SON DAKİKA BRÜKSEL HABERLERİ

Son Dakika Brüksel Haberleri

 • 17 Haziran 2019 16:23 Dominic Raab: Brüksel benden korkuyor Muhafazakar Parti liderliğini için televziyonda yayınlanan bir tartışmaya katılan Raab, İranlda Dışişleir Bakanı'nın Brüksel'de kendisini hatalı tanıttığını ve Brexit termin süresini üç ay uzatmak istediğini söylediğini belirtti
 • 13 Haziran 2019 14:36 MSB: "İki Bakan Brüksel'de yapılacak NATO Savunma Bakanları Toplantısında diyaloğun sürdürülmesi... MSB: "İki Bakan Brüksel'de yapılacak NATO Savunma Bakanları Toplantısında diyaloğun sürdürülmesi çerçevesinde bir araya gelme konusunda mutabık kaldı"
 • 13 Haziran 2019 13:47 Brüksel'de Kabe maketi etrafında temsili tavaflı protesto Suudi Arabistan'ın "hacı adaylarına yönelik engellemeleri", Belçika'nın başkenti Brüksel'de kurulan Kabe maketi etrafında yapılan temsili tavaf ile protesto edildi.
 • 12 Haziran 2019 12:00 "Sorumluluklarını yerine getirmelerini bekliyoruz" Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile yarın telefonda görüşeceğini, ay sonunda ise Brüksel'de bir araya gelmeyi planladıklarını belirtti.
 • 12 Haziran 2019 11:59 Milli Savunma Bakanı Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile telefon görüşmesi yapacak Milli Savunma Bakanı Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile telefon görüşmesi yapacak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile yarın telefonda görüşeceğini, ay sonunda ise Brüksel'de bir araya gelmeyi planladıklarını belirtti.
 • 12 Haziran 2019 11:50 Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar o mektubu değerlendirdi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar o mektubu değerlendirdi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile yarın telefonda görüşeceğini, ay sonunda ise Brüksel'de bir araya gelmeyi planladıklarını belirterek, Shanahan tarafından gönderilen mektuba ilişkin, "Üslubun müttefiklik ruhuna uygun olmadığını ilk andan...
 • 12 Haziran 2019 11:50 Akar, ABD Savunma Bakan Vekili ile görüşecek Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile yarın telefonda görüşeceğini, ay sonunda ise Brüksel'de bir araya gelmeyi planladıklarını belirterek, Shanahan tarafından gönderilen mektuba ilişkin "Üslubun müttefiklik ruhuna uygun olmadığını ilk andan itibaren gördük.
 • 06 Haziran 2019 18:38 AB raporu: Uyuşturucu satışı dijital ortamda yaygınlaşıyor AB raporu: Uyuşturucu satışı dijital ortamda yaygınlaşıyor Avrupa Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (EMCDDA) yetkilisi Alexis Goosdeel ve Avrupa Komisyonu'nun göçten sorumlu üyesi Dimitris Avramopoulos Brüksel'de 2019 Avrupa Uyuşturucu Raporu'nu açıkladı. Yetkililer uyuşturucu trafiğinin dijital ortamda yaygınlaşmasına dikkat çekti.
 • 06 Haziran 2019 15:08 Yunanistan'da erken seçime gidilmesi Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, ülkede erken seçime gidilmesine ilişkin, "Avrupa seçimlerinin sonuçları, daha şimdiden vesayet rejiminin ve Brüksel'deki bazı aşırı muhafazakar çevrelerin siyasi tercih ve planlarımızı bozmak için iştahını kabarttı.
 • 05 Haziran 2019 14:16 AB'den İtalya'ya disiplin süreci AB Komisyonu üyeleri haftalık Kolej toplantısı için Brüksel'de bir araya geldi
 • 04 Haziran 2019 23:08 Ukrayna Devlet Başkanı Brüksel'de konuştu: Hedefimiz AB ve NATO'ya tam üyelik Ukrayna Devlet Başkanı Brüksel'de konuştu: Hedefimiz AB ve NATO'ya tam üyelik Devlet başkanı seçildikten sonra ilk resmi yurt dışı ziyaretini Brüksel'e yapan Zelenskiy, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu
 • 04 Haziran 2019 22:23 - Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: - Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: "Rusya ile Müzakereye Hazırız" Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ilk yurtdışı ziyaretini Belçika'nın Brüksel şehrine yaptı
 • 04 Haziran 2019 19:49 "Ukrayna Rusya ile müzakerelere hazır" Devlet başkanı seçildikten sonra ilk resmi yurt dışı ziyaretini Brüksel'e yapan Zelenskiy, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamada bulundu
 • 03 Haziran 2019 16:10 Brüksel'de trafik kazasında 2 Türk hayatını kaybetti Belçika'nın başkenti Brüksel'de otoyolda meydana gelen kazada 2 Türk vatandaşı yaşamını yitirdi.
 • 03 Haziran 2019 10:31 TEPSAM Başkanı Yıldırım: TEPSAM Başkanı Yıldırım: "AB raporu Türkiye'nin gündemi içerisinde kaybolup gitmeye mahkum" Türkiye Ekonomik Politik ve Stratejik Araştırma Merkezi (TEPSAM) Başkanı Teoman Yıldırım, "AB Türkiye'ye karşı samimi olmadığı sürece Brüksel'deki birkaç raportörün Türkiye ile ilgili temelsiz ön yargıları ve ideolojik tutumunu yansıtan ilerleme raporları Türkiye'nin gündemi içerisinde...
 • 30 Mayıs 2019 16:06 Corbyn: Seçilirsem Brexit için Brüksel ile masaya oturacağım – Birleşik Krallık İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, başbakan seçilmesi halinde Brüksel ile yeniden masaya oturarak gümrük birliği ve Birleşik Krallık ile ticaret ilişkilerini yeniden değerlendirilmesini isteyeceğini söylerdi.
 • 30 Mayıs 2019 11:21 Brüksel'de elektrikli scooter çılgınlığı - BRÜKSEL Brüksel'de elektrikli scooter çılgınlığı - BRÜKSEL Brüksel'de çok sayıda teknoloji şirketinin kısa mesafede ulaşım seçeneği olarak kullanıma sunduğu elektrikli scooterler sağladığı pek çok avantajın yanı sıra çeşitli sıkıntılara da neden oluyor.
 • 29 Mayıs 2019 17:38 Avrupa Birliği kurumlarının Brüksel'deki üst düzey yöneticileri nasıl seçiliyor ? Avrupa Birliği kurumlarının Brüksel'deki üst düzey yöneticileri nasıl seçiliyor ? Avrupa Parlamentosu seçimlerinin ardından Avrupa Birliği (AB) ülkeleri liderleri, Brüksel’deki AB kurumlarının yöneticilerini seçmek için seferber oldu.
 • 29 Mayıs 2019 09:43 AB'de 'taht oyunları' başladı AB'de 'taht oyunları' başladı Brüksel'de bir araya gelen 28 AB ülkesinin liderleri, AP seçimlerinin ardından Birlik kurumlarının yeni başkanlarını belirlemek için sıkı müzakere sürecini başlattı.
 • 28 Mayıs 2019 23:57 AB liderleri Brüksel'de bir araya geldi AB liderleri Brüksel'de bir araya geldi Avrupa Birliği (AB) liderleri, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinin ardından Belçika'nın başkenti Brüksel'de akşam yemeğinde bir araya geldi.
 • 28 Mayıs 2019 21:46 AB Gayri Resmi Liderler Zirvesi AB Gayri Resmi Liderler Zirvesi - Zirveden detaylar Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen AB Hükümet ve Devlet Başkanları gayrı resmi toplantısı başladı.
 • 28 Mayıs 2019 18:30 Eski Belçika Kralı DNA testini kabul etti Kralın avukatı Alain Berenboom, basına yaptığı açıklamada, İkinci Albert'in, Brüksel Temyiz Mahkemesinin DNA testi yaptırmadığı her gün için 5 bin avro ceza ödeme kararına itiraz ettiğini ancak testi yaptırmaya karar verdiğini açıkladı
 • 28 Mayıs 2019 18:23 Eski Belçika Kralı II. Albert babalık testi yapmayı kabul etti Eski Belçika Kralı II. Albert babalık testi yapmayı kabul etti Başkent Brüksel'de mahkeme, 2018 Kasım ayında Delphine Boel'in açtığı babalık davası nedeniyle 3 ay içinde DNA testi yaptırılmasına hükmetmişti
 • 28 Mayıs 2019 17:38 AP seçimlerini kazanan Berlusconi Brüksel'de AP seçimlerini kazanan Berlusconi Brüksel'de Avrupa Parlamentosu seçimlerini kazanan İtalya'nın eski Başbakanı Silvio Berlusconi Brüksel'e taşınıyor. İtalya'da 25 yıldır siyasetin içinde olan ve kendinden sık sık söz ettiren Berlusconi ilk defa Avrupa Parlamenteri olarak görev yapacak.
 • 28 Mayıs 2019 16:53 AB kurumlarının başkanları değişiyor; liderler Brüksel'de konuyu tartışıyor AB kurumlarının başkanları değişiyor; liderler Brüksel'de konuyu tartışıyor Avrupa Birliği kurumlarının başına kimlerin getirileceğine yönelik tartışmalar bugün Brüksel'de resmen başlıyor.
 • 28 Mayıs 2019 15:35 Avrupalı liderler AB başkanlarını seçecek Avrupalı liderler AB başkanlarını seçecek Avrupa Birliği üyesi ülkelerin liderleri, Brüksel'de Avrupa Parlamentosu seçimleri sonrası kurumların başına getirilecek başkanların seçimi için bir araya gelecek.
 • 28 Mayıs 2019 15:00 Avrupalı liderler AB başkanlarını seçecek Avrupalı liderler AB başkanlarını seçecek Avrupa Birliği üyesi ülkelerin liderleri, Brüksel'de Avrupa Parlamentosu seçimleri sonrası kurumların başına getirilecek başkanların seçimi için bir araya gelecek.
 • 28 Mayıs 2019 14:06 AP'den "Spitzenkandidat" sürecine destek Tajani ve AP'deki siyasi grupların başkanları, bugün Brüksel'de gerçekleştirdikleri görüşmelerinin ardından yazılı bir açıklama yaptı
 • 28 Mayıs 2019 13:25 SİVAS'TAN BELÇİKA'YA TÜRKÇE OKUMA KİTABI SİVAS'TAN BELÇİKA'YA TÜRKÇE OKUMA KİTABI TÜRKİYE'nin Brüksel Büyükelçiliğinin talebi üzerine Sivas'ın Zara ilçesi Kaymakamlığı ve Zara Çok Programlı Anadolu Lisesi öncülüğünde Belçika'daki Türkçe kitap bulmakta zorlanan Türk öğrenciler için kampanya başlatıldı.
 • 28 Mayıs 2019 10:56 Sivas'tan Belçika'ya Türkçe okuma kitabı TÜRKİYE'nin Brüksel Büyükelçiliğinin talebi üzerine Sivas'ın Zara ilçesi Kaymakamlığı ve Zara Çok Programlı Anadolu Lisesi öncülüğünde Belçika'daki Türkçe kitap bulmakta zorlanan Türk öğrenciler için kampanya başlatıldı.
 • 28 Mayıs 2019 10:26 Sivas'tan Belçika'ya Türkçe okuma kitabı Sivas'tan Belçika'ya Türkçe okuma kitabı TÜRKİYE'nin Brüksel Büyükelçiliğinin talebi üzerine Sivas'ın Zara ilçesi Kaymakamlığı ve Zara Çok Programlı Anadolu Lisesi öncülüğünde Belçika'daki Türkçe kitap bulmakta zorlanan Türk öğrenciler için kampanya başlatıldı.
 • 27 Mayıs 2019 22:21 SETA Brüksel'de Türkiye-NATO ilişkileri ele alındı Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfının (SETA) Brüksel ofisinde "Türkiye-NATO İlişkileri ve NATO'nun Geleceği" paneli düzenlendi.
 • 27 Mayıs 2019 17:13 ATGB, MİSİAD'ın iftar programına katıldı ATGB, MİSİAD'ın iftar programına katıldı Avrupalı Türk Girişimciler Birliği (ATGB) Başkanı Orhan Buyurman, Memleketçi Sanayici İş Adamları Derneği'nin Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlediği iftar iftar programına katıldı.
 • 27 Mayıs 2019 16:36 Brüksel'de bomba ihbarı Brüksel'de bomba ihbarı Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Kuzey Demiryolu İstasyonu bomba ihbarı nedeniyle boşaltıldı.
 • 27 Mayıs 2019 16:32 Brüksel'de bomba ihbarı Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Kuzey Demiryolu İstasyonu bomba ihbarı nedeniyle boşaltıldı.
 • 27 Mayıs 2019 16:28 Belçika'da Türkiye kökenli 7 aday milletvekili seçildi Belçika'da Türkiye kökenli 7 aday milletvekili seçildi BAŞKENT Brüksel'in Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır, Valon Sosyalistler (PS) adına katıldığı yarışta ikinci kez federal parlamentoya seçilme başarısı gösterdi.
 • 27 Mayıs 2019 16:17 Brüksel'de bomba alarmı Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Kuzey Tren Garı, bomba ihbarı üzerine boşaltıldı.
 • 27 Mayıs 2019 14:02 Belçika'da genel ve bölgesel seçimler Belçika'da Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleriyle eş zamanlı gerçekleştirilen genel ve bölgesel seçimlerde, Flaman bölgesinde ırkçı Flaman Menfaati (VB) oy oranını bir önceki seçime göre üçe katlarken, Valon ve Brüksel Başkent Bölgesi'nde Yeşiller'in (Groen) oylarında artış gözlendi.
