KADIKÖY'DE MAHSA AMİNİ EYLEMİ - Son Dakika

KADIKÖY'DE MAHSA AMİNİ EYLEMİ

02.10.2022 19:02

TÜRK ve İranlı kadınlar, İran polisi tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybeden 22 yaşındaki Mahsa Amini için Kadıköy'de bir araya geldi.

TÜRK ve İranlı kadınlar, İran polisi tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybeden 22 yaşındaki Mahsa Amini için Kadıköy'de bir araya geldi.

Kadıköy'deki Eminönü İskelesi önünde toplanan kadınlar, "İran'da, Türkiye'de ve her yerde özgürlük" yazılı pankart açarak sloganlar attı. "Erkek şiddetine hayır. Tacize, tecavüze hayır" diye bağıran kadınlar, ellerinde "İran'da katledilen kadınlar mücadelemizde yaşıyor" dövizleri taşıdı. Polis, alanda toplanan kalabalığın etrafında önlem aldı. İranlı bir kadının dans gösterisinin ardından açıklama yapan kadınlar, "Kadın olduğumuz için şiddet görüyor, katlediliyoruz. Biliyoruz örgütlenen bu şiddete karşı tek çözüm, sınır tanımayan kadın dayanışmasında, kurtuluş ortak mücadelemizde" dediler. İranlı kadınların da konuşmalarının ardından sloganlar atan gruptan bir kadın saçını kesti. Kalabalığa çok sayıda erkeğin de destek verdiği görüldü.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Uluslararası Af Örgütü, İran'da büyükelçiliği bulunan ülkelere çağrıda bulundu Açıklaması Uluslararası Af Örgütü, İran'da büyükelçiliği bulunan ülkelere çağrıda bulundu Açıklaması İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı: 'Son iki ayda gösterilerde 300'den fazla kişi öldü' İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı: 'Son iki ayda gösterilerde 300'den fazla kişi öldü'

Son Dakika Güncel KADIKÖY'DE MAHSA AMİNİ EYLEMİ - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement