Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Manyas haberleri, Manyas son dakika, son dakika Manyas

Son Dakika Manyas Haberleri

Son dakika Manyas haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son manyas haberleri anında burada.


 • 08:48 AK Parti Heyeti Manyas'ta İncelemelerde Bulundu

  AK Parti Heyeti Manyas'ta İncelemelerde Bulundu AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte Manyas ilçesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundular. Milletvekili Öztaylan, doğalgaz çalışmalarının 2024 yılında başlanacağını ve 2025 yılında ilçenin doğalgaz ile ısınacağını söyledi. Başkan Yılmaz ise tarımsal sulama ücretlerinde indirim yapılacağını müjdeledi. AK Parti İl Başkanı Aydemir ise ilçeleri tanımak ve sorunları dinlemek için göreve başladığını belirtti.

 • Dün Dün 19:43 AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Belediye Başkanı Manyas'ta ziyaretlerde bulundu

  AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Belediye Başkanı Manyas'ta ziyaretlerde bulundu AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, Manyas ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Öztaylan, Manyas'ta doğal gaz çalışmalarının gelecek yıl başlayacağını ve 2025 yılında ilçenin doğalgaz ile ısınacağını açıkladı. Yılmaz, tarımsal sulama ücretlerinde çiftçiyi rahatlatacak indirimler yapılacağını müjdeledi. Aydemir ise yerel seçimlerde AK Parti'nin Balıkesir ve ilçelerinde daha güçlü çıkacağına inandığını belirtti.

 • Dün Dün 11:14 Diri fay üzerindeki 24 ilimiz! Her an 5.5 ve üzeri deprem olabilir

  Diri fay üzerindeki 24 ilimiz! Her an 5.5 ve üzeri deprem olabilir Jeoloji Mühendisi Aysun Aykan, Türkiye'de 24 şehir, 110 ilçe ve 500'ü aşkın mahallenin 5.5 ve üzeri büyüklükte deprem üreten fay zonları üzerine yer aldığını söyledi. Aykan bu illeri; Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Bolu, Burdur, Bingöl, Aksaray, Aydın, Denizli, Eskişehir, Erzurum, Erzincan, Hakkari, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tokat, Osmaniye, İzmir olarak sıraladı.

 • 28.11.2023 28 Kas 23:22 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerinin 2024 Bütçeleri Açıklandı

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerinin 2024 Bütçeleri Açıklandı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesi 12 milyar TL olarak belirlenirken, ilçe belediyeleriyle birlikte Balıkesir'in 2024 yılı bütçesi 23 milyar 452 milyon 583 bin 431 TL olarak kabul edildi. İlçe belediyelerinin bütçeleri ise ayrı ayrı belirlendi.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:26 Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sağım Hijyeni Setini 717 Üreticiye Dağıttı

  Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sağım Hijyeni Setini 717 Üreticiye Dağıttı Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı destekli Sağım Hijyeni Setini, 10 ilçede toplam 717 üreticiyle dağıttı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Sağım Hijyeni ve Kaliteli Çiğ Süt Üretimi Projesi' kapsamında hijyen eğitimini tamamlayan üreticilere yüzde 75'i Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından karşılanmak üzere, toplamda 717 üreticiye Sağım Hijyeni Seti dağıtıldı.

 • 23.11.2023 23 Kas 09:17 Eğitime ve eğitimciye destek veren Başkan Yılmaz'a teşekkür

  Eğitime ve eğitimciye destek veren Başkan Yılmaz'a teşekkür Eğitime destek veren ve eğitimcinin yanında olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a öğretmenlerden teşekkür geldi.

 • 22.11.2023 22 Kas 17:02 Manyas'ta avcı kulübesinde çıkan yangında bir kişi hayatını kaybetti

  Manyas'ta avcı kulübesinde çıkan yangında bir kişi hayatını kaybetti Balıkesir'in Manyas ilçesinde avlanmak için gittiği avcı kulübesinde uyuyan bir kişi, çıkan yangında hayatını kaybetti. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından ceset hastane morguna gönderildi.

 • 21.11.2023 21 Kas 16:53 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Öğretmenlere Ulaşımda İndirim Yapacak

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Öğretmenlere Ulaşımda İndirim Yapacak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nden itibaren tüm öğretmenlere toplu ulaşımda indirim yapacak. Öğretmenler, Büyükşehir Belediyesine ait toplu taşıma araçlarından yüzde 59 ila yüzde 76 indirimden yararlanabilecek.

