İran'dan At Sırtında Getirilen 258 Kilo Esrar İki Köy Evinde Bulundu - Son Dakika

İran'dan At Sırtında Getirilen 258 Kilo Esrar İki Köy Evinde Bulundu

16.02.2012 12:36
İran'dan At Sırtında Getirilen 258 Kilo Esrar İki Köy Evinde Bulundu

İran'dan yurda at sırtında sokulduğu belirlenen uyuşturucuyu bulmak için Van'ın Başkale İlçesi'ne bağlı Esenyamaç Köyü'nde iki eve baskın yapan jandarma ekipleri, 258 kilo 158 gram toz esrar ele geçirdi.

İran'dan yurda at sırtında sokulduğu belirlenen uyuşturucuyu bulmak için Van'ın Başkale İlçesi'ne bağlı Esenyamaç Köyü'nde iki eve baskın yapan jandarma ekipleri, 258 kilo 158 gram toz esrar ele geçirdi. Uyuşturucuyla ilgili olarak 2 kişi gözaltına alındı.

Jandarma ekiplerinin termal kameralarla tespit ettiği ve bir ay boyunca süren istihbari çalışmalar sonucu, İran'dan at sırtında yurda uyuşturucu sokulduğu belirlendi. Uyuşturucunun Başkale İlçesi Esanyamaç Köyü İkidere Mezrası'nda bulunduğunun tespit edilmesini ardından da operasyon için düğmeye basıldı. Ekipler, İran'dan 4 at sırtında getirilen uyuşturucu için İkidere Mezrası'nda G.A. ve H.A.'nın evlerine baskın yaptı. Evlerde yapılan aramalarda, 8 çuval içerisinde 153 paket halinde toplam 258 kilo 158 gram toz esrar bulundu.

Uşuyturucu ile ilgili olarak G.A. ve H.A. gözaltına alınırken, soruşturmanın sürdüğü bildirildi. - Van/ Başkale

Kaynak: DHA
İran Büyükelçisi, Bağdat'taki elçilik binasında Suudi Arabistanlı mevkidaşıyla bir araya geldi İran Büyükelçisi, Bağdat'taki elçilik binasında Suudi Arabistanlı mevkidaşıyla bir araya geldi Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, İranlı mevkidaşı Abdullahiyan ile görüştü Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, İranlı mevkidaşı Abdullahiyan ile görüştü Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Batı'nın Ukrayna'daki savaşı durdurmak istemediğini söyledi Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Batı'nın Ukrayna'daki savaşı durdurmak istemediğini söyledi

Son Dakika Güncel İran'dan At Sırtında Getirilen 258 Kilo Esrar İki Köy Evinde Bulundu - Son Dakika


Advertisement