Emo Temsilcisi Sınırkaya: "Uyarıları Dikkate Almayanlar Faturayı Canları ile Ödüyor" - Son Dakika

Emo Temsilcisi Sınırkaya: "Uyarıları Dikkate Almayanlar Faturayı Canları ile Ödüyor"

11.03.2016 15:50
Emo Temsilcisi Sınırkaya:

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Erzurum Temsilcisi Namiye Sınırkaya, yaptıkları uyarıları dikkate almayan insanların canlarından olduğunu söyledi.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Erzurum Temsilcisi Namiye Sınırkaya, yaptıkları uyarıları dikkate almayan insanların canlarından olduğunu söyledi.

EMO Temsilcisi Namiye Sınırkaya, bir süre önce yaptığı açıklama da elektrikli battaniye ve ısıtıcılardan uzak durulması gerektiğinin altını çizerek, aksi takdirde feci ölümlerin meydana gelebileceğine dikkat çekmişti. Sınırkaya, soğuk kış aylarında kullanılmaya başlanan elektrikli ısıtıcı, battaniye, klima ve su ısıtıcısı gibi elektrikli cihazların insan sağlığını birinci derecede tehdit ettiği, söz konusu cihazlara birkaç metreden fazla yaklaşılmaması gerektiğini savunmuştu. Sınırkaya, "Elektrik battaniye ile yatmak mahsurlu ve katiyen uzak durulması gerekiyor. Fiziksel sakıncaları zaten bilinen bir gerçek. Bir de buna ilaveten yüksek radyasyonun maruz bırakacağı rahatsızlıklar eklenirse durumun daha tehlikeli boyutlara tırmandığı inkar edilemez. Özelikle son yıllardaki kanser vakalarının artışındaki en önemli nedenlerinden birisi ise bilinçli ya da bilinçsizce radyasyona maruz kalmak. Ayrıca battaniye içerisindeki tellerin ince olması nedeniyle de aşırı ısınan elektrik tellerinin sebep olacağı yangın ve çarpmaları da unutmamak gerekir " şeklinde uyarılarda bulunmuştu.

Yapılan bu uyarıları dikkate almayanların hayatlarını kaybettiğini belirten Sınırkaya, "Uyarılarımızdan kısa süre sonra Sivas da aynı aileden üç kişi elektrikli battaniye den dolayı hayatlarını kaybetti." dedi.

Bilindiği gibi geride bıraktığımız hafta Sivas'ta meydana gelen olayda elektrikli battaniyeden kaynaklı çıkan yangında aynı aileden iki kişi yanarak, bir kişi ise dumandan zehirlenerek hayatını kaybetmişti.

5 kişilik Altun ailesinin yaşadığı dairede 93 yaşındaki babaanne Fatma Altun torunu 6 yaşındaki Muhammed Hüseyin ile birlikte ısınmak için elektrikli battaniyeyi yakarak uyumuş ve battaniye bilinmeyen bir sebepten dolayı alev almıştı. Komşuların alevleri fark etmesinin ardından olay yerine itfaiye ekipleri çağrılmış ve evde kalanları dışarı çıkarmak için komşular yoğun çaba sarfmişlerdi. Ancak herşeye rağmen yangında babaanne Fatma Altun ile beraber uyuduğu torunu Muhammed Hüseyin yanarak feci şekilde can vermiş, 4 yaşındaki Zeynep ise kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Sınırkaya, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için vatandaşların, uzmanlar tarafından yapılan uyarıları dikkat almalarını isteyerek, "Umarız bu son olay olur. Bir daha böyle bir facia yaşanmaz. Ancak bunun için de kesinlikle vatandaşlarımızın, uzman kişilerce yapılan uyarıları dikkate almaları lazım. Aksi taktirde dikkate almadıkları uyarıların faturalarını canları ile ödeyebilirler." dedi. - ERZURUM

Emo Temsilcisi Sınırkaya: Uyarıları Dikkate Almayanlar Faturayı Canları ile Ödüyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Emo Temsilcisi Sınırkaya: 'Uyarıları Dikkate Almayanlar Faturayı Canları ile Ödüyor' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı