Son Dakika Haberleri: İçki sahtecileri, Alkol Kokusunu Önlemek İçin Çamaşır Yumuşatıcısı Kullanmış

İçki sahtecileri, Alkol Kokusunu Önlemek İçin Çamaşır Yumuşatıcısı Kullanmış

6 ay önce

İstanbul'da düzenlenen iki ayrı operasyonda, bayramda satılmak hazırlanan binlerce şişe kaçak ve sahte içki ele geçirdi. Çetenin alkol kokusunu bastırmak için tencereye çamaşır yumuşatıcısı koyarak kaynattığı ortaya çıktı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri düzenledikleri iki ayrı operasyonda, bayramda piyasaya sürülmek üzere hazırlanan binlerce şişe kaçak ve sahte içki ele geçirdi. İçkileri imal eden çetenin alkol kokusunun dikkat çekmemesi için tencereye çamaşır yumuşatıcısı koyarak kaynattığı ortaya çıktı.

2 ADRESE BASKIN

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri; sahte içki üreterek piyasaya sürmeye hazırlanan şebekeyi takibe aldı. Aylar süren takip neticesinde operasyon için harekete geçen ekipler, Başkaşehir'de iki ayrı adrese baskın düzenledi.

3 ADET DOLUM TANKI ÇIKTI

İlk olarak Başakşehir ilçesindeki bir şantiye alanı içerisindeki konteynerlarda sahte içki imalatı yapan şahıslara şok bir baskın düzenlendi. Baskında, satışa hazır halde paketlenmiş binlerce sahte içki, değişik markalara ait sahte şişe kapakları, kapak ambalajları, içki etiketleri, bandroller, doluma hazır boş içki şişeleri ile 3 adet dolum tankı, alkolmetre ve çok sayıda boş etil alkol bidonu ele geçirdi.

YUMUŞATICI İLE KOKU GİDERMEYE ÇALIŞTILAR

Şantiyede incelemelerine devam eden Jandarma ekipleri, şüpheli şahısların yakalanmamak ve çevreye koku gitmesini önlemek için bir tencerede sıvı çamaşır yumuşatıcısı kaynattığı, çöpten toplanan kullanılmış ve pislik içindeki boş şişeleri ise yıkayıp tekrar dolum yaptıklarını tespit etti.

9 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Operasyonlara devam eden Jandarma ekipleri, Başakşehir'de bulunan bir diğer adrese de baskın düzenledi. Operasyonda yurt dışından kaçak yollarla Türkiye'ye getirildiği belirlenen yüzlerce içki ve çok miktarda kaçak sigara ve puro ele geçirdi. Yakalanan 2 şüphelinin kaçak içki ve sigaraları irtibatlı oldukları kişiler aracılığıyla başta İstanbul ili geneli olmak üzere, turizm bölgelerine sevk ederek piyasaya süreceği ortaya çıktı. Düzenlenen 2 ayrı operasyonda gözaltına alınan 9 şahıs adliyeye sevk edildi.
Adana'ya Kokain Getiren Uzman Çavuş Tutuklandı Ücretli Poşet Uygulamasında Yeni Tartışma: Marketlerin Yaptığı Kar, Haksız Kazanç

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Darbe Girişiminin Başarısızlıkla Sonuçlandığını Açıkladı