Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu - Son Dakika

Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu

13.05.2016 14:43
Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu, System.String[]

Bursa’da 120 engelli, 1 günlük askerliğin ardından yemin ederek tezkerelerini aldı.

Bursa'da 120 engelli, 1 günlük askerliğin ardından yemin ederek tezkerelerini aldı.

120 engelli, Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanlığı'nda bir günlük vatani görevlerini yapmanın heyecanını yaşadı. Silah ve bayrak üzerine el basarak yemin eden engelli askerler, tezkerelerini Bursa Vali Yardımcısı Ergün Güngör, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdulkadir Karlık, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık'ın elinden aldı. Komutanlardan selam verme ve temel askeri eğitimleri alan gençlerin aileleri de büyük sevinç yaşadı. Her engelli gence bir asker refakat ederken, törende renkli görüntüler yaşandı.

Bursa İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş, "Anayasamızın 72. maddesinde askerlik hizmeti bir hak ve ödev olarak tanımlanmıştır. Bin 111 askerlik yasası gereğince askerlik hizmetini yapamayan bu gençlerimizin sembolikte olsa yapabilmelerini sağlamaktır. Türkiye Cumhuriyeti jandarma saflarında temsili askerlik hizmetini yapmak için katılan bu gençlerimizin heyecan ve coştu ile askeri kıyafetlerini giydiler. Huzurlarınızda gururla duruyorlar" dedi.

Engelli askerlerden Cengiz Çağlayan, "Bu şerefli görevi engelli olduğumuz için ta anlamıyla yerine getiremediğimizi düşünenler olabilir. Ama bu durum Türk Silahlı Kuvvetleri'nde engellilere verilen önemi gösteriyor. 1 günlük de olsa askerlik yapmanın heyecanını yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

KIŞLAYA EN ERKEN GELEN ASKERE ÖDÜL

Öte yandan kışlaya en erken saat 07.10'da gelen Aydın Akkurt'a (21), Tümgeneral Seyfullah Saldık tarafından saat ve fotoğraf albümü hediye edildi. Resmi geçidin ardından engelli askerler yemekhanede karavana yedi. - BURSA

Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu
Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu
Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu
Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu
Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu
Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu
Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu
Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu
Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'den korkutan açıklama: Çin'in roketi cumartesi günü Dünya'ya düşebilir ABD'den korkutan açıklama: Çin'in roketi cumartesi günü Dünya'ya düşebilir Can Yaman, başka bir adamla öpüşme görüntüsü çıkan Diletta Leotta ile buzları eritti! İki sevgili İtalya'da aşk tazeledi Can Yaman, başka bir adamla öpüşme görüntüsü çıkan Diletta Leotta ile buzları eritti! İki sevgili İtalya'da aşk tazeledi Ebru Gündeş ve Reza Zarrab boşandı Ebru Gündeş ve Reza Zarrab boşandı Otomobil ahırdan kaçan ata çarptı, kara yolu kan gönlüne döndü Otomobil ahırdan kaçan ata çarptı, kara yolu kan gönlüne döndü Bakan Çavuşoğlu, tepki çeken Bakan Çavuşoğlu, tepki çeken "Turistin göreceği herkesi aşılarız" sözlerine açıklık getirdi Tam kapanma 19 Mayıs'a uzatılacak mı? İçişleri Bakanı Soylu iddiaları yalanladı Tam kapanma 19 Mayıs'a uzatılacak mı? İçişleri Bakanı Soylu iddiaları yalanladı Öykü Çelik-İsmail Berhan çifti ayrıldı Öykü Çelik-İsmail Berhan çifti ayrıldı Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak
Advertisement