25 çocuğu zehirleyip birinin ölümüne neden olan öğretmene idam cezası verildi - Son Dakika

25 çocuğu zehirleyip birinin ölümüne neden olan öğretmene idam cezası verildi

29.09.2020 11:25

Çin'de bir öğretmen, kreşteki 25 çocuğu yemeğe koyduğu sodyum nitratla zehirledi. Bir çocuğun ölümüne neden olan öğretmen hakkında idam cezası kararı verildi.

Çin'de geçen yıl bir kreşte 25 çocuğu zehirleyen ve birinin ölümüne neden olan öğretmen hakkında karar verildi. Mahkeme heyetinden yapılan açıklamada, geçen yıl Ciaozuo'daki bir kreşte 25 çocuğun yemeğine yüksek miktarda sodyum nitrat koyarak zehirlenmelerine neden olan Vang Yun'a idam cezası verildiği belirtildi.

MESLEKTAŞINDAN ÖÇ ALMAK İÇİN YAPTI

Vang'ın tartıştığı bir meslektaşından öç almak için onun öğrencilerinin yemeğine sodyum nitrat koyduğu ifade edilen açıklamada, Vang'ın zehirlenen 25 çocuktan birinin ölümüne neden olduğu hatırlatıldı.

DAHA ÖNCE KOCASININ YEMEĞİNE ZEHİR KOYMUŞ

Açıklamada, Vang'ın daha önceden kocasının yemeğine de sodyum nitrat koyarak zehirlediği fakat kocasının tedavi gördüğü belirtildi.

BENZER OLAY 2002 YILINDA YAŞANMIŞTI

Çin'de 2002 yılında Nancing'de fare zehri koyulan atıştırmalıkları yiyen çoğu öğrenci 42 kişi hayatını kaybetmişti. Atıştırmalıklara fare zehri koyduğu ortaya çıkan kişi ise idam edilmişti.

25 çocuğu zehirleyip birinin ölümüne neden olan öğretmene idam cezası verildi

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya 25 çocuğu zehirleyip birinin ölümüne neden olan öğretmene idam cezası verildi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (3)

Son Dakika

TFF Başkanı Nihat Özdemir: Yayın kuruluşla anlaşamadık, ihtarname gönderdik Ermenistan Dağlık Karabağ'da PKK'lı teröristleri ön safta kullanıyor ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Borsa 6 Şubat'tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak