Japonya'da demirli gemide 43 vaka daha - Son Dakika

Japonya'da demirli gemide 43 vaka daha

24.04.2020 11:41
Japonya'da demirli gemide 43 vaka daha

Japonya'da demirli bulunan Costa Atlantica gemisinde 43 yeni korona virüsü vakası daha doğrulandı.

Japonya'da demirli bulunan Costa Atlantica gemisinde 43 yeni korona virüsü vakası daha doğrulandı. Böylece ülkedeki vaka sayısı 13 bin 192'ye yükselirken ölü sayısı ise 341 oldu.

Japonya'nın Nagazaki şehrindeki "Mitsubishi Heavy Industries" tersanesinde demirliyken 34 mürettebatında korona virüsüne rastlanan İtalya tescilli Costa Atlantica adlı gemide vaka sayısı yükseliyor. Son olarak tüm mürettebatına virüs testi uygulanacağı açıklanan gemide bugün de 43 yeni vaka daha görüldüğünün açıklanmasıyla, enfekte olan mürettebat sayısı 91'e çıktı. 623 mürettebatı bulunan gemide dün 127, bugün ise 208 kişiye test uygulandığı açıklanırken, yarına kadar kalan yaklaşık 290 mürettebata test yapılmasının hedeflendiği öğrenildi. Çalışmalara, Japonya Öz Savunma Kuvvetleri (SDF) personelinin de destek vereceği belirtildi.

JAPONYA'DA VAKA SAYISI ARTIYOR

Son olarak bugün Nagazaki'deki gemide ve Japonya genelinde doğrulanan yeni vakalar, ülkedeki toplam vaka sayısını 13 bin 192'ye taşıdı. Daha önce 2 hafta süreyle karantina altında tutulan Diamond Princess adlı geminin yolcu ve mürettebatından enfekte olan 712 kişi dışında, Japonya'nın farklı eyaletlerinden 12 bin 480 kişi korona virüsüne yakalandı. Diamond Princess gemisinde 13 olmak üzere ülke genelinde 341 kişi ise korona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

(Burak Ersoy/İHA)

YORUMLAR
500
Avrupa Gençler Kürek Şampiyonası'nda altın madalya Avrupa Gençler Kürek Şampiyonası'nda altın madalya Başkan Kılınç, Adıyaman'ı dünyaya tanıtacaklarını söyledi Başkan Kılınç, Adıyaman'ı dünyaya tanıtacaklarını söyledi ABD Başkanı Biden, Asya turunun ikinci durağı Japonya'ya geldi ABD Başkanı Biden, Asya turunun ikinci durağı Japonya'ya geldi
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Japonya'da demirli gemide 43 vaka daha - Son Dakika


Advertisement