 • 21.11.2023 21 Kas 16:51 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Öğretmenlere İndirim Müjdesi Verdi

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Öğretmenlere İndirim Müjdesi Verdi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlere indirim müjdesi verdi. Öğretmenler artık Büyükşehre ait otobüslere yüzde 59 ile yüzde 76 oranında indirimli binecek. Ayrıca öğretmenler, 21-24 Kasım tarihleri arasında Balbucks, OnHann Otel ve restoranlarından yüzde 20 indirimli faydalanacak.

 • 21.11.2023 21 Kas 16:26 Manyas İlkokulu Öğrencileri Gazzeli Çocuklara Yardım Yaptı

  Manyas İlkokulu Öğrencileri Gazzeli Çocuklara Yardım Yaptı Balıkesir'in Manyas ilçesindeki İstiklal İlkokulu 2/C sınıfı öğrencileri, İsrail'in saldırıları sonucu zor günler geçiren Gazzeli çocuklara yardım etmek amacıyla bir kampanya düzenledi. 22 öğrenci, yaptıkları kalemleri satarak elde ettikleri 92 bin 723 lirayı AFAD hesabına gönderdi.

 • 21.11.2023 21 Kas 16:06 Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Manyas'ta Kadın Kooperatifini Ziyaret Etti

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Manyas'ta Kadın Kooperatifini Ziyaret Etti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Manyas ilçesinde kadın kooperatifinin üyeleriyle bir araya geldi. Yılmaz, Manyas Kaymakamı Emre Yeşil'le birlikte Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret etti. Kooperatifin üyeleriyle bir araya gelen Yılmaz, kooperatifçiliğin üretmek ve ürettiğini en iyi şekilde değerlendirmek olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, kooperatifin ürettiği eserlerin Büyükşehir tarafından değerlendirileceğini ve bazılarının hediye olarak, bazılarının ise ihtiyaç sahiplerine destek olarak kullanılacağını ifade etti. Yılmaz, üreten kadınların yanında olduklarını vurguladı.

 • 10.11.2023 10 Kas 13:29 Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölüm yıldönümünde Manyas'ta törenle anıldı

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölüm yıldönümünde Manyas'ta törenle anıldı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 85.yıl dönümünde Manyas'ta törenle anıldı.

 • 07.11.2023 07 Kas 17:02 Bandırma Ticaret Odası, Kazak Fasulyesi Üreticilerini Ziyaret Etti

  Bandırma Ticaret Odası, Kazak Fasulyesi Üreticilerini Ziyaret Etti Bandırma Ticaret Odası, Kazak fasulyesi üreticilerini ziyaret ederek, bu seneki mahsul hakkında bilgi aldı. Ağustos 2023'te coğrafi işaret tescili alan ve üretiminin yapıldığı Manyas'ın kırsal Salur ve Kocagöl'deki üreticileri ziyaret eden Bandırma Ticaret Odası, bölgesel kalkınma ve üreticilerin gelirlerinin artırılması amacıyla Kazak fasulyesinin önemini vurguladı.

 • 01.11.2023 01 Kas 09:24 Balıkesir İl Müftüsü Manyas'ta Filistin için dua istedi

  Balıkesir İl Müftüsü Manyas'ta Filistin için dua istedi Balıkesir İl Müftüsü Celal Sürgeç, Manyaslı din görevlileri ile bir toplantı yaparak Filistin halkı için dua istedi. Sürgeç, vatandaşlara yaptığı konuşmada, dualarla kardeşlerinin yanında olacaklarını ifade etti ve gençleri uyuşturucu ve yasaklı maddelere karşı uyanık olmaya davet etti.

 • 31.10.2023 31 Eki 15:31 Balıkesir Müftüsü Celal Sürgeç, Manyaslı din görevlileriyle toplantı yaptı

  Balıkesir Müftüsü Celal Sürgeç, Manyaslı din görevlileriyle toplantı yaptı Balıkesir Müftüsü Celal Sürgeç, Manyas Müftülüğü Konferans Salonunda ilçedeki din görevlileriyle bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Sürgeç, Merkez Çarşı Camisinde kıldığı öğle namazı sonrası cemaate hitap etti ve dualarla kardeşlerinin yanında olduklarını hissettirmeleri gerektiğini belirtti. Manyas Müftüsü Abdullah Bostan da Sürgeç'e eşlik etti.

