Son dakika Hizmet İş Sendikası haberleri, Hizmet İş Sendikası son dakika, son dakika Hizmet İş Sendikası

Son Dakika Hizmet İş Sendikası Haberleri

 • Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi BEL-SUN A.Ş'ye bağlı personellerin maaşlarına zam yapıldı
  12:56 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi BEL-SUN A.Ş'ye bağlı personellerin maaşlarına zam yapıldı

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi BEL-SUN A.Ş'ye bağlı belediye personellerinin maaşları 14 bin liradan 30 bin liraya çıkarıldı. Personeller zam sevincini halay çekerek kutladı.

 • Şehitkamil Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  01 Mar Şehitkamil Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Şehitkamil Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yapılan zamla birlikte en düşük 2 çocuklu çalışanın maaşının 29 bin 300 TL olduğunu belirtti.

 • Gaziantep Şehitkamil Belediyesi İşçilerine Yüzde 100 Zam Yaptı
  29 Şub Gaziantep Şehitkamil Belediyesi İşçilerine Yüzde 100 Zam Yaptı

  Gaziantep'teki Şehitkamil Belediyesi, işçilerinin maaşlarına yüzde 100 zam gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni'nde yaptığı konuşmada, çalışanların emeğine değer verdiklerini ve ekonomik destek sağladıklarını belirtti.

 • Hizmet-İş Sendikası Düzce Şube Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı
  29 Şub Hizmet-İş Sendikası Düzce Şube Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

  Hizmet-İş Sendikası Düzce Şube Başkanlığı'nın birinci olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Ali Kemal Esen şube başkanı seçildi.

 • Kars Belediyesi Çalışanlarının Maaşlarına Yüzde 105 Oranında Artış Yapıldı
  29 Şub Kars Belediyesi Çalışanlarının Maaşlarına Yüzde 105 Oranında Artış Yapıldı

  Kars Belediyesi'nde Beltaş Teknik Hizmetler A.Ş. bünyesinde çalışan 567 personeli kapsayan Toplu İş Sözleşmesi, Belediye ve Hizmet-İş Sendikası arasında imzalandı. Yapılan sözleşmeyle birlikte çalışanların maaşlarına yüzde 105 oranında zam yapıldı ve aile yardımı ödemesi sözleşmeye dahil edildi.

 • HAK-İŞ Genel Başkanı: Belediyelerde 650 bin sendikalı işçi toplu sözleşmeli
  28 Şub HAK-İŞ Genel Başkanı: Belediyelerde 650 bin sendikalı işçi toplu sözleşmeli

  HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, belediyelerde 650 bin sendikalı işçinin toplu sözleşmeli olduğunu söyledi. Arslan, taşeron işçilerin kadroya alınmasında yaptıkları çalışmaları anlattı. İşçilerin kadroya alınmasından ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Arslan, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse'ye de teşekkür etti. Ayrıca Arslan, Filistinlilere destek çağrısında bulundu.

 • Pursaklar Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolü İmzalandı
  28 Şub Pursaklar Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolü İmzalandı

  Pursaklar Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında belediye çalışanlarının ücretlerinde iyileştirmeleri kapsayan Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokol imzalandı. İmza törenine Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin'in yanı sıra Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy, sendika temsilcileri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. İmzalanan ek protokolle birlikte çalışanlar belediye binasında çeşitli kutlamalar yaptı.

 • Yakakent Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  28 Şub Yakakent Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Yakakent Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan görüşmeler sonucunda toplu iş sözleşmesi imzalandı. Yeni sözleşme ile kadrolu işçiler ve şirket işçilerinin ücretlerine yüzde 85 oranında zam yapıldı ve şirket personelinin ikramiyeleri yüzde 120 oranında artırıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, emekçilerin haklarını iyileştirmek için sendika yetkilileriyle uzun mesailer harcadıklarını belirterek, imzalanan sözleşmenin tüm emekçilere hayırlı olmasını diledi. Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun ise, Yakakent Belediyesi'ndeki uyum ve birlikteliğin devam etmesini temenni etti.

 • Yahyalı Belediyesi İşçi Maaşlarına Yüzde 85 Zam Yaptı
  27 Şub Yahyalı Belediyesi İşçi Maaşlarına Yüzde 85 Zam Yaptı

  Yahyalı Belediyesi İmar AŞ ile Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şubesi arasında imzalanan ek protokolle işçi maaşlarına yüzde 85 zam yapıldı. Protokol imza törenine Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, belediye meclisi üyeleri ve belediye personeli katıldı. En düşük işçi maaşı 30 bin liraya yükselmiş oldu.

 • Van'ın İpekyolu Belediyesi ve Hizmet İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  26 Şub Van'ın İpekyolu Belediyesi ve Hizmet İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  İpekyolu Belediyesi A.Ş. bünyesinde çalışan işçilere yönelik, Hizmet İş Sendikası ile 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. İşçilere ortalama yüzde 90'nın üzerinde zam yapıldı.

 • Gökçeada Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  22 Şub Gökçeada Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde belediye ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden görüşmeler sonunda toplu iş sözleşmesi imzalandı. Yeni sözleşme kapsamında en düşük işçi aylığı 29 bin lira olarak belirlendi. İmza törenine belediye yöneticileri, sendika temsilcileri ve çalışanlar katıldı.

 • Keçiören Belediyesi Çalışanlarına Yüksek Maaş Vaadi
  20 Şub Keçiören Belediyesi Çalışanlarına Yüksek Maaş Vaadi

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Keçiören Belediyesi çalışanlarının toplu sözleşme uyarınca yüksek maaş alacağını açıkladı. Altınok, hiç mesai yapmayan çalışanların 25-26 bin lira, kadrolu işçilerin ise en az 38 ila 40 bin lira maaş alacağını belirtti. Ayrıca, Keçiören Belediyesi EYT'den emekli olan işçilere kıdem tazminatlarını hemen ödediklerini duyurdu.

 • HAK-İŞ Kudüs'e Destek Komitesi Başkanı Tanrıverdi: 'Bir kıvılcım, üçüncü dünya savaşını patlatır'
  20 Şub HAK-İŞ Kudüs'e Destek Komitesi Başkanı Tanrıverdi: "Bir kıvılcım, üçüncü dünya savaşını patlatır"

  HAK-İŞ Filistin ve Kudüs'e Destek Sendikal Dayanışma Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, 23 Şubat Cuma günü düzenlenecek 'Filistin'e özgürlük için Manisa'da buluşuyoruz' etkinliği öncesi gerçekleştirilen basın toplantısında Filistin'deki durumu ve barışın önemini vurguladı. Manisa'da düzenlenecek etkinlik, sivil toplum kuruluşlarından destek alarak Filistin'e destek amacıyla gerçekleştirilecek.

 • Zara Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  17 Şub Zara Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Zara Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanı Fatih Çelik, imza töreninde yaptığı konuşmada, personelin haklarını koruyacak şekilde ücret artışı gerçekleştirdiklerini belirtti. Sözleşme ile belediyede çalışan işçilerin maaşları da yükseltildi.

 • Van'ın Muradiye Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  16 Şub Van'ın Muradiye Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Van'ın Muradiye Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle belediye bünyesindeki şirket çalışanlarının maaşlarına yüzde 100 zam yapıldı. Belediye binası önünde düzenlenen imza töreninde konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Melih Aydoğan, sendika temsilcileriyle görüşmelerin 2 aydır sürdüğünü söyledi.

 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi ek protokolü imzalandı
  15 Şub Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi ek protokolü imzalandı

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi ek protokolü imzalandı. İmzalanan protokolle birlikte en düşük işçi ücreti 35 bin 40 lira olarak belirlendi. Ayrıca, yemek ve yol ücretleri de artırıldı.

 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde İşçi Maaşlarına Yüksek Zam
  15 Şub Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde İşçi Maaşlarına Yüksek Zam

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 10 bin 500 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde imzalar atılırken en düşük işçi maaşı 35 bin 40 TL oldu.

 • Kestel Belediyesi Personelinin Maaşları Yüzde 100 Artırıldı
  15 Şub Kestel Belediyesi Personelinin Maaşları Yüzde 100 Artırıldı

  Kestel Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan ek zam protokolü ile belediye personelinin maaşları yüzde 100 artırıldı. En düşük maaş 34 bin 100 lira, en yüksek maaş ise 49 bin 900 lira oldu. Maaş zammı işçiler tarafından coşkuyla karşılandı.

 • Bulancak Belediyesinde Şirket İşçilerinin Ücretleri Yükseltildi
  15 Şub Bulancak Belediyesinde Şirket İşçilerinin Ücretleri Yükseltildi

  Bulancak Belediyesi, şirket işçilerinin ücretlerini sözleşme yenilemesiyle en düşük 28 bin liraya yükseltti. Yeni toplu iş sözleşmesine göre aylık ücretler, ikramiyeler ve farklar artırıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Emrullah Guguk, çalışanları motive edecek ve enflasyona ezdirmeyecek ücret artışına imza attıklarını belirtti.

 • Ümraniye Belediyesi, Personel AŞ ve Hizmet-İş Sendikası ile zam anlaşması yaptı
  15 Şub Ümraniye Belediyesi, Personel AŞ ve Hizmet-İş Sendikası ile zam anlaşması yaptı

  Ümraniye Belediyesi, Personel AŞ ve Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan müzakereler sonucunda şirket personeline yüzde 50 oranında zam yapma kararı aldı. Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, yapılan zamın yanı sıra tek seferlik 5 bin lira ikramiye de verileceğini açıkladı. Yıldırım, belediye personelini enflasyona ezdirmemek amacıyla yapılan zamın hayırlı olmasını temenni etti.

 • En düşük işçi maaşı 30 bin 29 TL'ye yükseltildi
  15 Şub En düşük işçi maaşı 30 bin 29 TL'ye yükseltildi

  Kütahya Belediyesi'nde en düşük işçi maaşının 30 bin 29 TL'ye yükseltilmesi sevinçle karşılandı. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, işçiler tarafından coşkuyla karşılandı ve teşekkürlerini iletti.

 • Kütahya Belediyesinde İşçi Maaşları Yükseltildi
  15 Şub Kütahya Belediyesinde İşçi Maaşları Yükseltildi

  Kütahya Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı 30 bin 29 TL'ye yükseltildi. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, işçiler tarafından sevinçle karşılandı.

 • Terme Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası Arasında Ek Protokol Sözleşmesi İmzalandı
  14 Şub Terme Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası Arasında Ek Protokol Sözleşmesi İmzalandı

  Terme Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan görüşmeler sonucunda, belediye işçilerine yönelik yeni haklar içeren ek protokol sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanı Ali Kılıç, belediye çalışanlarının mutluluğu ve çalışma şartlarının iyileştirilmesinin önemli olduğunu belirterek, protokolün imzalandığını duyurdu.

 • Akyazı Belediyesi ile HAK-İŞ Konfederasyonu arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  14 Şub Akyazı Belediyesi ile HAK-İŞ Konfederasyonu arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Akyazı Belediyesi, HAK-İŞ Konfederasyonu ile toplu iş sözleşmesi imzaladı. Sözleşme kapsamında belediye çalışanlarının maaşlarına yüzde 94,46, şirket çalışanlarına ise yüzde 91 zam yapıldı. Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, toplantıda personellere teşekkür ederek, emeklerinin değerini bildiklerini ve maaşlara en yüksek oranda artış yapmaya çalıştıklarını belirtti. HAK-İŞ Konfederasyonu İl Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ise sözleşmenin tüm personele hayırlı olmasını temenni etti.

 • Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı: Taleplerimizi İşverenlere Bildirdik
  14 Şub Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı: Taleplerimizi İşverenlere Bildirdik

  Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, yetkili oldukları belediyelerde kadrolu çalışanların toplu iş sözleşme görüşmeleri ve şirketlerde çalışan üyelerinin ek protokol taleplerinin işverenlere bildirildiğini söyledi.

 • Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikası Vali Mustafa Çiftçi'yi ziyaret etti
  14 Şub Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikası Vali Mustafa Çiftçi'yi ziyaret etti

  Hizmet-İş Sendikası yönetim kurulu üyeleri, Vali Mustafa Çiftçi'yi ziyaret etti. Vali Çiftçi, sendikal faaliyetlerin önemine vurgu yaparak, sendika üyelerinin hak ve menfaatlerinin korunması için yapılan çalışmaların gerekliliğine dikkat çekti.

 • Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  13 Şub Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, hizmetlerin sevgi dilini hakim kılarak halkın yüzünü güldüreceğini vurguladı. Sözleşmeyle ORBEL AŞ bünyesindeki personellerin maaşlarına yüzde 120 zam yapıldı.

 • Ordu Büyükşehir Belediyesi İşçilerine Yüzde 120 Zam Yapıldı
  13 Şub Ordu Büyükşehir Belediyesi İşçilerine Yüzde 120 Zam Yapıldı

  Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi sonucunda, belediyede çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 120 zam yapıldı. İmza töreninde büyük bir coşku yaşandı ve Başkan Hilmi Güler, işçilere teşekkür etti. Ayrıca, bayram ikramiyelerine de zam gerçekleştirildi ve sözleşme ile ücretlere devlet memurlarına yapılan zam oranında artış yapılacak.

 • Kaynarca Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  13 Şub Kaynarca Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Kaynarca Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanı Murat Kefli, Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ile diğer yetkililerin katıldığı imza töreninde, Kefli işçilerin özlük haklarında iyileştirmeler yapıldığını belirtti. Maşların ortalama 38 ila 42 bin liraya yükseldiği bildirildi.

 • HAK-İŞ Konfederasyonu Malatya İl Başkanlığı, RADER Başkanı Sinan Cavlak'ı ziyaret etti
  13 Şub HAK-İŞ Konfederasyonu Malatya İl Başkanlığı, RADER Başkanı Sinan Cavlak'ı ziyaret etti

  HAK-İŞ Konfederasyonu Malatya İl Başkanlığı, 13 Şubat Dünya Radyo Günü dolayısıyla Malatya Radyocular Derneği (RADER) Başkanı Sinan Cavlak'ı ziyaret etti. Ziyarette, radyonun önemi vurgulanarak, radyocu ve emekçi kardeşlerin günü kutlandı.

 • Sivas Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  13 Şub Sivas Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Sivas Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan Özbelsan işçilerine yönelik toplu iş sözleşmesi kapsamında en düşük işçi maaşı yüzde 122 artışla 33 bin liraya yükseldi. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, işçilerin özlük haklarında yapılan iyileştirmeleri vurgulayarak, imza töreninde konuştu. Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Halil Özdemir ise Bilgin'e katkılarından dolayı teşekkür etti.

 • Artuklu Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında ek protokol imzalandı
  11 Şub Artuklu Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında ek protokol imzalandı

  Artuklu Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan ek protokole göre, ocak ayı maaşlarına yansıyacak şekilde en düşük personel ücreti net 27 bin lira, brüt ise 36 bin 500 lira olarak belirlendi. Belediye Başkanı Tatlıdede, belediye personelinin refahını düşünerek çalışma ortamını iyileştirmeye devam edeceklerini söyledi.

 • Artuklu Belediyesi Ek Toplu Sözleşme İle Personel Zamı Yaptı
  10 Şub Artuklu Belediyesi Ek Toplu Sözleşme İle Personel Zamı Yaptı

  Artuklu Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan ek protokol ile personellere %60 oranında zam yapıldı. En düşük personel ücreti net 27 bin TL olarak belirlendi.

 • Artuklu Belediyesi Personeline Zam Yapıldı
  10 Şub Artuklu Belediyesi Personeline Zam Yapıldı

  Artuklu Belediyesi ile Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında toplu sözleşme ek protokolü imzalandı ve personele zam yapıldı. En düşük personel ücreti net 27 bin TL olarak belirlendi.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İşçilere Yüzde 75 Zam Yaptı
  09 Şub Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İşçilere Yüzde 75 Zam Yaptı

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; HAK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Bem-Bir-Sen Başkanı Levent Uslu ile birlikte "İşçi ve Memur Sendikaları Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolünü imzaladı.

 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şirket Personellerinin Maaşlarına Yüzde Yüz Zam Yaptı
  09 Şub Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şirket Personellerinin Maaşlarına Yüzde Yüz Zam Yaptı

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Hak-İş Konfederasyonu'na Bağlı Hizmet-İş Sendikası İş Birliğiyle Şirket Personellerinin Maaşlarına Yüzde Yüz Zam Yaparak En Düşük Aylık Toplam Geliri 34 Bin Liraya Çıkardı. Ayrıca, İkramiyeler de Artırıldı.

 • Havza Belediyesi İşçilerine Yüksek Zam Yapıldı
  09 Şub Havza Belediyesi İşçilerine Yüksek Zam Yapıldı

  Samsun'un Havza ilçesinde belediye ve yetkili sendika arasında imzalanan toplu sözleşme ile kadrolu işçilere yüzde 75, şirket işçilerine yüzde 60 zam yapıldı. Buna göre en düşük işçi maaşı 34 bin 500 TL oldu.

 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  09 Şub Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında şirket personelini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi (TİS) imzalandı. Büyükşehir Belediyesine bağlı şirketlerde görev yapan personele yüzde 100 zam yapıldı. İmza töreninde konuşan sendika başkanı, yapılan zam oranından dolayı Belediye Başkanı'na teşekkür etti. Toplu iş sözleşmesiyle birlikte personellerin maaşlarına yüzde 100 zam yapıldı ve ikramiyeler artırıldı.

 • Yeşilhisar Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  08 Şub Yeşilhisar Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Yeşilhisar Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesiyle belediye çalışanlarının maaşlarına yüzde 80 zam yapıldı. Ayrıca Yeşilhisar İmar AŞ'de çalışan işçilere de yüzde 65 zam gerçekleştirildi. Sendika başkanı ve belediye başkanı yapılan anlaşmayı olumlu karşıladıklarını belirtti.

 • Yeşilhisar Belediyesi'nde İşçilere Zam Yapıldı
  08 Şub Yeşilhisar Belediyesi'nde İşçilere Zam Yapıldı

  Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı'nın yetkili olduğu Yeşilhisar Belediyesi'nde çalışan kadrolu işçilerin ücretlerini iyileştiren toplu iş sözleşmesi ve Yeşilhisar İmar A.Ş şirketinde çalışan işçilere de ek protokol yapılarak ücretlerinin arttırıldığı bildirildi.

 • Havza Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı
  08 Şub Havza Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı

  Havza Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı. Yapılan sözleşmeyle belediye kadrolu işçilere yüzde 75, şirket işçilerine ise yüzde 60 zam yapıldı. Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, işçilerin hak ettikleri kazanımları vurgulayarak, toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diledi. Hak-İş ve Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun ise Belediye Başkanı Özdemir'e teşekkür etti.

 • Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu İşçilere Ek Zam Müjdesi Verdi
  07 Şub Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu İşçilere Ek Zam Müjdesi Verdi

  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, işçilere yapılan yüzde 58 oranındaki zam ile en düşük maaşın 31 bin liraya yükseltildiğini açıkladı.

