Kosova Başbakanı Hoti, NATO'yu ziyaret etti - Son Dakika

Kosova Başbakanı Hoti, NATO'yu ziyaret etti

08.09.2020 20:43
Kosova Başbakanı Hoti, NATO'yu ziyaret etti, System.String[]

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Kosova Başbakanı Avdullah Hoti, Brüksel'deki NATO Karargahı'nda görüştü.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Kosova Başbakanı Avdullah Hoti, Brüksel'deki NATO Karargahı'nda görüştü.

NATO'dan yapılan açıklamaya göre, Stoltenberg ve Hoti, ilk kez yüz yüze yaptıkları görüşmede Batı Balkanlar'daki gelişmeleri ele aldı.

Stoltenberg, Sırbistan ile Kosova arasındaki ilişkilerin normalleşmesini hedefleyen Belgrad- Priştine Diyalog Süreci'nin yeniden başlamasından duyulan memnuniyeti ifade etti.

Görüşmede, iki ülke arasında ekonomik ilişkilerin normalleşmesi için Washington'da geçen hafta varılan mutabakat da gündeme geldi.

Stoltenberg, ayrıca NATO'nun Kosova Misyonu çerçevesinde 3 bin 500 kişilik güç bulundurduğu Kosova ile Batı Balkanların istikrarına verdikleri önemi vurguladı ve Kovid-19 nedeniyle yardım ettikleri Kosova'yı daha fazla nasıl destekleyebileceklerini ele aldıklarını belirtti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kosova Başbakanı Hoti, NATO'yu ziyaret etti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen doktor hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu