Galatasaray'ın Divan Toplantısında Gerginlik - Son Dakika

Galatasaray'ın Divan Toplantısında Gerginlik

21.10.2015 16:43
Galatasaray'ın Divan Toplantısında Gerginlik, System.String[]

Galatasaray’ın ekim ayı divan kurulu toplantısında divan üyesi Hayri Kozak ile başkan Dursun Özbek arasında gerginlik yaşandı.

Galatasaray'ın ekim ayı divan kurulu toplantısında divan üyesi Hayri Kozak ile başkan Dursun Özbek arasında gerginlik yaşandı.

Sarı-kırmızılı kulübün Ekim ayı olağan divan kurulu toplantısı Galatasaray Lisesi'nde yapıldı. Toplantıda divan üyelerinin söz aldığı sürede kürsüye çıkan Hayri Kozak, mali yapı ile ilgili eleştirilerde bulundu. Başkan Özbek'e, "Başkan 'Futbolculara tüm borçları ödedik' dedi. Neyle ödediniz?" sorusu üzerine başkan Özbek, "Para ile ödedik" yanıtını verdi. Divan üyesi Hayri Kozak ise başkan Özbek'in bu cevabına, "Para ile ödediğinizi biliyorum, başka bir şeyle ödediğinizi söylemedim ki, kredi aldınız borcu borçla kapatıyorsunuz" yanıtını verdi. Ardından başkan Dursun Özbek, Hayri Kozak'a "İnsanları yanıltıyorsunuz, sportif başarı var ve onun gelirleri ile ödüyoruz" dedi.

"ENFLASYON GALATASARAY'I DA KEMİRDİ"

Hayri Kozak'ın konuşmalarının ardından tekrar söz hakkı alan Özbek, "Banka borcumuz 2015 Mayıs ayı sonu itibariyle 210 milyon dolardı. 31 Ağustos 2015 itibariyle de 210 milyon dolardır. Bu şu demek; 'göreve geldiğimizden beri yürüttüğümüz faaliyetler çerçevesinde oluşturduğumuz kaynaklarla biz gemiyi yüzdürmüşüz. Dolar cinsinden olan borcumuzu arttırmamışız. Geçtiğimiz periyot içinde de dövizin yüzde 30, 40 mertebesinde zıplamasını katarsanız, pesimist tabloyu şöyle yapabilirsiniz; Borcumuz 100 liraydı, borç 140 lira oldu. Borç yapmak demek tasarruf yapmadan hesapsız harcama anlamına gelir. Halbuki işin uluslararası boyutta para birimine getirdiğiniz zaman görülüyor ki, yönetim harcamasını dikkatli yapmış, borçlanmasını arttırmamış. Türkiye'nin ekonomik şartlarına bağlı olarak enflasyon herkesi kemirdiği gibi Galatasaray'ı da kemirmiştir ama bunu yönetimin bir borçlanma zafiyeti gibi gösterip, arkasından da 5 tane ekonomisti yönetime tavsiye etmeyi esefle karşılıyorum. Biz ihtiyaç duyduğumuz zaman genel kurulun bize emanetini en iyi şekilde temsil etmek için gereken insanlardan destek isteriz ama bunu bir akıl yapıcı gibi, 5 tane ekonomist çalışsın, yönetim kuruluna akıl versin bunu çok iyi karşılamadım" şeklinde konuştu.

GERGİNLİK YAŞANDI

Başkan Dursun Özbek'in konuşmasının bitirip kürsüden indiği sırada Hayri Kozak da cevap vermek için Divan Başkanı İrfan Aktar'dan söz istedi. Ancak Divan Başkanı Aktar, Hayri Kozak'a söz vermeyince Kozak, başkan Dursun Özbek'e doğru yönelerek, "Siz aynı Ünal Aysal'ın yaptıklarını yapıyorsunuz. Borçla borç kapatmak başarı değil" dedi. Başkan Dursun Özbek de "Ne demek istiyorsun, Hayri ağabey. Bana 5 kişiyi tavsiye ediyorsunuz, ayıp" dedi. Taraflar, Divan Başkanı İrfan Aktar'ın araya girmesiyle sakinleşti. - İSTANBUL

- Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Galatasaray'ın Divan Toplantısında Gerginlik - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Erkan Petekkaya'nın Alzheimer hastalığıyla mücadele eden annesi hayatını kaybetti İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici