Son Dakika Haberleri: İbb Başkanı Topbaş'tan Dar Gelirliye Sosyal Konut Müjdesi

İbb Başkanı Topbaş'tan Dar Gelirliye Sosyal Konut Müjdesi

4 yıl önce

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, dar gelirli vatandaşlara yönelik olarak Asya ve Avrupa yakasında kira öder gibi ev sahibi olunabilecek iki büyük konut projesi başlatacaklarını müjdeledi.Başkan Topbaş, İstanbul...

İbb Başkanı Topbaş'tan Dar Gelirliye Sosyal Konut Müjdesi, System.String[]
İstanbul Büyükşehir Belediye ( İBB) Başkanı  Kadir Topbaş, dar gelirli vatandaşlara yönelik olarak  Asya ve  Avrupa yakasında kira öder gibi ev sahibi olunabilecek iki büyük konut projesi başlatacaklarını müjdeledi.

Başkan Topbaş,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Şirketlerinden KİPTAŞ'ın 4 bin konutluk "Vaditepe  Bahçeşehir" projesinin tanıtımına katıldı.  Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Vural, KİPTAŞ Genel Müdürü  İsmet Yıldırım ile  İBB Bürokratlarının katılımıyla gerçekleşen törende konuşan Topbaş, vatandaşlara sosyal konut müjdesi verdi. KİPTAŞ'ın "Vaditepe  Bahçeşehir"den elde edeceği kaynak ile dar gelirliler için sosyal konut yapacağını açıklayan  Kadir Topbaş, projenin ikinci etabında 85-95 metrekarelik ve 10 yıl ödemeli sosyal konutların da yer alacağını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre,İstanbul Büyükşehir Belediyesi KİPTAŞ,  Başakşehir'in en büyük projesi "Vaditepe  Bahçeşehir"e start verdi. Açıklamada, mahalle kültürünü ve modern hayatın kent olgusunu yeniden yorumlayan projede az ve çok katlı bloklar birlikte yer alacağı belirtildi.

-PROJEDE FİYATLAR 250 BİN TL'DEN BAŞLIYOR-

Bahçeşehir'in göl manzarasına en hakim noktasında konumlandırılan Vaditepe projesi kapsamında 1+1'den 5+1'e kadar çeşitli tiplerde daireler yer aldığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"284 dönüm arsa üzerinde yükselen Vaditepe, geniş peyzaj alanları, yürüyüş yolları ve modern sokaklarıyla ön plana çıkıyor. Projede 25 bin metrekarelik ticari alanın yanı sıra, kapalı yüzme havuzu, tenis kortu, fitness center, sauna, Türk hamamı, vitamin bar, dinlenme terasları, çocuk oyun alanları ve geniş yeşil alanlar yer alıyor. İlk etabı 24 ayda tamamlanacak projede fiyatlar 250 bin TL'den başlıyor."

Alışveriş Fişindeki Külot Evliliği Bitirdi Başbakan, "Hep İçimde Ukde Kalmıştı" Dediği Ağın Köprüsünden Makam Aracıyla Geçti
Adalet Bakanı Duyurdu: Başbakan, Gülen'in İadesi İçin ABD'ye Gidebilir