 • Zile Belediyesi İşçileri Başkana Teşekkür Etti
  07 Şub Zile Belediyesi İşçileri Başkana Teşekkür Etti

  Zile Belediyesi'nde çalışan işçiler, Belediye Başkanı Şükrü Sargın'ı ziyaret ederek, imzalanan toplu sözleşme gereği yapılan yüzde 106 zam için teşekkür etti. Başkan Sargın, işçilere en iyi rakamı vermeye çalıştıklarını ve şehre hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

 • Zile Belediyesi Kadrolu İşçilere Yüzde 106 Zam Yaptı
  07 Şub Zile Belediyesi Kadrolu İşçilere Yüzde 106 Zam Yaptı

  Zile Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında imzalanan toplu sözleşme ile kadrolu işçilerin maaşlarına yüzde 106 zam yapıldı. Belediye Başkanı Şükrü Sargın, çalışanların hayat standartlarına olumlu katkı sağlayacak bir zam oranını belirlediklerini ifade etti.

 • Hizmet-İş Sendikası ile Akkışla Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  07 Şub Hizmet-İş Sendikası ile Akkışla Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile Akkışla Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi ek protokol görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanarak imza altına alındı. İmzalanan ek protokol ile üyelerin ücretlerine yüzde 70 oranında zam yapıldı ve ikramiye sayısı artırıldı.

 • Yeşilyurt Belediyesi Personeline Yüksek Zam
  07 Şub Yeşilyurt Belediyesi Personeline Yüksek Zam

  Yeşilyurt Belediyesinde çalışan 696 Sayılı KHK'lı personelin maaşlarına yüzde 72, kadrolu işçilerin maaşlarına ise yüzde 120 oranında zam yapıldı. En düşük maaş 29 Bin 460 TL'ye yükseldi.

 • Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, saha çalışanları tarafından coşkuyla karşılandı
  06 Şub Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, saha çalışanları tarafından coşkuyla karşılandı

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, belediye çalışanlarının ardından saha çalışanları tarafından da coşkuyla karşılandı. Başkan Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle Türkiye'deki birçok belediyenin elinde olmayan imkanlara ulaştırdıklarını belirterek, projelerle Kocasinan'ı Kayseri'nin kalbinde yeni bir şehir parçası yapacaklarını söyledi.

 • Hak-İş Genel Başkanı Arslan: 'Deprem bölgesindeki 11 ilin coğrafi sınırları Avrupa'daki pek çok ülkeden çok daha fazla'
  06 Şub Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "Deprem bölgesindeki 11 ilin coğrafi sınırları Avrupa'daki pek çok ülkeden çok daha fazla"

  Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılında Malatya'da düzenlenen anma programında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin deprem bölgesindeki 11 ilin coğrafi sınırlarının Avrupa'daki pek çok ülkeden daha fazla olduğunu belirtti. Arslan, Hollanda gibi bir ülkenin tamamının yıkıldığını düşünülmesi gerektiğini ifade etti ve Hak-İş olarak deprem bölgesine yardımlarını sürdüreceklerini vurguladı.

 • Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan: Türkiye'nin deprem bölgesi Avrupa'dan daha büyük
  06 Şub Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan: Türkiye'nin deprem bölgesi Avrupa'dan daha büyük

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılında Malatya'da düzenlenen anma programında konuşan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye'nin deprem bölgesindeki 11 ilin coğrafi sınırlarının Avrupa'daki pek çok ülkeden daha fazla olduğunu belirtti. Arslan, Hollanda gibi bir ülkenin tamamının yıkıldığını düşünülmesi gerektiğini ifade etti.

 • HAK-İŞ Konfederasyonu, depremde hayatını kaybedenler için anma programı düzenledi
  06 Şub HAK-İŞ Konfederasyonu, depremde hayatını kaybedenler için anma programı düzenledi

  İŞ Konfederasyonu tarafından Malatya'da, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için anma programı gerçekleştirildi.

 • HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Adıyaman'da depremzedelerle bir araya geldi
  05 Şub HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Adıyaman'da depremzedelerle bir araya geldi

  HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Adıyaman'da Psikososyal Destek Platformu Toplantısı'nda depremzedelerle bir araya geldi. Arslan, sendika olarak deprem bölgesine yardımlar ulaştırdıklarını ve desteklerini sürdüreceklerini belirtti. Arslan ayrıca, Psikososyal Destek Platformu'nun Türkiye'ye özgü bir proje olduğunu ve depremzedelere uzaktan psikolojik destek sağlandığını ifade etti.

 • Sivas'ın Suşehri ilçesinde belediye işçilerine yüzde 150 zam yapıldı
  05 Şub Sivas'ın Suşehri ilçesinde belediye işçilerine yüzde 150 zam yapıldı

  Suşehri Belediyesi bünyesindeki sendikalı 32 işçinin maaşlarına yüzde 150 zam yapıldı. En düşük işçi maaşı net 37 bin 700 liraya çıkarıldı. Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı olmasını diledi.

 • HAK-İŞ Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik'ten belediye başkanlarına teşekkür ve başarı dileği
  05 Şub HAK-İŞ Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik'ten belediye başkanlarına teşekkür ve başarı dileği

  HAK-İŞ Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Genel Seçiminde aday olan belediye başkanlarına başarılar dileyerek geçmiş dönemde görev yapan tüm belediye başkanlarına teşekkür etti.

 • Lapseki Belediyesi İşçilerine Yüzde 130 Zam Yapıldı
  03 Şub Lapseki Belediyesi İşçilerine Yüzde 130 Zam Yapıldı

  Lapseki Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. En düşük işçi maaşı 29 bin TL oldu. Lapseki belediyesi işçilerine yıllık yüzde 130 zam yapıldı.

 • Lapseki Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  03 Şub Lapseki Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Lapseki Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden görüşmeler sonucunda toplu iş sözleşmesi imzalandı. Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, yapılan anlaşmanın detaylarını açıkladı ve çalışanların maaşlarında önemli bir artış olduğunu belirtti. Yeni sözleşme törenine belediye yöneticileri, sendika temsilcileri ve çalışanlar katıldı.

 • Edremit Belediyesi İşçilerine Yüzde 103 Zam Yaptı
  02 Şub Edremit Belediyesi İşçilerine Yüzde 103 Zam Yaptı

  Van'ın Edremit Belediyesi, belediye işçilerine yönelik önemli bir adım atarak, işçilerin maaşlarına ikramiye ve kıdemlilik tazminatı ile birlikte yüzde 103 oranında zam yaptı.

 • Hizmet-İş Sendikası ile Ortahisar Belediyesi arasında ek protokol imzalandı
  02 Şub Hizmet-İş Sendikası ile Ortahisar Belediyesi arasında ek protokol imzalandı

  Hizmet-İş Sendikası Kırşehir Şube Başkanlığı ile Ortahisar Belediyesi arasında ek protokol imzalandı. Protokol kapsamında yeni maaş anlaşması yapıldı ve çalışanlara daha adil bir düzenleme sağlandı.

 • Yenişehir Belediyesi'nde İşçi Maaşları Yükseltildi
  02 Şub Yenişehir Belediyesi'nde İşçi Maaşları Yükseltildi

  Bursa'da Yenişehir Belediyesi'nde çalışan en düşük işçi maaşı 33 bin 691 liraya yükseltildi. Belediye Başkanı Davut Aydın, işçilerin emeğini ve alın terini koruyacaklarını belirtti.

 • DEV Maden-Sen, madencilik ve taş ocakları işkolunda yetkili sendikalardan biri oldu
  01 Şub DEV Maden-Sen, madencilik ve taş ocakları işkolunda yetkili sendikalardan biri oldu

  DİSK'e bağlı DEV Maden-Sen, madencilik ve taş ocakları işkolunda yetkili sendikalardan biri oldu. Sendikanın yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, madencilikte evrensel prensiplere uygun üretim, çevreyle uyumlu çalışma koşulları, işçi sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerinin uygulanması, insan onuruna yakışır ücret ve sosyal haklar gibi konuların önemine vurgu yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yayımladığı istatistiklere göre, Hizmet İş Sendikası en büyük sendika olmaya devam ederken, DEV Maden-Sen madencilik ve taş ocakları işkolunda yetkili sendika oldu.

 • Karabiga Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  31 Oca Karabiga Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Karabiga Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Yeni sözleşmeyle birlikte en düşük işçi maaşı 30 bin 194 TL olarak belirlendi ve bir yılda yüzde 150 oranında zam yapıldı. Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, emekçilerin yüzünün gülmesinin en büyük sevinçleri olduğunu belirterek, son bir yılda toplam yüzde 150 gibi bir artış yapıldığını söyledi.

 • Biga Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Arasında İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi
  31 Oca Biga Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Arasında İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi

  Biga Belediyesi ve Biga Kent Hizmetleri A.Ş. ile Hak İş Konfederasyonu'na bağlı Hizmet İş Sendikası arasında kabul edilen toplu iş sözleşmesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle imzalandı. En düşük işçi maaşı 30 bin 450 TL oldu.

 • Biga Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  31 Oca Biga Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Biga Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden görüşmeler sonucunda toplu iş sözleşmesi imzalandı. Biga Kent Hizmetleri A.Ş. bünyesinde çalışan tüm personele 2023 temmuz ayında yapılan yüzde 80 ek zammın üzerine, 2024 ocak ayı protokolüne göre sosyal haklarına yüzde 50, yevmiyelerine yüzde 50 zam ile birlikte en düşük işçi maaşı 30 bin 450 lira olarak belirlendi. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, emeğin en yüce değer olduğunu belirterek, personelin hak ettikleri en iyi ve en güzel koşulları sağlamak için çalıştıklarını ifade etti. Hizmet-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz ise sözleşmenin imzalanmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Törene belediye yöneticileri, sendika temsilcileri ve çalışanlar katıldı.

 • Van Büyükşehir Belediyesi İşçilerine Yüzde 95 Zam Yapıldı
  30 Oca Van Büyükşehir Belediyesi İşçilerine Yüzde 95 Zam Yapıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 95 zam yapıldı. Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Van Şubesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile işçilere memurlara uygulanan enflasyon farkı da verilecek. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, işçilere emeklerinin sonuna kadar verilmesi gerektiğini belirtti ve zamda emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Keban Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası Arasında Maaş Artışı İçin Protokol İmzalandı
  30 Oca Keban Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası Arasında Maaş Artışı İçin Protokol İmzalandı

  Keban Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan törende, kadrolu ve şirket işçilerinin mali haklarına yüzde 50 oranında zam yapılması konusunda anlaşma sağlandı. Belediye Başkanı Fethiye Atlı ve Hizmet-İş Sendikası Elazığ Şube Başkanı Mustafa Bahçeci'nin katıldığı törende imzalanan ek protokol, işçilere hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

 • Van Büyükşehir Belediyesi'nden işçilere yüzde 95 zam
  30 Oca Van Büyükşehir Belediyesi'nden işçilere yüzde 95 zam

  Van Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Van Şubesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle işçilere ortalama yüzde 95 oranında zam yapıldı. Sözleşme ile memurlara uygulanan 6 aylık enflasyon farkı işçilere de uygulanmasına karar verildi.

 • Van Büyükşehir Belediyesi İşçilere Yüzde 95 Zam Yaptı
  30 Oca Van Büyükşehir Belediyesi İşçilere Yüzde 95 Zam Yaptı

  Van Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Van Şubesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle işçilere ortalama yüzde 95 oranında zam yapıldı.

 • Niğde Belediyesi İşçilerine Yüzde 71 Zam Yapıldı
  30 Oca Niğde Belediyesi İşçilerine Yüzde 71 Zam Yapıldı

  Niğde Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan sözleşmede, 2024 yılında işçi maaşlarına yüzde 71 zam yapıldığı açıklandı. Belediye Başkanı Emrah Özdemir, düzenlenen toplantıda işçilere yapılan zamı duyurarak, emeklerinin karşılığını aldıklarını belirtti ve işçilere teşekkür etti.

 • Giresun Belediyesi İşçilerine Yüzde 120 Zam Yapıldı
  26 Oca Giresun Belediyesi İşçilerine Yüzde 120 Zam Yapıldı

  Giresun Belediyesi, Başkan Aytekin Şenlikoğlu ile Hizmet İş Sendikası arasında imzalanan toplu sözleşme ile işçilerin maaşlarına yüzde 120 zam yapıldığını duyurdu. Başkan Şenlikoğlu, işçilerin emeklerine teşekkür ederek, ikinci dönemlerinin daha iyi olacağını belirtti. Ayrıca, belediyede çalışan 60 kadrolu işçinin mevcut sözleşmesine de yüzde 30 ilave zam yapıldığı açıklandı.

 • Hizmet-İş ile Etimesgut Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  26 Oca Hizmet-İş ile Etimesgut Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Ankara'nın Etimesgut Belediyesi ile HAK-İŞ Konfederasyona bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında belediye işçisinin çalışma saatleri, mesai ücretleri ve iş haklarını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme törenine Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ve Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan katıldı. Arslan, belediye işçilerinin pandemi döneminde büyük bir özveriyle çalıştığını vurgulayarak, yapılan toplu iş sözleşmesiyle belediye personelinin haklarının arttığını belirtti.

 • Etimesgut Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  26 Oca Etimesgut Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Ankara'nın Etimesgut Belediyesi ile HAK-İŞ Konfederasyona bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında belediye işçilerinin çalışma saatleri, mesai ücretleri ve iş haklarını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme törenine Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ve Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan katıldı. Arslan, belediye işçilerinin pandemi döneminde büyük bir özveriyle çalıştığını vurgulayarak, yapılan sözleşmeyle belediye personelinin güzel haklar elde ettiğini belirtti.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  26 Oca Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında 4 bin 615'i bulan personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. 745 personelinin aldığı ücret 26 bin 508 TL olarak belirlenirken, diğer personellerin ortalama ücreti 27 bin 510 liraya yükseldi.

