Kürşad Tüzmen'i Darp Davası - Son Dakika

Kürşad Tüzmen'i Darp Davası

28.05.2013 14:27
Kürşad Tüzmen'i Darp Davası, System.String[]

CHP Milletvekili Aydın Ayaydın'ın oğlu Gökhan Ayaydın'ın, Kürşad Tüzmen'e attığı kafayla ilgili mahkemeye devam edildi.

CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın'ın oğlu Gökhan Ayaydın'ın, eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'i, 9 Haziran 2012'de bir düğünde, "kasten yaraladığı" gerekçesiyle yargılanmasına devam edildi.

Ankara 14. Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Kürşad Tüzmen ve avukatı Muhammed Hardalaç ile Ayaydın'ın avukatı Deniz Aksoy katıldı.

Kürşad Tüzmen, ifadesinde, milli sporcu olduğunu belirterek, "Ben düğüne gitmiştim. Pitstten yemek salonuna giden merdivene adımımı attığımda Gökhan Ayaydın bana saldırdı. Aniden oldu. Yere düştüğümde başka şahıslar da bana saldırdı" dedi.

Mahkemede tanık olarak dinlenen düğün sahibi Cem Ersan da düğün sırasında Kürşad Tüzmen'in koluna iki kişinin girdiğini, bir kişinin ise kafa attığını gördüğünü ifade etti. Söz konusu kişilerin Tüzmen ile konuşmasına ya da tartışmasına şahit olmadığını anlatan Ersan, saldırıda bulunanları tanımadığını söyledi.

Avukat Deniz Aksoy ise davacı tarafla uzlaşma ihtimallerinin bulunduğunu belirterek, uzlaşma olmazsa beyanda bulunmak için süre talep etti.

Avukat Muhammed Hardalaç da esas hakkında beyanda bulunmak üzere süre istedi. Bu sırada tekrar söz alan Tüzmen, "Biz sporculuğumuzdan dolayı kendimizi rahatlıkla koruyabilecek insanlarız. Ben piste çıkarken ellerim boşta değildi. Birden kollarımı tuttular, sonra da kafa atıldı. Yerde de darbedildim. Boynuma çatal saplandı, bu adli tıp raporunda da var" ifadesini kullandı.

Taraflara esas hakkında beyanda bulunmak ve varsa soruşturmanın genişletilmesi taleplerini iletmek üzere süre veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Kürşad Tüzmen'i "kafa atarak" yaraladığı iddia edilen Gökhan Ayaydın'ın "kasten basit yaralama" suçundan 1 yıla kadar hapsi isteniyor.

Kürşad Tüzmen'i Darp Davası

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kürşad Tüzmen'i Darp Davası - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde meydana gelen araç kazasında 2 askerimiz şehit oldu Prof. Dr. Ateş Kara: Türkiye'de koronavirüs aşısı yüzde 99.9 ücretsiz olur Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, dünyanın heyecanla beklediği koronavirüs aşısıyla ilgili hem tarih hem de adet verdi 9 yıl sonra ekranlara dönen İbo Show'un bu haftaki konukları belli oldu Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: Vakaları kontrol altına alabilmemiz için 3 hafta tam kapanmamız gerekiyor "9 Kere Leyla" filminden ilk fragman geldi! Elçin Sangu ve Haluk Bilginer'in yatak sahnesi dikkat çekti Koronavirüsle ilgili dikkat çeken araştırma: Sigara içmek 3 kat daha fazla etkiliyor Şuşa'da Türk bayrağını gören Rus gazeteci şaşkınlığını gizleyemedi: Türkiye'nin buradaki varlığını saklamıyorlar