Koyulhisar'da Dumanlıca türbesinin çevresinde mesire alanı oluşturulacak - Son Dakika

Koyulhisar'da Dumanlıca türbesinin çevresinde mesire alanı oluşturulacak

26.05.2022 15:14
Koyulhisar'da Dumanlıca türbesinin çevresinde mesire alanı oluşturulacak

Sivas'ın Koyulhisar ilçesindeki Dumanlıca (Duman Baba) türbesinin çevresine mesire alanı yapılacak.

Sivas'ın Koyulhisar ilçesindeki Dumanlıca (Duman Baba) türbesinin çevresine mesire alanı yapılacak.

Koyulhisar Kaymakamı Resul Yıldırım, Belediye Başkanı Osman Epsileli ve Giresun Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Dumanlıca mevkisinde incelemelerde bulundu.

Epsileli, burada yaptığı açıklamada, Giresun Orman Bölge Müdürlüğü ile yapılan istişareler sonucunda türbenin çevresinde mesire alanı oluşturulacağını ve bu alanın Koyulhisar Belediyesine teslim edileceğini belirterek, "Tarihi ve manevi değerlere sahip çıkmak, komşuluk ve akrabalık ilişkilerine dikkat etmek hepimizin görevidir." dedi.

Projeyle ilgili detayların vatandaşlarla paylaşılacağını dile getiren Epsileli, "Giresun Orman Bölge Müdürlüğümüz, Koyulhisar ve Mesudiye orman işletme müdürlükleri, Koyulhisar Kaymakamlığımız ile belediyemiz, bozulan alanları düzeltip eksikleri tamamladıktan sonra vatandaşlarımızın ziyaretlerini daha kolay yapmaları sağlanacaktır." diye konuştu.

YORUMLAR
500
Sivas Belediyesi şehir içi ulaşımı konforlu hale getiriyor Sivas Belediyesi şehir içi ulaşımı konforlu hale getiriyor Bıçak biletmek için girdiği iş yerinde önce çırak sonra usta oldu Bıçak biletmek için girdiği iş yerinde önce çırak sonra usta oldu Sivas LGS'de iki gurur birden yaşadı Sivas LGS'de iki gurur birden yaşadı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Koyulhisar'da Dumanlıca türbesinin çevresinde mesire alanı oluşturulacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement