MSKÜ ile Kılıç Deniz Ürünleri arasında "marka dersi" protokolü imzalandı - Son Dakika

MSKÜ ile Kılıç Deniz Ürünleri arasında "marka dersi" protokolü imzalandı

14.10.2021 14:08
MSKÜ ile Kılıç Deniz Ürünleri arasında

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Su Ürünleri Fakültesi ve Veteriner Fakültesi öğrencilerine hem staj, hem de gelecekte iş imkanı sağlanması amacıyla Kılıç Deniz Ürünleri ile "marka dersi" protokolü imzalandı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Su Ürünleri Fakültesi ve Veteriner Fakültesi öğrencilerine hem staj, hem de gelecekte iş imkanı sağlanması amacıyla Kılıç Deniz Ürünleri ile "marka dersi" protokolü imzalandı.

Rektörlük Senato Salonu'nda düzenlenen törende konuşan MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, mezun olan öğrencilerin iyi bir iş imkanına kavuşabilmesi için çalışma yürüttüklerini söyledi.

Günümüzde üniversitelerin önemli şartlarından birinin verdiği bilgilerin uygulamaya konulması olduğunu belirten Çiçek, "Bu konuda da üniversitelerden çok şey beklenmekte. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak AR-GE üniversitesi olma hedefi koyduk. Öncelikli olarak iyi bir eğitim öğretim, iyi bir öğrenci yetiştirmek, daha sonra araştırma çalışmalarına ağırlık vermek istiyoruz." dedi.

Eski yöntemlerle bunları yapmanın mümkün olmadığını vurgulayan Çiçek, öncelikli olarak öğrencilere araştırma nasıl yapılacak, proje nasıl yazılacak bu konularda eğitim verdiklerini dile getirdi.

Üniversitelerinde 40 bini aşkın öğrenci bulunduğunu aktaran Çiçek, imzalayacakları protokolle, Su Ürünleri Fakültesi ve Milas Veterinerlik Fakültesi öğrencilerinin işletmede hem uygulamalı ders yapacaklarını hem de mezun olduktan sonra meslekleri ile ilgili yabancılık çekmeyeceklerini ifade etti.

Kılıç Deniz Ürünleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç ise Muğla'nın su ürünleri ihracatında önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinin de dünyanın en iyileri arasında yer alma yolunda ciddi bir adım atığına işaret eden Kılıç, "hep birlikte ileriki yıllarda göreceğiz ki su ürünleri konusunda diğer üniversitelerden buraya danışmanlık almak için diğer hocalar gelecek. Ben buna inanıyorum çünkü 32 sene oldu bu işe başlayalı ve sektörde önemli bir yol kat ettik." diye konuştu.

Kılıç, protokolle öğrencilerin hem staj yapacaklarını hem de kendilerinin kalifiye elaman sorununu gidereceğini söyledi.

Konuşmaların ardından hazırlanan protokol Çiçek ve Kılıç arasında imzalandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel MSKÜ ile Kılıç Deniz Ürünleri arasında 'marka dersi' protokolü imzalandı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İnanılır gibi değil! Barcelona'nın Türk yıldızı için A Milli Takım yolu tamamen kapandı 00:48 İnanılır gibi değil! Barcelona'nın Türk yıldızı için A Milli Takım yolu tamamen kapandı Ermenistan Başbakanı Paşinyan sonunda pes etti! 23:36 Ermenistan Başbakanı Paşinyan sonunda pes etti! "Türk Koridoru" açılıyor Meteoroloji'den İstanbul dahil 24 ile uyarı: Kuvvetli yağış geliyor 21:57 Meteoroloji'den İstanbul dahil 24 ile uyarı: Kuvvetli yağış geliyor
Yayıncı kuruluş ekranlarında Volkan Demirel'e Emre uyarısı: Bir daha sakın deme 21:03 Yayıncı kuruluş ekranlarında Volkan Demirel'e Emre uyarısı: Bir daha sakın deme Kimliklerde yeni dönem! Güvenli elektronik imza atabilmek için de kullanılabilecek 19:19 Kimliklerde yeni dönem! Güvenli elektronik imza atabilmek için de kullanılabilecek Sedat Peker'in iddialarının odağındaki Halil Falyalı, KKTC'de polise teslim oldu 18:17 Sedat Peker'in iddialarının odağındaki Halil Falyalı, KKTC'de polise teslim oldu
Son Dakika: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu görevden almalarla ilgili ilk kez konuştu: Bir kısmı bizim, bir kısmı arkadaşlarımızın tercihi 17:17 Son Dakika: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu görevden almalarla ilgili ilk kez konuştu: Bir kısmı bizim, bir kısmı arkadaşlarımızın tercihi Yeğenini kalbinden bıçaklayan amcanın ifadesi ortaya çıktı: Öldürdüm ama istismarı ben yapmadım 16:11 Yeğenini kalbinden bıçaklayan amcanın ifadesi ortaya çıktı: Öldürdüm ama istismarı ben yapmadım
Advertisement