Milli karateci gözünü olimpiyatlara dikti - Son Dakika

Milli karateci gözünü olimpiyatlara dikti

Milli karateci Serap Özçelik Arapoğlu, olimpiyatlara kota veren şampiyonalarda başarı elde ederek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi temsil etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Milli karateci Serap Özçelik Arapoğlu, olimpiyatlara kota veren şampiyonalarda başarı elde ederek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi temsil etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Serap Özçelik Arapoğlu, küçüklüğünde jimnastiğe merakı olmasına rağmen arkadaşının tavsiyesiyle 12 yaşında karateye başladı.

Milli sporcu, kısa sürede kendini geliştirerek katıldığı ulusal ve uluslararası şampiyonalarda dereceler kazandı.

Milli takım kadrosuna 2005 yılında giren 2005-2006'da ümitler Avrupa şampiyonluğuna, 2007'de gençler dünya şampiyonluğuna ve 2008'de gençler Avrupa üçüncülüğüne ulaşan Serap Özçelik, sonraki süreçte de katıldığı uluslararası turnuvalarda Avrupa ve dünya şampiyonu olarak Türkiye'yi yurt dışında başarılı bir şekilde temsil etti.

"Olimpiyat vizesi için iyi dereceler elde etmek gerekiyor"

Milli takımın Sakarya'daki kampında 50 kilo kategorisinde 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na hazırlanan Serap Özçelik Arapoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendini koruma amaçlı başladığı karate sporunu 19 yıldır yaptığını, 14 yıldır da milli formayı terlettiğini söyledi.

Karatenin kontrol isteyen bir spor olduğunu ifade eden milli karateci, "Tekniğin ne kadar kuvvetli, ne kadar güçlü olursan olsun, kontrol gereken bir branş. Biz salona geldiğimizde bayrağımıza, hocamıza ve arkadaşlarımıza selam veriyoruz. Karate saygı, disiplin ve özveri gerektiren bir spor. Bu sebeple gençler, çocuklar ve kadınlar rahatlıkla yapabilir." diye konuştu.

Serap Özçelik Arapoğlu, olimpiyatlara kota veren organizasyonlarda iyi dereceler elde edilmesi gerektiğini kaydetti.

Takımda her sporcunun ilk hayalinin olimpiyatlara katılmak olduğunu dile getiren Serap Özçelik, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılabilmek için yoğun şekilde çalıştığını aktardı.

Serap Özçelik Arapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılabilmeyi çok istediklerini vurgulayarak, "Bu, 2020'de inşallah bize nasip olacak. İlk hedefim olimpiyatlara katılabilmek. Hedefim 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek. Karate branşında madalya sayısı olarak ülkemizi en üst tavana sıçratmak istiyoruz. Olimpiyatlara katılabilirsek en iyi şekilde ülkemizi temsil edeceğiz." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Son Dakika

20:28 Son Dakika: İstanbul'un ardından 5 ilimizde daha asker uğurlama törenlerine yasak geldi 20:13 "Nurbanu'dan nefret ediyorum" diyen Cardi B'ye Merve Boluğur'dan yanıt gecikmedi 19:49 Muğla'da iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı 19:16 FETÖ'cü Yusuf Bekmezci'nin yargılandığı davada darbe planlarının 2012 yılında yapılmaya başlandığı ortaya çıktı 18:43 Çekya'da iki yolcu treni kafa kafaya çarpıştı: 3 ölü, 30 yaralı 18:38 Gümüşhane'de 1 olan vaka sayısı 13'e yükseldi, Valilik tedbirler konusunda halkı uyardı 17:44 Yenikapı'da balıkçı teknesinde erkek cesedi bulundu 15:48 Rönesans İnşaat, 54 bin kişilik çalışan sayısıyla Türkiye'nin en çok istihdam sağlayan şirketi oldu 15:11 Ecem Erkek, Altın Kelebek'te ödül aldıktan sonra kimin mezarına gitti? 14:33 61 yaşındaki Madonna, iç çamaşırsız pozunu paylaştı 13:41 38 derece ateşi olan eşini kabul etmeyen özel hastanelere isyan eden Umut Oğuz, soluğu devlet hastanesinde aldı 12:40 Hastaneden ambulans çalan genç: Ambulans şoförü olmak çocukluk hayalimdi 12:14 Gelibolu'da tarlaları yanan köylüler, oluşan manzara sonrasında büyük üzüntü yaşadı 11:48 Kucağındaki çocuğa sigara içiren kadının görüntüleri tepki çekti 10:48 Kusursuz vücuduyla büyüleyen Ebru Polat, fit kalmanın sırrını verdi