Gaziantep'te obruk paniği! Bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı - Son Dakika

Gaziantep'te obruk paniği! Bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı

20.06.2019 10:57
Gaziantep'te obruk paniği! Bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı, System.String[]

Gaziantep'teki Çağlayan Mahallesi'nde pazar yeri olarak kullanılan alanda 10 metre derinliğinde oluşan obruk, mahallede büyük korkuya neden oldu. Dev obruğun oluştuğu bölgeye giriş-çıkışlar yasaklandı.

Gaziantep'te 3 metre çapında ve 10 metre derinliğinde oluşan obruk, mahallede paniğe neden oldu. Olay yerine AFAD ve polis ekipleri sevk edilirken çökme sonucu oluşan obruk, 3 kamyon toprak ve kaya parçalarıyla dolduruldu.

Çağlayan Mahallesi'nde pazar yeri olarak kullanılan alanda derinliği 10, çapı da 3 metreyi bulan obruk oluştu. Sabah saatlerinde zeminde meydana gelen çökme sonucu oluşan obrukta şans eseri ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi.

ÇOCUKLAR TESADÜFEN SOKAKTA YOKTU

Mahalleli obruğun oluşmasından bir gün öncesinde çocukların olayın meydana geldiği bölgede oyun oynadığını söylerken, obruğun oluştuğu gün ve saatte ise çocukların tesadüfen sokakta olmadığını kaydetti.

3 KAMYON TOPRAKLA KAPATTILAR

Obruk mahallede büyük korkuya neden olurken, olay yerine AFAD ve polis ekipleri sevk edildi. Bölgede güvenlik önlemi alan ekipler, oluşan dev çukurun kapanması için çalışma başlattı. Obruk, 3 kamyon toprak ve kaya parçalarıyla dolduruldu.

MAĞARALAR ÜZERİNDE ZORLU YAŞAM

Mahalleli, yaklaşık 3 bin 700 kişinin yaşadığı Çağlayan Mahallesi'nde evlerin bulunduğu bölgenin hemen hemen tamamının altında mağara bulunduğunu ileri sürerek, mağaralar nedeniyle bir çok evin ekipler tarafından yıkıldığını söyledi. Mağaralar nedeniyle bazı evlerin kolonlarında kayma olduğunu da söyleyen mahalleli, evlerin beton duvarlarında ise çatlaklar oluştuğunu belirtti.

MAHALLE RİSK ALTINDA

Toprak göçmesiyle açığa çıkan obruk, Çağlayan Mahallesi'nde yaşayanlara panik yaşattı. 2 ay önce mahallenin farklı bölgesindeki 20 evin, altında mağara bulunması nedeniyle yıkıldığı öğrenildi. Mahalle sakinleri, mahallenin altında mağaraların yer aldığını ve bu nedenle mahallenin risk altında olduğunu söyledi. Mahalle sakinlerinden Ahmet Demirer, tehlike altında yaşadıklarını söyleyerek yetkililerin duruma çözüm bulmasını istedi. Demirer'in 5 yıl önce satın aldığı evin duvarlarında çatlaklar oluştuğu görülürken, yetkililerin mahallede sondaj çalışmaları yaparak yer altını analiz ettiği bildirildi.

Öte yandan obruğun oluştuğu pazar yerinin bulunduğu alan güvenlik şeridi ile kapatılarak, bölgeye giriş-çıkış yasaklandı.

Gaziantep'te obruk paniği! Bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı
Gaziantep'te obruk paniği! Bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı
Gaziantep'te obruk paniği! Bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı
Gaziantep'te obruk paniği! Bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı
Gaziantep'te obruk paniği! Bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Gaziantep'te obruk paniği! Bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı - Son Dakika

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Azerbaycan ordusu karşısında çaresiz kalan Ermenistan, kadınları askere almaya başladı Fransız devi Lyon, devre arasında F.Bahçe'den Ozan Tufan'ı isteyecek Saç Ekim Uzmanı Aslı Tarcan doğaya nefes oluyor! Saç ektiren her hastası için bir fidan dikecek Brooklyn Beckham, sevgilisiyle küvet pozlarını paylaşarak ilişkilerinin yıldönümünü kutladı Mesut Yılmaz'ın ölüm haberi memleketini yasa boğdu 29 Ekim kutlamasında utandıran görüntüler: Protokole deri koltuklar, gazilere plastik sandalye Mahalle muhtarı, 4 erkek çocuğuna istismar suçundan tutuklandı Boşanma aşamasındaki kocasının otomobiline 'doğum günü hediyesi' diye uyuşturucu koyup, ihbar etti