 • 30.10.2023 30 Eki 16:47 Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Manyas ilçesinde ziyaret ve açılışlar gerçekleştirdi

  Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Manyas ilçesinde ziyaret ve açılışlar gerçekleştirdi Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Manyas ilçesinde Kaymakam Emre Yeşil tarafından karşılandı. Vali Ustaoğlu, ilçe şube müdürleriyle toplantı yaptıktan sonra süt ürünleri üretimi yapan bir işletmenin teşhir ve satış dükkanının açılışını gerçekleştirdi. Vali Ustaoğlu açılışta yaptığı konuşmada, iş yerinin ilçenin istihdamına ve üretimine katkı sağlayacağını belirtti.

 • 28.10.2023 28 Eki 14:24 Manyas'ta Cumhuriyet Bayramı için çelenk sunuldu

  Manyas'ta Cumhuriyet Bayramı için çelenk sunuldu Balıkesir'in Manyas ilçesinde Cumhuriyet Bayramı nedeniyle çelenk sunuldu. Manyas Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen çelenk sunum törenine Kaymakam, Belediye Başkanı, AK Parti İlçe Başkanı, kurum amirleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Tören, Atatürk heykeline çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. Akşam saatlerinde ise ilçe merkezi ve Cumhuriyet Mahallesi'nde fener alayı düzenlenecek.

 • 28.10.2023 28 Eki 13:51 Manyas'ta Cumhuriyet Bayramı çelenk töreni düzenlendi

  Manyas'ta Cumhuriyet Bayramı çelenk töreni düzenlendi Balıkesir'in Manyas ilçesinde, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk töreni düzenlendi. Manyas Kaymakamı Emre Yeşil, Belediye Başkanı Tancan Barcin, AK Parti İlçe Başkanı Yücel Günay, kurum amirleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı tören, çelenklerin anıta bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

 • 27.10.2023 27 Eki 16:35 Balıkesir, Türkiye'yi Dünya Peynir Yarışması'nda Temsil Edecek

  Balıkesir, Türkiye'yi Dünya Peynir Yarışması'nda Temsil Edecek Balıkesir, '50 Peynirli Şehir Balıkesir' kitabı ile kültürel ve ekonomik başarıların ardından Türkiye'nin yerel-geleneksel peynirlerini global pazara taşıyarak Dünya Peynir Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 3'ü coğrafi işaret tescilli 5 peyniriyle yarışmaya katılacak.

 • 27.10.2023 27 Eki 10:30 Manyas Kazak Fasulyesi Hasat Edilmeye Başlandı

  Manyas Kazak Fasulyesi Hasat Edilmeye Başlandı Balıkesir'in Manyas ilçesinde dünyaca ünlü coğrafi işaretli kazak fasulyesinin hasatı başladı. Don Kazakları tarafından getirilen ve coğrafi işareti alınan kazak fasulyesi, Mayıs ayında ekimi yapılan tarlalardan toplanarak kurutulup satışa sunuluyor. Üreticiler, verimin iyi olduğunu ve kilosunu 100 liradan sattıklarını belirtiyor.

 • 26.10.2023 26 Eki 15:53 Manyas Kazak Fasulyesi Hasat Dönemi Başladı

  Manyas Kazak Fasulyesi Hasat Dönemi Başladı Balıkesir'in Manyas ilçesinde, Don Kazaklarının 1700'lü yıllarda göç ederken yanlarında getirdiği tohumlarla üretimi başlayan coğrafi işaretli 'Manyas Kazak Fasulyesi'nde hasat dönemi başladı. Fasulye, çabuk pişmesi ve farklı bir tat bırakmasıyla biliniyor. Kocagöl ve çevresindeki mahallelerde ekilen fasulyeler, hasat edildikten sonra kurutularak satışa sunuluyor.

