İstanbul'da kar yağışının etkisiyle yollar boş kaldı - Son Dakika

İstanbul'da kar yağışının etkisiyle yollar boş kaldı

10.03.2022 19:36

- İstanbul'da kar yağışının etkisiyle yollar boş kaldı Yüzde 15 seviyelerinde olan trafik havadan görüntülendi İstanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle yollar boş kaldı.

- İstanbul'da kar yağışının etkisiyle yollar boş kaldı

Yüzde 15 seviyelerinde olan trafik havadan görüntülendi

İSTANBUL - İstanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle yollar boş kaldı. Yüzde 15 seviyelerine düşen trafik Maltepe D-100 karayolunda drone ile havadan görüntülendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan uyarıların ardından İstanbul'da kar yağışı etkisini göstermeye devam ediyor. Megakenti etkisi altına alan kar yağışı ile birlikte trafik yoğunluğu saat 19.00 sıralarında İBB trafik yoğunluğu haritası verilerine göre, İstanbul'da trafik yüzde 15 seviyelerine kadar düştü.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, etkili olan kar yağışına ilişkin alınan önlemlerle ilgili açıklama yapmıştı. Yerlikaya, İstanbul'da, güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer çalışanların idari izinli sayıldığını, okulların ise pazartesi gününe kadar tatil edildiği bilgisini paylaşmıştı. Okullarda eğitime ara verilmeden önce mesai saatlerinde kentin trafik yoğunluğu ortalama yüzde 65 seviyesinde seyrederken, kar yağışı nedeniyle trafik yüzde 15 seviyelere kadar azaldı.

Öte yandan Maltepe D-100 Karayolunda, yüzde 15 seviyelerinde olan trafik drone ile havadan ile görüntülendi.

YORUMLAR
500
İSTANBUL'DA İPLE ERİŞİM TEKNİSYENLERİNİN ZORLU MESAİSİ İSTANBUL'DA İPLE ERİŞİM TEKNİSYENLERİNİN ZORLU MESAİSİ AK Parti İstanbul'da saha çalışmalarını artırdı AK Parti İstanbul'da saha çalışmalarını artırdı Tahıl sevkiyatı anlaşması çerçevesinde Odesa'dan hareket eden 33 ton mısır yüklü ikinci gemi 'NAVISTAR' isimli gemi İstanbul açıklarına ulaştı. Tahıl sevkiyatı anlaşması çerçevesinde Odesa'dan hareket eden 33 ton mısır yüklü ikinci gemi 'NAVISTAR' isimli gemi İstanbul açıklarına ulaştı.
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa İstanbul'da kar yağışının etkisiyle yollar boş kaldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement