Son Dakika Haberleri: Etek Giyip Kendini Vurdu, Görüntülerdeki Direk Olayın Sırrını Çözdü

Etek Giyip Kendini Vurdu, Görüntülerdeki Direk Olayın Sırrını Çözdü

30 gün önce

Etek giyip kendini vuran gencin görüntüleriyle ilgili soruşturma başlatan polis, olayın yaşandığı yeri, görüntülerdeki bir direkten yola çıkarak buldu.

İzmir'de  Alaattin Çakıcı'nın adamları tarafından zorla etek giydirilen ve kendisini vuran gencin bulunma hikayesi filmleri aratmadı.

POLİS YER TESPİTİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

İzmir  Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, etek giyip silahla kendisini yaralayan kişiye ait videonun sosyal medyada paylaşılması üzerine başlatılan soruşturma kapsamında olay yerinin tespiti için çalışma yaptı.

ÇAKICI'NIN SÖZDE ERZİNCAN TEMSİLCİSİ

Ekipler, görüntüde kendisini bacağından vuran T.Z. hakkında, "suç örgütü elebaşı  Alaaddin Çakıcı'nın sözde  Erzincan temsilcisi olduğu, sosyal medya danışmanlığı yaptığı ve sosyal medyadan kadınlar hakkında haddini aşan paylaşımları nedeniyle olumsuz tepkiler olduğuna" ilişkin bulgulara ulaştı. Bu bilgiler doğrultusunda olayın "örgüt içi cezalandırma" olabileceğini değerlendiren polis, sosyal medyada paylaşılan videoyu mercek altına aldı.

DİREKTEN YOLA ÇIKIP YERİ BULDULAR

Titizlikle incelenen videodaki direkten yola çıkarak olay yerinin  Konak ilçesi  Gültepe semtinde bulunan Kançeşme mesire alanı altındaki futbol sahası olduğu belirlendi. Bunun üzerine olay yerine giden ekipler, aynı açılardan çektikleri görüntü ve fotoğraflarla videodaki yerin burası olduğunu saptadı.
OTOMOBİLİN CANTINDAN ŞÜPHELİLERE ULAŞILDI

Videoda otomobilin anlık görünen jantından yola çıkan ekipler, aracın marka ve modelini belirleyerek, olay yeri ile T.Z'nin yaralandıktan sonra kaldırıldığı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasındaki 100'den fazla güvenlik kamerası ile MOBESE kayıtlarını incelemeye aldı.

9 ZANLI MAHKEMECE TUTUKLANDI

Otomobilin plakasını ve kiralık olduğunu tespit eden ekipler, aracı  Gaziosmanpaşa Caddesi'nde terk edilmiş halde buldu. Aracı kiralayan kişinin M.A. olduğunu belirleyen ekipler, operasyonla zanlıyı gözaltına aldı. Ekipler, zanlının ifadesi doğrultusunda Ç.B, S.Ö, Ş.Y, M.A, M.Y, S.K, V.Ş. ile Çakıcı'nın yeğeni S.F.Ç'yi de yakaladı. Emniyetteki ifadelerinde suçlarını itiraf eden 9 zanlı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

ÇAKICI İMZALI NOT DİKKAT ÇEKTİ

Operasyon kapsamında tutuklanan, suç örgütü elebaşı  Alaaddin Çakıcı'nın sözde  İzmir temsilcisi Ş.N. adına düzenlenmiş sahte kimlikle yakalanan V.Ş'nin, işlediği cinayet yüzünden 28 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla arandığı belirlendi. V.Ş'nin evindeki aramada bir ruhsatsız tabanca ve 8 mermi ile  Alaattin Çakıcı imzalı, "Yapacağınızın en iyisini yapacağınızı biliyorum, 10 bin lira gönderildi" yazılı not bulundu.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Aydınlı Balıkçı, 320 Kiloluk Orkinosu Sergileyince Dükkanı Dolup Taştı YPG'li Teröristler, ABD'nin Verdiği Zırhlı Araçlarla Türkiye Sınırındaki Afrin'de Şov Yaptı
ASELSAN'da 8'inci Şüpheli İntihar! Genç Mühendis 14'üncü Kattan Atladı