Son Dakika Haberleri: Düşen Helikopterde Şehit Olan 4 Askerimiz Kimseye Zarar Vermemek İçin Son Ana Kadar Çaba Göstermiş

Düşen Helikopterde Şehit Olan 4 Askerimiz Kimseye Zarar Vermemek İçin Son Ana Kadar Çaba Göstermiş

11 gün önce

İstanbul Çekmeköy'de düşen askeri helikopterde şehit olan 4 askerimizin bölgedeki halka zarar vermemek için helikopteri son anda kazanın yaşandığı sitenin bahçesine yönlendirdiği ortaya çıktı.

İstanbul Çekmeköy'de düşen helikopterin enkazında çalışmalar devam ederken, helikopterdeki şehitlerimizin nasıl bir faciayı önlediği de gün ağarınca daha da ortaya çıktı. Kayıt edilen görüntü şehit düşen pilotların helikopteri bina ve çocuk parkına düşürmeyerek kahramanlıklarını gözler önüne serdi.

Çekmeköy'de dün akşam düşen ve 4 askerimizin şehit olduğu kaza ile ilgili çalışmalar sürüyor. Helikopterin üzeri branda ile örtülürken, gün ağarınca kazanın boyutu da ortaya çıktı. Pilotların binalara ve çocuk parkına çarpmamak için büyük çaba sarf ettiği ise gündüz çekilen görüntülerde ortaya çıktı. Görüntülerde helikopterin bina ve çocuk parkının yanına düştüğü görülüyor. Çekilen bu görüntü de şehit olan pilotların kahramanlığının en net kanıtı diye kayıtlara girdi.

ENKAZDAKİ ÇALIŞMALAR SABAHIN İLK IŞIKLARIYLA DEVAM ETTİ

Çekmeköy'de Kirazlıdere Mahallesi Sultangazi Caddesi Parkverde Sitesi'nin oyun parkına dün akşam düşen UH-1 tipi helikopterin enkazındaki çalışmalar sabahın ilk ışıklarında da devam etti. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı bölgede itfaiye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

KAZA KIRIM EKİBİNİN ÇALIŞMALARI SONRASI KALDIRILACAK

Olay yerinde bir vinç ve bir kamyon hazır bekletiliyor. Olay yerine Ankara'dan kaza kırım ekibinin gelmesi bekleniyor. Kaza kırım ekibinin çalışmalarının ardından helikopter enkazının kaldırılacağı öğrenildi. Enkaz alanındaki son durum havadan görüntülendi.

4 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

İstanbul Çekmeköy Kirazlı Mahallesi'nde bir site içine askeri helikopter bilinmeyen bir nedenle düştü. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Çekmeköy'de düşen helikopterle ilgili olay yerinde yaptığı açıklamada, "Saat 18.51 itibarıyla 4. Kara Havacılık Alayı'na ait askeri helikopter bilinmeyen nedenle Çekmeköy Kirazlıdere'de site içine maalesef düştü. 2 dakika içinde müdahale ettik. Maalesef 4 askerimiz şehit oldu. Milletimizin ordumuzun başı sağ olsun. Olayla ilgili tahkikat başladı." dedi.

4 Askerin Şehit Olduğu Helikopter Kazasını, Görgü Tanıkları Anlattı

CHP Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi: Helikopterin Arızalı Olduğu Biliniyordu

İstanbul'daki Helikopter Kazasında Şehit Olan Askerlerimizin Kimlikleri Belli Oldu

İstanbul'da Düşen Helikopter Böyle Görüntülendi


YORUMLAR


Karların Erimesiyle Ortaya Çıkan Atatürk Silüeti, Büyük İlgi Gördü Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Guido Senia, Aynı Yatakta Poz Verdi

Kocasıyla Yasak Aşk Yaşayan Kadına Dakikalarca İşkence Etti, Ölmediğini Görünce Ateşe Verdi