 • Turgut Altınok: Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalışan hiçbir işçimizin ekmeğiyle oynamayacağız
  25 Oca Turgut Altınok: Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalışan hiçbir işçimizin ekmeğiyle oynamayacağız

  Cumhur İttifakı'nın Ankara büyükşehir belediye başkanı adayı Turgut Altınok, Hizmet-İş Sendikasının 46'ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen akşam yemeğinde yaptığı konuşmada, Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalışan işçilerin ekmeğiyle oynamayacaklarını belirtti. Altınok, işçilere yönelik zam sözü verirken, Ankara'nın sorunlarına çözüm odaklı projeleri olduğunu da vurguladı.

 • Turgut Altınok: Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalışan hiçbir işçimizin ekmeğiyle oynamayacağız
  24 Oca Turgut Altınok: Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalışan hiçbir işçimizin ekmeğiyle oynamayacağız

  HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası'nın 46. kuruluş yıldönümü etkinliğinde konuşan Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalışan işçilerin ekmeğiyle oynamayacaklarını söyledi. Altınok, işçilere yönelik atılacakları iddialarının yalan olduğunu belirtti ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan işçilerin maaşlarına zam yapacaklarını vurguladı.

 • AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Altınok, esnafı ziyaret etti
  24 Oca AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Altınok, esnafı ziyaret etti

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, esnaf buluşmasının ardından Kızılay İş İnsanları Federasyonu'nu ziyaret etti. Altınok, HAK-İŞ Konfederasyonu'nun 46'ncı yıl dönümü programında sendikanın başarısını kutladı ve çalışan işçilerin atılmayacağını söyledi. HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ise Altınok'a destek mesajı verdi.

 • HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası, Ek Protokol İle İş Sözleşmelerinin Düzenlenmesini İstiyor
  24 Oca HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası, Ek Protokol İle İş Sözleşmelerinin Düzenlenmesini İstiyor

  HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, toplu iş sözleşmelerinde enflasyon oranında bir artış öngörülmesine rağmen bunun tatmin edici olmadığını ve bir ek protokol ile düzenlenmesi gerektiğini bakanlığa ilettiklerini belirtti. Arslan ayrıca, Kamu Çerçeve Protokolü'nün belediye şirketleri çalışanları için de uygulanmasını talep ettiklerini ifade etti.

 • HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, çalışanların vergi dilimini yüzde 10 ile sınırlandırılmasını talep etti
  24 Oca HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, çalışanların vergi dilimini yüzde 10 ile sınırlandırılmasını talep etti

  HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, kriz döneminde kiralara getirilen sınırlamanın çalışanların vergi dilimine de uygulanmasını ve bütün çalışanların vergi diliminin bir süre yüzde 10 ile sınırlandırılmasını talep etti. Arslan, vergi sisteminin adaletsiz olduğunu ve çok kazananlardan az, az kazananlardan ise daha fazla vergi alındığını belirtti.

 • HAK-İŞ ve Hizmet-İş Sendikası, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü için ek zam talebinde bulundu
  24 Oca HAK-İŞ ve Hizmet-İş Sendikası, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü için ek zam talebinde bulundu

  HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü için ek zam talebinde bulundu. Arslan, sözleşmenin enflasyon nedeniyle anlamını yitirdiğini belirterek, TÜRK-İŞ ve TÜHİS'e çağrıda bulundu. Ayrıca, Arslan, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri'nin belediye şirketlerinde de uygulanması gerektiğini söyledi. Arslan ayrıca, vergi sistemindeki adaletsizliğin ortadan kaldırılması için çalışma başlattıklarını ve sonuçları kamuoyuyla paylaşacaklarını belirtti.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışanlarının Maaşlarına Büyük Zam
  24 Oca Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışanlarının Maaşlarına Büyük Zam

  Bursa Büyükşehir Belediyesi ve bağlı iştiraklerde çalışan 10 bin 357 personelin maaş ve sosyal haklarında önemli iyileştirmeler yapıldı. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile 45 saat çalışma sistemindeki 3 yıl kıdemli, evli ve 2 çocuk sahibi çalışanın en düşük ücreti 33.700 TL'ye, 42,5 saat çalışma sistemi için ise 32.250 TL'ye yükseltildi.

 • Bursa Büyükşehir'de toplu sözleşme sevinci
  22 Oca Bursa Büyükşehir'de toplu sözleşme sevinci

  Bursa Büyükşehir'de toplu sözleşme sevinci Bursa Büyükşehir Belediyesi ve bağlı iştiraklerde çalışan toplam 10 bin 357 personelin maaş ve sosyal haklarında büyük bir iyileştirme yapıldı.

 • Bursa Büyükşehir'de toplu sözleşme sevinci
  22 Oca Bursa Büyükşehir'de toplu sözleşme sevinci

  Bursa Büyükşehir Belediyesi ve bağlı iştiraklerde çalışan toplam 10 bin 357 personelin maaş ve sosyal haklarında büyük bir iyileştirme yapıldı.

Advertisement