Son Dakika Haberleri: İran'dan dikkat çeken "John Bolton" açıklaması: Artık daha az engel kaldı

İran'dan dikkat çeken "John Bolton" açıklaması: Artık daha az engel kaldı

6 gün önce

İran Hükümet Sözcüsü Rebii, ABD Başkanı Trump'ın Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'ı görevden almasına ilişkin ABD'nin "İran gerçeğini" anlamak için daha az engelle karşılaşacağını belirtti.

Rebii, sosyal medyadan, Bolton'ın ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevden alınmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

"İRAN GERÇEĞİNİ ANLAMAK İÇİN DAHA AZ ENGELLE KARŞILAŞACAKLAR"

Bolton'ın aylar önce " İran'ın 3 ay sonra olmayacağı" vaadinde bulunduğunu hatırlatan Rebii, "Biz halen duruyoruz ancak o (Bolton) gitti. Tüm İran düşmanları aynı şekilde tek tek sahneyi terk etti. Ekonomik terörün ve savaşın en büyük savunucusunun ihraç edilmesiyle Beyaz Saray, İran gerçeğini anlamak için daha az engelle karşılaşacak." ifadelerini kullandı.

John Bolton

NE OLMUŞTU?

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'ı görevden aldığını duyurmuş, yeni Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanını önümüzdeki günlerde açıklayacağını belirtmişti.

Trump, attığı Twitter mesajlarında, "Dün akşam John Bolton'a, Beyaz Saray'daki hizmetlerine artık ihtiyaç kalmadığını söyledim. Yönetimdeki diğerleri gibi, yaptığı önerilerin birçoğuna hiç katılmıyordum ve bu nedenle John'un istifasını istedim, o da bu sabah sundu" ifadelerini kullanmıştı.

İran'dan dikkat çeken John Bolton açıklaması: Artık daha az engel kaldı
ABD Başkanı Donald Trump, Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ı "Anlaşamadık" deyip görevden aldı

John Bolton: "ABD İran ile gerçek müzakereleri başlatmaya hazır"

Haber Yayın Tarihi: 11.09.2019 07:27 Altın güne düşüşle başladı! İşte gram, çeyrek ve cumhuriyet altını fiyatları
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin ve Ruhani'ye incirli ağırlama Amerikalı komedyen Kevin Hart, cinsel ilişkiye girdiği anları gizlice kameraya aldırdı! ABD'den Suudi petrollerine yapılan saldırıyla ilgili açıklama: Saldırı, İran'ın güneyi ve Basra Körfezi'nin ucundan yapıldı