Kestel Hattında Yoğun Mesai - Son Dakika

Kestel Hattında Yoğun Mesai

03.01.2012 14:35
Kestel Hattında Yoğun Mesai, System.String[]

Başkan Altepe, Esenevler Kavşağı'nı 2,5 ay içinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursaray Görükle ve Emek hatlarının ulaşıma açılmasının ardından raylı sistemlerdeki tüm mesaisini Kestel hattına harcamaya başladı. Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Altepe, Esenevler Kavşağı'nı 2,5 ay içinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Bursa'yı demir ağlarla örme hedefi doğrultusunda bu dönem programda olmamasına rağmen konforlu ulaşımı kentin doğusuyla buluşturmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Görükle ve Emek hatlarının tamamlanmasının ardından Kestel hattındaki çalışmalara yoğunlaştı. Yaklaşık 2 ay önce başlayan kazı çalışmalarında önemli bir mesafe kat edilirken, Bursaray Arabayatağı İstasyonu ile Kestel İlçesi arasında uzanan, toplam 8 bin 366 metrelik hat, 7 adet hemzemin istasyon ve 1 adet depo sahası ile depo sahası düzenlemesi kapsamında depo alanı hizmet binası, depo bağlantı hattı, bekleme hatları bulunan raylı sistem hattında çalışmalar hızla sürüyor. Toplam 30 mühendis ve 140 personelle aralıksız sürdürülen tempo ile hattın bir an önce tamamlanması hedefleniyor.

HAT ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

Erikli lambalarının devamında yer alan ikinci istasyonda kazı çalışmaları yüzde 60 seviyesine gelirken betonarme imalatlarına önümüzdeki günlerde başlanacak. 2 Nolu istasyonu geçtikten sonra mevcut Otosansit kavşağına benzer şekilde tasarlanan Esenevler kavşağı kazı imalatlarının yüzde 85'i tamamlanırken, betonarme çalışmaları da hızla devam ediyor.

HEDEFLEDİĞİMİZ SÜREDE BİTECEK

Beraberindeki Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Avşar ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile birlikte hatta devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yüklenici firmanın sorumlularından bilgi aldı. Betonarme çalışmaları süren Esenevler kavşağının bir önce tamamlanması için yoğun çaba harcandığını dile getiren Başkan Altepe, "Tek hedefimiz çağdaş ve konforlu ulaşımı Gürsu ve Kestel ile buluşturmak. Gerek inşaat çalışmalarında gerekse trafikte yaşanan sorunları görmek için çalışmaları yerinde inceliyoruz. Esenevler kavşağını 2,5 ay içinde tamamlamayı planlıyoruz. Biz işe başladığımızda 1,5 yıl içinde tamamlamayı hedeflemiştik. Söz verdiğimiz sürede hattın açılması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz" diye konuştu.

EMEK HATTINI GÜNDE 17 BİN KİŞİ KULLANIYOR

Görükle hattından sağlanan tasarrufla hayata geçirilen Emek hattına olan ilginin gün geçtikçe artığına da dikkat çeken Başkan Altepe, günde ortalama 17 bin kişinin bu hattı kullandığını söyledi. Özellikle sanayi bölgesindeki firmaların servis taşımacılığına son vermesinin ardından bu hatta ilginin iyice artacağına dikkat çeken Başkan Altepe, "Şu anki yolcu yoğunluğu bile ne kadar doğru bir yatırım yapıldığını ortaya koydu. Halkımız artık kesintisiz ve konforlu ulaşımı tercih ediyor" dedi.

Kestel Hattında Yoğun Mesai

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kestel Hattında Yoğun Mesai - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi