Kayseri ve Kırşehir'de polis ekipleri maske dağıttı - Son Dakika

Kayseri ve Kırşehir'de polis ekipleri maske dağıttı

22.04.2020 15:03
Kayseri ve Kırşehir'de polis ekipleri maske dağıttı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında tüm kamusal alanlarda maske takmanın zorunlu hale getirildiği Kayseri ve Kırşehir'de, polis ekipleri pazar yerleri ve meydanlarda maske ile uyarıcı broşür dağıttı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında tüm kamusal alanlarda maske takmanın zorunlu hale getirildiği Kayseri ve Kırşehir'de, polis ekipleri pazar yerleri ve meydanlarda maske ile uyarıcı broşür dağıttı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, pazar yerlerini gezerek maskesiz gezen vatandaşlara maske verdi.

Talas ilçesinde Anayurt pazar yeri girişinde maske dağıtımı yapan ekipler, maske takma, izolasyon, sosyal mesafe konusunda da vatandaşları bilgilendirdi.

Ekipler ayrıca vatandaşlara asayiş ve güvenlik konuları ile Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması hakkında da bilgi verdi.

Kırşehir

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin işlek yerleri olan Cacabey Meydanı, Ahi Evran Külliyesi Meydanı ve bağlantılı yollarda maske ve broşür dağıtımı gerçekleştirdi.

Ekipler, kendilerini sağlık ve kamu görevlisi olarak tanıtıp, virüs taraması yapacaklarını söyleyen ve para talep eden kişilere itibar edilmemesi konusunda da uyarıda bulundu.

Broşürlerde, telefonla dolandırıcılık, ikamet ve iş yeri hırsızlıklarının yanı sıra birlikte hareket edildiğinde sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiği konuları da yer aldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kayseri ve Kırşehir'de polis ekipleri maske dağıttı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bürokrat polemiği tırmanıyor! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kendisini eleştirenlere ağır sözler 14:09 Bürokrat polemiği tırmanıyor! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kendisini eleştirenlere ağır sözler İbrahim Tatlıses'in gelini Yasemin Şefkatli'ye düğünde taktığı altın kemerin fiyatı öğrenildi 14:07 İbrahim Tatlıses'in gelini Yasemin Şefkatli'ye düğünde taktığı altın kemerin fiyatı öğrenildi Trabzonspor'un oyuncusu Anastasios Bakasetas'a Sporting Lizbon'dan reddedilemeyecek teklif 13:51 Trabzonspor'un oyuncusu Anastasios Bakasetas'a Sporting Lizbon'dan reddedilemeyecek teklif
Bakire değil diye ağabeyi tarafından öldürülen genç kız bakire çıktı! İhbar mektubu 17 yıl sonra ağabeyi tutuklattı 13:41 Bakire değil diye ağabeyi tarafından öldürülen genç kız bakire çıktı! İhbar mektubu 17 yıl sonra ağabeyi tutuklattı Son dakika! Milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar, son yolculuğuna uğurlanıyor 13:34 Son dakika! Milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar, son yolculuğuna uğurlanıyor Aniden ortaya çıkan timsah, 8 yaşındaki kız çocuğunu yedi 13:22 Aniden ortaya çıkan timsah, 8 yaşındaki kız çocuğunu yedi
Cipiyle yeğeninin ölümüne sebep olan hala, psikiyatri servisinde yatıyor 12:39 Cipiyle yeğeninin ölümüne sebep olan hala, psikiyatri servisinde yatıyor TÜSİAD'tan, Türkiye'nin geleceği ile ilgili korkutan uyarı: Mahşerin dört atlısı üzerimize geliyor 12:29 TÜSİAD'tan, Türkiye'nin geleceği ile ilgili korkutan uyarı: Mahşerin dört atlısı üzerimize geliyor
Advertisement