İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Afganistan'da protesto edildi - Son Dakika

İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Afganistan'da protesto edildi

25.01.2023 16:54
İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Afganistan'da protesto edildi

İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Afganistan'ın çeşitli vilayetlerinde protesto edildi.

İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Afganistan'ın çeşitli vilayetlerinde protesto edildi.

İsveç'te, aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan'ın Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmasına tepkiler sürüyor.

Afganistan'ın Host, Zabul, Kunduz, Kandahar, Paktika, Nangerhar gibi vilayetlerinde şehir merkezlerinde toplanan binlerce Afgan, Kur'an-ı Kerim yakılmasını protesto etti.

ABD ve İsveç aleyhine tezahüratta bulunan bazı göstericiler İsveç bayrağını ateşe verdi.

AA muhabirine konuşan Bismillah adlı bir gösterici, " Allah'ın bize indirdiği kitabı yakıyorlar. Kandaharlı ve diğer ülkelerdeki Müslümanlar olarak mümkün olduğu ölçüde bu ülkelere karşı direnmeye çalışıyoruz ve slogan atıyoruz." ifadelerini kullandı.

Cemil Ahmed adlı bir diğer Kandahar sakini ise, tüm Müslümanları tepki göstermeye çağırarak "Böylesi ahlaksız bir eylemin karşısında durmazsak bir Müslüman olarak dinimize karşı sorumluluğumuzu doğru dürüst yerine getirmemiş oluruz." dedi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Finlandiya NATO'ya İsveç'le birlikte katılmakta kararlı Finlandiya NATO'ya İsveç'le birlikte katılmakta kararlı İsveç Adalet Bakanı Strömmer, Türkiye sorusunu cevaplamaktan kaçındıİsveç Adalet Bakanı Strömmer'den organize suçlarla mücadelede daha fazla... İsveç Adalet Bakanı Strömmer, Türkiye sorusunu cevaplamaktan kaçındıİsveç Adalet Bakanı Strömmer'den organize suçlarla mücadelede daha fazla... Bakan Çavuşoğlu: '(İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği) 'İki ülke arasında ayrım yapmak bana göre adaletli bir tutum olacak' Bakan Çavuşoğlu: '(İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği) 'İki ülke arasında ayrım yapmak bana göre adaletli bir tutum olacak'

Son Dakika Güncel İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Afganistan'da protesto edildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement