanığın tutukluluk halinin devam etmesi gerektiğini savundu ve mahkeme heyeti de tutukluluğun devamına karar verdi.

 • Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, Fethiye ve Seydikemer'deki Girişimci Kadınlara Destek Ziyaretinde Bulundu
  15 Şub Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, Fethiye ve Seydikemer'deki Girişimci Kadınlara Destek Ziyaretinde Bulundu

  Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde faaliyet gösteren girişimci kadınlara destek ziyaretinde bulundu. Ziyaretlerde, girişimci kadınların işlerini ve motivasyonlarını artırmak için çeşitli programlar ve eğitimler düzenlenmesi konuları da değerlendirildi.

 • Adana'da 4 gündür haber alınamayan genç kızın öldürülerek gömüldüğü belirlendi
  15 Şub Adana'da 4 gündür haber alınamayan genç kızın öldürülerek gömüldüğü belirlendi

  Adana'da 4 gündür haber alınamayan genç kızın öldürülerek gömüldüğü, polisi arayarak cinayeti itiraf eden şüpheli gözaltına alındı. Şüpheli tarafından tarif edilen bölgede yapılan arama sonucunda genç kızın cesedine ulaşıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Adana'da Filistin Dayanışma Platformu Kuruldu
  15 Şub Adana'da Filistin Dayanışma Platformu Kuruldu

  Adana'da Filistinlilere destek amacıyla Adana Filistin Dayanışma Platformu (AFİDAP) kuruldu. AFİDAP Başkanı Eşref Şahin, İsrail'in saldırılarına maruz kalan Filistinlilere destek vermek için bir araya geldiklerini belirtti. Platform üyeleri, toplantıda Filistin'e destek amacıyla birlikte hareket etme kararı aldı.

 • Seyhan Belediye Başkanı CHP'den istifa etti
  15 Şub Seyhan Belediye Başkanı CHP'den istifa etti

  Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa ettiğini açıkladı. Akay, istifasının sebebi olarak CHP'nin kimliğinin kaybolması olduğunu belirtti.

Advertisement