Son Dakika Haberleri: Muğla'da Evlilik Öncesi Eğitime Büyük İlgi

Muğla'da Evlilik Öncesi Eğitime Büyük İlgi

6 yıl önce

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Evlilik Öncesi Eğitimlerine ilgi her geçen gün artıyor.

Muğla'da Evlilik Öncesi Eğitime Büyük İlgi, System.String[]

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Evlilik Öncesi Eğitimlerine ilgi her geçen gün artıyor. Mart Ayı içinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulundaki öğrencilere ve İl Jandarma Komutanlığı'nda vatani görevini yapman er ve erbaşlara "Evlilik Öncesi Eğitim" verildi. Yapılan iki eğitim programına yoğun ilgi gösterilirdi.


Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, "Evlilik uyumunda eşlerin evlilik öncesi eğitim alınmasının sonradan çıkacak problemlerin önlenmesi noktasında etkin olduğu tüm dünyada yapılan bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Bu düşünceden hareketle evlilik öncesi eğitim konusunda toplumun dikkatinin çekilmesi ve toplumsal farkındalık sağlanması önemlidir. Evlilik her şeyden önce fedakarlık sevgi sadakat ve anlayıştan başlar. Evlilik öncesi eğitim programı da Aile eğitim programı da yeni evlenecek çiftlere yol gösterici olmaları açısından çok önemlidir" dedi.


Eğitimler Psikolog Semra Karaağaçlı, Dr. Hasan Akpınar ve İl Müdür Yardımcısı Vedat Tunç tarafından veriliyor. - MUĞLA

Haber Yayın Tarihi: 04.04.2014 09:59 Kaynak: İHASon Dakika

Şeyma Subaşı'dan "Namazı bıraktın mı?" sorusuna cevap: Hayat şartlarından dolayı kılamıyor oldum
Çıplak fotoğrafları basına sızan ABD'li vekil: İntihar etmek istedim Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "İdolünüz kim?" diye sordular, verdiği yanıt salonda büyük alkış aldı