Kilis'te Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve Berat - Son Dakika

Kilis'te Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve Berat

06.05.2019 21:57

Kilis'te şehit ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve BeratKİLİS'te, Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Vali Recep Soytürk tarafından 2 şehit ailesine takdim edildi.

Kilis'te şehit ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve Berat

KİLİS'te, Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Vali Recep Soytürk tarafından 2 şehit ailesine takdim edildi.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda düzenlenen törene Kilis Valisi Recep Soytürk, Garnizon ve 1'inci Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Hasan Ufuk Arıcan,, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses, İl Jandarma Alay Komutanı Hakan Başaklıgil ile şehit aileleri ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasına müteakip Kuran-ı kerim tilaveti yapıldı. Şehitler için İl Müftüsü Abdurrahman Şahin tarafından dua okundu.

Vali Recep Soytürk, yaptığı konuşmada, '2,5 yıl önce Kilisli genç bir kardeşimiz, Ali Osman Şahin, Beşiktaş'ta şahadete yürüdü. Yaklaşık bir yıl öncede Yunus Emre Doğan kardeşimiz Afrin'de şahadete yürüdü. Makamların ene büyüğüne yürüdüler. Bugün Bakanlar Kurulu kararıyla Cumhurbaşkanımızın imzasıyla Devlet Övünç Madalyası takdim ediyoruz. Şahadet haberleri hepimizi çok üzüyor. Başta aileler olmak üzere, tüm vatandaşlarımızı, milletimizi, çok derinden üzüyor' dedi.

Konuşmaların ardından şehit yakınlarına madalya ve beratları takdim edildi.

Kilis'te Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve Berat
Kilis'te Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve Berat
Kilis'te Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve Berat
Kilis'te Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve Berat

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kilis'te Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve Berat - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kuzey Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker, Kosova'ya sığındı Suluk reklamı yapan Duygu Özaslan dalga konusu oldu: İstediğim zaman bittikçe doldurabiliyorum Akkuyu Nükleer Santrali inşaatındaki planlı patlamada evler ve seralar zarar gördü Görülmemiş kaza! Kontrolden çıkan traktördeki av tüfeği patladı, sürücü vuruldu Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! 4 gruptakilere aşı yapılmayacak Konyaspor maçında ayağı kırılan Abdülkadir Ömür, 6 ay forma giyemeyecek Mafya liderinin mezarı başında esrarengiz cinayet ABD'den Hindistan'a S-400 tehdidi: Türkiye'ye benzer yaptırımları uygularız