 • 25.10.2023 25 Eki 13:49 Balıkesir'de Uyuşturucu Operasyonu: 1 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Balıkesir'de Uyuşturucu Operasyonu: 1 Şüpheli Gözaltına Alındı Balıkesir'in Manyas ilçesinde Jandarma ekipleri uyuşturucu madde imal ve ticareti suçu işlediği tespit edilen şüphenin evine operasyon düzenledi. Operasyonda 225 gram kubar esrar ele geçirildi ve şüpheli gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

 • 24.10.2023 24 Eki 16:07 Manyas-Bandırma kara yolunda köprünün yanına geçit yapımına başlandı

  Manyas-Bandırma kara yolunda köprünün yanına geçit yapımına başlandı Manyas-Bandırma kara yolunda bulunan köprünün alt geçidinde suyun normal akışının sağlanamaması nedeniyle çevredeki mera ve araziler zaman zaman su altında kalıyor. Bu nedenle Karayolları Genel Müdürlüğü, köprünün yanına su geçişine göre kot farkı uygulanarak yeni bir geçit yapımına başladı. Bu çalışma sayesinde yaklaşık 3 bin 500 dönüm arazi su altında kalmaktan kurtulacak.

 • 24.10.2023 24 Eki 10:42 Balıkesir hangi bölgede, ilçeleri neler? Balıkesir plaka kodu nedir? Balıkesir neyi meşhurdur?

  Balıkesir hangi bölgede, ilçeleri neler? Balıkesir plaka kodu nedir? Balıkesir neyi meşhurdur? Farklı kültür ve doğal güzellikleri ile bilinen Balıkesir, zengin tarihi ve turistik yerleri ile dikkat çekmektedir. İlçeleri ve plaka kodu, Balıkesir'in kimliğini belirler ve bu bölgeyi daha iyi anlamamıza yardımcı olur. Peki, Balıkesir hangi bölgede, ilçeleri neler? Balıkesir plaka kodu nedir? Balıkesir neyi meşhurdur? İşte detaylar...

 • 23.10.2023 23 Eki 16:41 Manyas ve Gönen'lı karateciler kuşak sınavında ter döktüler

  Manyas ve Gönen'lı karateciler kuşak sınavında ter döktüler Manyas Belediye Spor Karate takımı ve Gönen Karate takımı sporcuları, kuşak sınavı ve Cumhuriyet Bayramı karate şampiyonasında başarılı performans sergiledi. Manyas spor salonunda gerçekleştirilen kuşak sınavına 80 sporcu katıldı ve çeşitli kuşaklara terfi etti. Ayrıca, 100 sporcunun yer aldığı karate turnuvasında dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

 • 19.10.2023 19 Eki 12:12 Manyas'ta Muhtarlar Günü Kutlandı

  Manyas'ta Muhtarlar Günü Kutlandı Balıkesir'in Manyas ilçesinde Muhtarlar Günü, Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan törenle kutlandı. Muhtarlar Derneği Başkanı Selahattin Örzenek, muhtarların halka hizmetin en önemli unsuru olduğunu belirterek, görevlerini özveriyle yerine getirdiklerini vurguladı. Törene Manyas Kaymakamı Emre Yeşil, Belediye Başkanı Tancan Barçin, kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve ilçedeki muhtarlar katıldı.

 • 18.10.2023 18 Eki 21:09 Balıkesir Gönen'de Midibüs Devrildi: 10 Yaralı

  Balıkesir Gönen'de Midibüs Devrildi: 10 Yaralı Balıkesir'in Gönen ilçesinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği midibüsün devrilmesi sonucu 7'si polis 10 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

 • 17.10.2023 17 Eki 17:03 Manyas'ta Jandarma Dolandırıcılığı: 2 Tutuklama

  Manyas'ta Jandarma Dolandırıcılığı: 2 Tutuklama Balıkesir'in Manyas ilçesinde telefonda kendilerini jandarma olarak tanıtıp bir kişinin yaklaşık 1 milyon liralık ziynet eşyasını dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si tutuklandı. Manyas Jandarma Komutanlığı ve Bandırma Jandarma Suç Araştırma Timi'nin çalışmaları sonucunda şüphelilerin kullandığı aracın plakası tespit edildi ve şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerden 2'si tutuklanırken, biri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • 17.10.2023 17 Eki 09:51 Balıkesir'de uyuşturucu operasyonu: 28 gözaltı

  Balıkesir'de uyuşturucu operasyonu: 28 gözaltı Balıkesir'de jandarma ekipleri il genelinde 9 ilçede yaptıkları kaçakçılık ve organize suç olaylarına yönelik 20 ayrı operasyonda 28 şüpheli şahıs gözaltına alınırken, operasyonlarda çok miktarda uyuşturucu madde, uyuşturucu aparatı ve 9 adet ateşli silah ve bu silahlara ait fişek ele geçirildi.

 • 17.10.2023 17 Eki 09:02 Yaşlı çiftin yüzünü JASAT güldürdü

  Yaşlı çiftin yüzünü JASAT güldürdü Balıkesir'in Manyas İlçesinde telefonda kendilerini jandarma olarak tanıtan ve bir ailenin altınlarını alarak kaçan 3 kişi yakalandı.

 • 13.10.2023 13 Eki 16:05 Manyas'ta Kapya Biber Kapışıldı

  Manyas'ta Kapya Biber Kapışıldı Manyas ve çevre ilçe pazarlarında kilosu en az 20 liraya satılan kapya biber 10 liradan satılınca vatandaşlar tarafından hemen alındı. Çiftçi Hasan Demirkıran, fabrikaya ucuza vermek yerine vatandaşlara ucuz sattığını belirterek, her iki tarafın da kazandığını söyledi.

 • 07.10.2023 07 Eki 10:45 Manyas'ta 2023 yılı çeltik hasadı başladı

  Manyas'ta 2023 yılı çeltik hasadı başladı Manyas ilçesinde çeltik hasadı başladı. Yağışlar nedeniyle ekimleri Haziran ayına sarkan çeltikler olgunlaştı ve hasat edilmeye başlandı. Çiftçiler, verimlerin iyi olduğunu ve fiyat beklentilerinin 25-30 lira arasında olduğunu belirtti. Çeltiklerin kurutma makinelerinde kurutulması gerektiği vurgulandı.

 • 05.10.2023 05 Eki 18:42 Manyas Müftülüğü Mevlidi Nebi Konferansı Düzenledi

  Manyas Müftülüğü Mevlidi Nebi Konferansı Düzenledi Manyas Müftülüğü, Mevlidi Nebi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında bir konferans düzenledi. Konferansta, Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi İslami İlimler Akademisi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Abdullah Hikmet Atan tarafından 'Peygamberimiz, iman ve istikamet' konusu işlendi. Ayrıca, yaz Kur'an kurslarında dereceye giren üç kursiyere bisiklet hediye edildi ve Ramazan ayında hatim ile teravih kıldıran din görevlilerine teşekkür belgeleri verildi.

 • 04.10.2023 04 Eki 15:07 77 Yaşındaki Terzi 66 Yıldır Mesleğine Devam Ediyor

  77 Yaşındaki Terzi 66 Yıldır Mesleğine Devam Ediyor Balıkesir'in Manyas ilçesinde, 77 yaşındaki terzi Ali Aydemir, mesleğine 66 yıldır devam ediyor. Aydemir, kullandığı 60 yıllık dikiş makinesiyle bir zamanlar dükkanında çırak ve kalfalarıyla birlikte çalıştıklarını belirtti. Ancak işlerin eskisi gibi olmadığını ve mesleğin son temsilcileri olduklarını söyledi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 17:56 Manyas'ta kuyuya düşen kedi yavrusu itfaiye tarafından kurtarıldı

  Manyas'ta kuyuya düşen kedi yavrusu itfaiye tarafından kurtarıldı Manyas'ın Salur Mahallesinde Nizamettin Gökçe'ye ait yavru kedi, bahçedeki kuyuya düştü. İtfaiye ekipleri kedinin kuyudan çıkmasına yardımcı oldu.

 • 27.09.2023 27 Eyl 08:16 Manyas Kaymakamlığına atanan Emre Yeşil görevine başladı

  Manyas Kaymakamlığına atanan Emre Yeşil görevine başladı İçişleri Bakanlığı 108. dönem Kaymakam adayları kura çekimi sonrası Manyas'a atanan Emre Yeşil, görevine başladı. Erzurum doğumlu olan Yeşil, eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli illerde staj ve vekillik görevlerinde bulunmuş, son olarak Maraş'ta deprem bölgesinde görev yapmıştır.

 • 24.09.2023 24 Eyl 11:09 Balıkesir'den Damaklara Lezzet: Savaştepe Mihaliç Kelle Peyniri

  Balıkesir'den Damaklara Lezzet: Savaştepe Mihaliç Kelle Peyniri Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından coğrafi işareti alınan Savaştepe Mihaliç kelle peyniri, günde 12 ton üretilerek birçok şehirde kahvaltı sofralarında yerini alıyor. Savaştepe ilçesindeki 9 mandırada günde 60 ton süt işlenerek üretilen peynir, Türkiye'nin dört bir yanında tüketiciyle buluşuyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir'in zengin peynir çeşitliliği ve coğrafi işaretli ürün sayısının artışıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Peynir üreticisi Onur Altınöz ise Savaştepe Mihaliç kelle peynirinin kalitesini gözenek yapısından anladıklarını belirtti.

 • 19.09.2023 19 Eyl 14:07 Manyas'ta "Gaziler Günü" kutlandı

  Manyas'ta 'Gaziler Günü' kutlandı Manyas'ta Gaziler Günü törenlerle kutlandı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 09:52 Manyas'ta Çeltik Biçim ve Kurutma Bedelleri Açıklandı

  Manyas'ta Çeltik Biçim ve Kurutma Bedelleri Açıklandı Manyas tarımının önemli ürünlerinden olan çeltikte bu sezon için biçme ve kurutma fiyatları belirlendi. Ziraat Odası Başkanı Kudret Özden, yapılan toplantıda çeltik üreticileri ve temsilcileriyle bir araya gelerek fiyatları görüştü. Manyas'ta bir dekar çeltiğin tavsiye biçim fiyatı 600 TL olarak belirlenirken, kurutma bedelleri 11 saat ortama baz alınarak 11 bin lira olarak hesaplandı. Yeni sezonun çeltik üreticilerine ve biçer döğer işletmecilerine hayırlı olması temenni edildi.

 • 17.09.2023 17 Eyl 17:03 Manyas'ta Çeltik Biçim ve Kurutma Bedelleri Açıklandı

  Manyas'ta Çeltik Biçim ve Kurutma Bedelleri Açıklandı Balıkesir'in Manyas ilçesinde yapılan toplantıda, çeltik biçim ve kurutma bedelleri açıklandı. Manyas Ziraat Odası Başkanı Kudret Özden, bu yıl yaşanan yağışlardan dolayı çeltik ekiminin geciktiğini belirtti. Özden, bir dekar çeltiğin tavsiye biçim fiyatının 600 lira olduğunu ve kurutma bedellerinin 11 saat ortama baz alınarak 11 bin lira olarak hesaplandığını söyledi.

 • 16.09.2023 16 Eyl 08:59 Manyas'tan Göç Eden Kazak Kardeşler Doğdukları Toprakları Ziyaret Etti

  Manyas'tan Göç Eden Kazak Kardeşler Doğdukları Toprakları Ziyaret Etti Manyas Gölü kıyısına yerleşen ve yıllar sonra Amerika ve Rusya'ya dönen Kazak 6 kız kardeş, doğdukları toprakları ziyaret etmek için Manyas'a geldi. Kardeşler, mahalle ve çevreyi gezerek özlem giderdi ve Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı ile görüştü. Kazaklar, ailelerinin geçim kaynağı olan Manyas Gölü ile Kocagöl mahallesinde anılarını tazeledi.

 • 15.09.2023 15 Eyl 09:10 Manyas'ın düşman işgalinden kurtuluşu coşkuyla kutlandı

  Manyas'ın düşman işgalinden kurtuluşu coşkuyla kutlandı Manyas Belediyesi tarafından düzenlenen halk konserinde vatandaşlar, Manyas'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü coşkuyla kutladı. Konserde sahne alan sanatçı Burcu Güneş, pop, Türk Sanat, arabesk ve halk müziği şarkılarıyla katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Konseri yaklaşık üç bin kişi izledi.

 • 14.09.2023 14 Eyl 21:16 Manyas'ın düşman işgalinden kurtuluşu törenlerle kutlandı

  Manyas'ın düşman işgalinden kurtuluşu törenlerle kutlandı Balıkesir'in Manyas ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü törenlerle kutlandı. İlk tören, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk heykeline çelenk sunumuyla başladı. Belediye Başkanı Tancan Barcin, Türkiye'nin yeni yüzyılda da tuzaklarla karşı karşıya olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içinde mücadele etme çağrısı yaptı. Törenler, fener alayı ve sanatçı Burcu Gineş'in sahne alacağı halk konseriyle devam edecek.

 • 12.09.2023 12 Eyl 17:11 Manyas'ta Ayçiçeği Hasadı Başladı, Verim Düşük

  Manyas'ta Ayçiçeği Hasadı Başladı, Verim Düşük Balıkesir Manyas ilçesinde yaklaşık 30 bin dekar alanda ekimi yapılan ayçiçeğinin hasadı başladı. Aşırı sıcak hava ve yetersiz yağışın verimi düşürdüğü ve danelerin dolmasını olumsuz etkilediği kaydedildi. Manyas Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Sadettin Kalpakçı, bu yıl 40'ı yeni ortak olmak üzere toplam 300 ortağın 3 bin ton yıllık ürün beyannamesi verdiklerini ancak ilçe genelinde bu yıl verimin ortalama 180 kilogram civarında gerçekleşeceğini tahmin ettiğini söyledi. Ayçiçek üreticileri ise ton bazında 15 bin lira fiyat beklediklerini ifade etti.

 • 12.09.2023 12 Eyl 15:36 Manyas'ta Ayçiçeği Hasadı Başladı

  Manyas'ta Ayçiçeği Hasadı Başladı Balıkesir'in Manyas ilçesinde yaklaşık 30 bin dekar alanda ekimi yapılan ayçiçeği ürününün hasadı başladı. Ancak aşırı sıcaklar ve yeterli yağış eksikliği verimi düşürdü ve danelerin dolmasını olumsuz etkiledi. Ayçiçeği alım fiyatlarının açıklanması bekleniyor.

 • 08.09.2023 08 Eyl 22:02 Manyas'ta Çeltik Tarla Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

  Manyas'ta Çeltik Tarla Günü Etkinliği Gerçekleştirildi Manyas'ın kırsal Haydar Mahallesi'nde çeltik tohumu sektöründe ülkemizde söz sahibi bir firma tarafından düzenlenen 'Çeltik Tarla Günü' etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte yerli ve milli çeltik tohumları tanıtıldı ve yeni teknolojiler tarlada yerinde gösterildi.

 • 02.09.2023 02 Eyl 16:20 Kaymakam Koray Çelik Manyas'a veda etti

  Kaymakam Koray Çelik Manyas'a veda etti Bingöl'ün Adaklı ilçesi Kaymakamlığına atanan Koray Çelik, Manyas'tan ayrıldı. Çelik, iki yıldır Manyas Kaymakamlığı görevini yürütüyordu.

 • 31.08.2023 31 Ağu 16:09 Balıkesir'de Yöresel Ürünlere Coğrafi İşaret Tescil Belgesi

  Balıkesir'de Yöresel Ürünlere Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yöresel ürünlerin ulusal ve uluslararası alanda bilinirliğini artırmak için Coğrafi İşaret Tescil Belgesi çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Balya Tereyağı da tescil belgesi aldı.

 • 31.08.2023 31 Ağu 15:59 Balıkesir Büyükşehir'den üreticilere süt soğutma tankı desteği

  Balıkesir Büyükşehir'den üreticilere süt soğutma tankı desteği Süt üretiminde ülkenin önde gelen şehirlerinden olan Balıkesir'de, Büyükşehir Belediyesi tarafından üreticilerin, tüketicilere sütü daha sağlıklı koşullarda ulaştırmasını sağlamak amacıyla süt soğutma tankı dağıtıldı.

 • 28.08.2023 28 Ağu 19:15 Balıkesir'de Kaçakçılık ve Organize Suç Operasyonu: 36 Gözaltı, 9 Tutuklama

  Balıkesir'de Kaçakçılık ve Organize Suç Operasyonu: 36 Gözaltı, 9 Tutuklama Balıkesir'de jandarma ekipleri son 1 haftada gerçekleştirdikleri operasyonlarda 36 şahsı gözaltına aldı ve 9 şahıs tutuklandı. Operasyonlarda uyuşturucu madde, ateşli silah ve suç gelirine el konuldu.

Advertisement