Son Dakika Haberleri: Manyas'ta Aşure Hayrı

Manyas'ta Aşure Hayrı

4 yıl önce

Manyas Kaymakamlığı ve Manyas Belediyesi tarafından aşure hayrı yapıldı.

Manyas'ta Aşure Hayrı, System.String[]

Manyas Kaymakamlığı ve Manyas Belediyesi tarafından aşure hayrı yapıldı.


Atatürk Meydanı'nda kurulan stantta aşure dağıtan Manyas Kaymakam Vekili Muhsin Çamlıca, yaptığı açıklamada, bu tür etkinliklerin insanları kaynaştırdığını belirtti.


Yaşanan sıkıntılı günlerde vatandaşların birlik içinde olması gerektiğine vurgu yapan Çamlıca, "Hepimizin kavrulmaya, kaynamaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu aşure hayrının birliğimize, bütünlüğümüze katkı sağlayacağını düşünüyorum." dedi.


Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın ise, "Muharrem ayı özellikle alevi vatandaşlarımız için çok anlamlıdır. Muharrem ayının on ikinci günü İmam Hüseyin ve Kerbela şehitleri için oruç tutarlar. Matem orucunu İmam Hüseyin ve on iki imamın duygularına sahip çıkmak için, onlarla birlikte olmak içindir." ifadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından kazanlardaki aşure ilçe halkına ikram edildi.

Haber Yayın Tarihi: 15.10.2016 03:31 Kaynak: AAMilli Eğitim Bakanlığı, tepki çeken Atatürk'ü anma etkinliğine inceleme başlattı
İmamoğlu'nu hedef aldıktan sonra İBB'den çıkarılan Murat Kazanasmaz, Polis Radyosu'nda Genel Koordinatör oldu Bakan Selçuk'un da katıldığı etkinlikte Belediye Başkanı Ayhan'a protokolde yer vermediler