Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, Almanya'da - Son Dakika

Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, Almanya'da

10.03.2016 18:51
Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, Almanya'da

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Almanya ziyareti çerçevesinde başkent Berlin'de Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Almanya ziyareti çerçevesinde başkent Berlin'de Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) düzenlediği öğle yemeğinde vatandaşlarla buluşan Ünal, yurt dışındaki Türklerin anadillerini ve kimliklerini korumalarına büyük önem verdiklerini vurgulayarak, kültürel alanda yürüttükleri faaliyetler ve planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

UETD Berlin Başkanı Sinan Kaplan ve katılımcılardan Almanya'daki Türklerin sorunları ve beklentileri hakkında bilgiler alan Ünal, çeşitli konulardaki soruları cevaplandırdı.

Toplantıya, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen'in yanı sıra Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı için Berlin'i ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yetkililer katıldı.

Bakan Ünal ve beraberindekiler, yemeğin ardından Berlin Yunus Emre Enstitüsü'nü ziyaret etti, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Berlin'de bu yıl 50'ncisi düzenlenen Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı için Almanya'ya gelen Bakan Ünal, dün Türkiye standını ziyaret etmiş, Alman Seyahat Acenteleri Birliği ve ülkedeki tur operatörleriyle de görüşmelerde bulunmuştu.

Hatay'da internette tanıştığı kadın tarafından 177 bin lira dolandırıldığı iddiası Hatay'da internette tanıştığı kadın tarafından 177 bin lira dolandırıldığı iddiası Almanya havalimanlarındaki personel sıkıntısı için çözümü Türkiye'de arıyor! Almanya havalimanlarındaki personel sıkıntısı için çözümü Türkiye'de arıyor! İnternetten tanıştığı kadın tarafından dolandırıldı: Çocuklarımın rızkını bile ona verdim İnternetten tanıştığı kadın tarafından dolandırıldı: Çocuklarımın rızkını bile ona verdim
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, Almanya'da - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement