Son Dakika Haberleri: Mavi-Kent Sözleşmesi İçin Görüşmeler Başladı

Mavi-Kent Sözleşmesi İçin Görüşmeler Başladı

7 ay önce

Mavi-Kent A.Ş.’de çalışan 335 işçinin toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerine başlandı.

Mavi-Kent Sözleşmesi İçin Görüşmeler Başladı, System.String[]
Mavi-Kent A.Ş.'de çalışan 335 işçinin toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerine başlandı. Van Büyükşehir Belediyesinde yapılan ilk görüşme olumlu geçti. İlk 4 madde üzerinde mutabakata varılan sözleşmenin diğer maddeleri için görüşmeler önümüzdeki haftaya ertelendi.

Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Mustafa Yalçın başkanlığında yapılan görüşmeye, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Yaşar, Mali Hizmetler Daire Başkanı İslam Bayram, Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, Şube Sekreteri Fatih Akdeniz, Şube Mali Sekreteri Veysel Güven, Şube Teşkilatlanma Sekreteri M. Salih Tanrıtanır ve yöneticileri katıldı. Büyükşehir Belediyesinde yapılan görüşmelerin sıcak bir ortamda geçtiğini anlatan Hizmet İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, ilk görüşmede 4 madde üzerinde mutabakata vardıklarını söyledi. Efeoğlu, sözleşmede yer alan maddelerin görüşülmesi için de 20 Şubat 2018 tarihine ertelendiklerini belirterek, "Mavi-Kent A.Ş. bünyesinde çalışan işçi kardeşlerimizi memnun edecek bir sözleşme yapmak için çaba gösteriyoruz. Belediyemizin yöneticileri de, bunun için gerekli fedakarlıkları yapacaklarından şüphemiz yoktur. Önümüzdeki hafta görüşmelere yeniden devam edeceğiz. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ise, bu sözleşmeyi hem belediye hem de işçileri düşünerek yapmak zorunda olduklarını söyledi. - VANBaşkan Erdoğan'ın Çağrısının Ardından Türkiye Jokey Kulübü, ABD Yarışlarını Bültenden Çıkardı Direksiyon Başında Kalp Krizi Geçiren Şoför "Hayatınızı Tehlikeye Atamam" Deyip Aracı Durdurdu

Son Dakika! Adıyaman'daki 4 Askerden 3'ü Dost Ateşi ile Şehit Düşmüş