Dolar yükselişe geçti! İşte son durum - Son Dakika

Dolar yükselişe geçti! İşte son durum

Dünü 6,67'den kapatan dolar, güne düşüşle başlamasının ardından tekrar yükselişe geçti. Kur şu sıralar 6,69'dan işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro 7,34'ten, sterlin ise 8,35'den alıcı buluyor.

Dün 6,7936'ya kadar yükselen dolar/TL, küresel piyasalarda dolara olan talebin azalmasıyla düşüşe geçerek 6,62 seviyesine kadar geriledi ve günü önceki kapanışa göre yüzde 1,4 değer kaybıyla 6,6777'den tamamladı. Dolar/TL, bugüne düşüşle başlamasının ardından kayıplarını tekrar kazanarak saat 18.25 itibarıyla 6,6985'den işlem görüyor.

EURO VE STERLİN NE KADAR?

Aynı dakikalarda euro/TL 7,3423'den, sterlin/TL ise 8,3569'dan satılıyor. Dolar endeksi, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) dünkü 2,3 trilyon dolara kadar kredi sağlayacak ilave eylem kararı almasıyla 99,3 seviyesine kadar geriledi. Fed'in yeni kredi paketi sonrası euro/dolar paritesi de yükselerek 1,0954'e kadar yükseldi.

'DOLARDA 6,80 DİRENÇ KONUMUNDA'

Analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında en kötünün bu hafta ile birlikte geride kalabileceğine ilişkin beklentiler ve merkez bankalarının teşviklerinin küresel piyasalarını desteklediğini belirtti. Türkiye'de işsizlik oranının ocakta geçen yılın aynı ayına göre 0,9 puan azalarak yüzde 13,8'e gerilediğini anımsatan analistler, yurt dışında ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi ve bütçe dengesi verilerinin takip edileceğini kaydetti. Analistler, teknik açıdan dolar/TL'de 6,60 seviyesinin destek, 6,80'in direnç konumunda izleneceğini bildirdi.

Dolar yükselişe geçti! İşte son durum

Son Dakika

Doğu Akdeniz için en kritik viraj! İşte Türkiye'nin petrol yataklarına ulaşma formülü Son Dakika: 10 Haziran'dan itibaren 40 ülkeye uçak seferleri başlayacak Yerli otomobil için Yatırım Teşvik Belgesi alındı Siyah pirincin rengini gören boya zannedip bakanlığa şikayet ediyor ancak faydaları saymakla bitmiyor OPET, iflasının istendiğine yönelik iddiaları yalanladı Akaryakıta dün gece yapılan indirimle yıllık 6 milyar lira vatandaşın cebinde kalacak İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Atayık altın fiyatlarını değerlendirdi: Gram 365-380 TL arasında dalgalanacak Kilosu 4.500 liraya satılan beyaz çaya yurt dışından sipariş yağıyor Son dakika: Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan İran ve Irak gümrük kapıları yeniden açıldı Bankacılık sektörünün mevduatı 7,1 milyar lira azaldı Dün 366 lirayla son 2 ayın en düşük seviyesine gerileyen gram altın, bugün 372,5 liradan işlem görüyor Türkiye'nin ilk yerli ve milli yer gözlem uydusu gelecek yıl uzaya fırlatılacak Çiftçiye hububat ve pancar küspesi için toplam 400 milyon TL'yi aşan avans desteği yapıldı Yunanistan, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yaptığı lisans başvurusunu AB'ye şikayet etti Merkez Bankası'nın rezervleri 1,4 milyar dolar azaldı! İşte kasadaki miktarın hafta hafta değişimi