 • 27 Mayıs 2019 12:23 AP seçimlerini kazanan ve kaybeden Türk kökenli siyasetçiler kimler ? AP seçimlerini kazanan ve kaybeden Türk kökenli siyasetçiler kimler ? Avrupa Parlamentosu üyeliği için yarışan bir çok Türk kökenli aday yakında Brüksel'e taşınacak. Kritik seçimleri kazanan Türk siyasetçiler kimler, hangi partiden aday oldular, neyi savunuyorlar ? En az 4 Türk kökenli siyasetçi Avrupa Parlamentosu'nda görev üstlenecek.
 • 27 Mayıs 2019 11:29 Belçikalı Türkler seçimlerde umduğunu bulamadı Belçikalı Türkler seçimlerde umduğunu bulamadı Brüksel ise Ecolo (Yeşiller) Partisi sandıkta en büyük parti olarak çıktı
 • 26 Mayıs 2019 21:38 Belçika'da Sarı Yelekli eylemcilere polisten sert müdahale Brüksel'de Kuzey Tren Garı önünde toplanarak kent merkezine yürümek isteyen Sarı Yeleklilerin eylemi şiddete dönüştü. Slogan atarak polis barikatını aşmaya çalışan eylemcilere polis sert müdahalede bulundu.
 • 26 Mayıs 2019 21:05 Belçika'da genel ve bölgesel seçimler Belçika'da Avrupa Parlamentosu seçimleriyle eş zamanlı gerçekleştirilen genel ve bölgesel seçimlerde ilk sonuçlara göre, Flaman bölgesinde ırkçı Flaman Menfaati (VB) oy oranını bir önceki seçime göre üçe katlarken, Valon ve Brüksel Başkent Bölgesi'nde ise Yeşillerin (Groen) oylarında artış gözlendi.
 • 26 Mayıs 2019 18:01 Belçika'da sarı yeleklilerin gösterisi Belçika'da sarı yeleklilerin gösterisi Belçika'nın başkenti Brüksel'de sarı yeleklilerin düzenlediği gösteride, polis ile göstericilerle arasında arbede yaşandı.
 • 26 Mayıs 2019 16:08 AP seçimleri: Avrupa aşırı sağ ve popülizm gölgesinde sandık başında AP seçimleri: Avrupa aşırı sağ ve popülizm gölgesinde sandık başında Son yıllarda mülteci sorunu ve terörizm gibi konularda büyük bölünme yaşayan Avrupa Birliği'nde (AB) halk Brüksel'in geleceğini belirleyecek siyasetçileri seçmek için sandık başında.
 • 25 Mayıs 2019 19:12 Gençlerden Avrupa Parlamentosu önünde iklim protestosu Gençlerden Avrupa Parlamentosu önünde iklim protestosu Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunan Avrupa Parlamentosu binası önünde, Avrupalı liderlerin iklim değişikliği politikasını protesto etmek için yaklaşık 80 öğrenci çadır kurdu
 • 24 Mayıs 2019 16:42 Brüksel'de çevre protestosu Belçika'nın başkenti Brüksel'de binlerce kişi Avrupa Parlamentosu (AP) ile federal seçimlerde iklim politikalarına öncelik verilmesi amacıyla protesto gerçekleştirdi.
 • 23 Mayıs 2019 18:08 Video | Avrupa Parlamentosu seçimleri Brüksel'deki Türkler için ne ifade ediyor? Video | Avrupa Parlamentosu seçimleri Brüksel'deki Türkler için ne ifade ediyor? Aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu 400 milyon seçmen Avrupa Parlamentosu'nda 5 yıl boyunca görev yapacak olan 751 parlamenteri belirleyecek. AP seçimleri Brüksel'deki Türk vatandaşları için ne ifade ediyor?
 • 23 Mayıs 2019 16:02 Brüksel'de geçen yıl 67 evsiz hayatını kaybetti Belçika'nın başkenti Brüksel'de 2018 yılında sokakta yaşayan 67 kişi yaşamını yitirdi.
 • 23 Mayıs 2019 13:08 Belçika'da Türk Adayların Seçim Heyecanı Belçika'da Türk Adayların Seçim Heyecanı Başkent Brüksel'de seçim kampanyası boyunca sokak sokak dolaşarak halkın sorunlarını dinleyen Türk adaylar, özellikle eğitim, sosyal projeler, yabancı düşmanlığı, konut ve işsizlik gibi sorunlara eğiliyor
 • 23 Mayıs 2019 11:14 Türk Adayların Seçim Heyecanı - Belçika Türk Adayların Seçim Heyecanı - Belçika Başkent Brüksel'de seçim kampanyası boyunca sokak sokak dolaşarak halkın sorunlarını dinleyen Türk kökenli adaylar, özellikle eğitim, sosyal projeler, yabancı düşmanlığı, konut ve işsizlik gibi sorunlara eğiliyor