Erciyes Zirvesinde Cumhuriyet Bayramı Kutlaması - Son Dakika

Erciyes Zirvesinde Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

30.10.2018 17:24
Erciyes Zirvesinde Cumhuriyet Bayramı Kutlaması, System.String[]

TÜRKİYE Dağcılık Federasyonu'na mensup, 30 ilden 18'i kadın 88 dağcı, Cumhuriyet'in kuruluşunun 95. yıl dönümü nedeniyle Erciyes Dağı'nın 3 bin 916 metrelik zirvesine tırmanış gerçekleştirdi.

TÜRKİYE Dağcılık Federasyonu'na mensup, 30 ilden 18'i kadın 88 dağcı, Cumhuriyet'in kuruluşunun 95. yıl dönümü nedeniyle Erciyes Dağı'nın 3 bin 916 metrelik zirvesine tırmanış gerçekleştirdi.

Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof.Dr. Ersan Başar'ın da hazır bulunduğu etkinliğe, 30 ilden 18'i kadın, 88 dağcı katıldı. Erciyes Dağı'nın 2 bin 200 metresindeki oteller bölgesinde buluşan dağcılar, kamp sorumlusu İsmail Yılmaz, grup liderleri Ahmet Duran, Yusuf Hakan Özdemir, Osman Kalaycıoğlu, Neşet hakan, Metin Helimoğlu ve Ertuğrul Tugay önderliğinde 3 bin 150 metredeki Çobanini mevkisinde çadırlı kamp kurdu. Dağcılar, 29 Ekim'de saat 04.00 sıralarında Çobanini güzergahından Şeytanderesi'nin sol kulvarından Hörgüçkaya'sına, oradan da 3 bin 916 metrelik zirveye ulaştı. Zirvede buluşan dağcılar, önce saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı okudu. Dağcılar daha sonra zirveden karlı zeminde tek kol halinde Tekir Yaylası'na oradan da kent merkezine ulaştı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erciyes Zirvesinde Cumhuriyet Bayramı Kutlaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ebru Gündeş, ihanet iddialarının ardından Reza Zarrab'ın yanına gitti Ebru Gündeş, ihanet iddialarının ardından Reza Zarrab'ın yanına gitti 5 yıldızlı otellerin yanında ücretsiz izole tatile 'tam kapanma' nedeniyle giden olmadı 5 yıldızlı otellerin yanında ücretsiz izole tatile 'tam kapanma' nedeniyle giden olmadı Debenhams, tüm mağazalarını kapatıyor: 12 bin kişi işsiz kalacak Debenhams, tüm mağazalarını kapatıyor: 12 bin kişi işsiz kalacak Fenerbahçe ile yollarını ayıran Erol Bulut, Gaziantep'in başına geçiyor Fenerbahçe ile yollarını ayıran Erol Bulut, Gaziantep'in başına geçiyor Kulakların içinden neler çıktı neler: Aralarında kulaklık tıpası, boncuk ve oyun hamuru da var Kulakların içinden neler çıktı neler: Aralarında kulaklık tıpası, boncuk ve oyun hamuru da var Kolombiya'da vergi reformu tansiyonu yükseldi: Evdeki insanları diri diri yakmak istediler Kolombiya'da vergi reformu tansiyonu yükseldi: Evdeki insanları diri diri yakmak istediler Başkan Çebi'den Sergen Yalçın açıklaması: Herkesin çalışabileceği bir hoca değil Başkan Çebi'den Sergen Yalçın açıklaması: Herkesin çalışabileceği bir hoca değil Kayalıkta yüzyıllar öncesine ait yunus figürü görenleri hayrete düşürüyor! Kayalıkta yüzyıllar öncesine ait yunus figürü görenleri hayrete düşürüyor!
Advertisement