Nemrut Krater Gölü'ndeki betonarme yapı yıkılacak - Son Dakika

Nemrut Krater Gölü'ndeki betonarme yapı yıkılacak

08.04.2021 15:37
Nemrut Krater Gölü'ndeki betonarme yapı yıkılacak, System.String[]

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Nemrut Krater Gölü kenarına yapılan betonarme yapının yıkılacağını belirtti.

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Nemrut Krater Gölü kenarına yapılan betonarme yapının yıkılacağını belirtti.

Taşar, yaptığı açıklamada, Nemrut Dağı ve Nemrut Krater Gölü'nün doğal güzellikleriyle kentin en önemli değerlerinden biri olduğunu söyledi.

Bölgeyi doğal haliyle korumak ve gelecek nesillere bırakmak için çaba gösterdiklerini belirten Taşar, şunları kaydetti:

"Birinci derecede doğal sit alanı ve uluslararası öneme sahip sulak alan statüsünde bulunan Nemrut Kalderası'nın, aynı zamanda UNESCO'nun küresel jeopark ağına dahil edilmesi için yapılan başvuru süreci devam ediyor. Bu nedenle yaptığımız görüşmeler sonucunda oradaki beton yapıların kaldırılması ve doğal haline getirilmesi kararı alındı. İnşallah kısa sürede orası en doğal ve en güzel hale getirilecek. Aynı zamanda, ziyaretçilerin taleplerini karşılayacak şekilde Nemrut Dağı zirvesinde bir karşılama alanı, sosyal tesis ve seyir tepesi yapılacak."

Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel ise destek ve katkılarından dolayı Taşar'a ve destek veren tüm sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Nemrut Krater Gölü'ndeki betonarme yapı yıkılacak - Son Dakika


Son Dakika

Merkez Bankası'ndan kripto para yasağı! Artık ödemelerde kullanılamayacak Merkez Bankası'ndan kripto para yasağı! Artık ödemelerde kullanılamayacak TFF 1.Lig'e yükselen Eyüpspor, 2.Lig'de tüm zamanların en yüksek puanını topladı TFF 1.Lig'e yükselen Eyüpspor, 2.Lig'de tüm zamanların en yüksek puanını topladı Arka Sokaklar dizisinin 'Mesut Komiser'i Şevket Çoruh koronavirüse yakalandı Arka Sokaklar dizisinin 'Mesut Komiser'i Şevket Çoruh koronavirüse yakalandı Psikolojik sorunları olan baba, 3 yaşındaki oğlunu nehre attı Psikolojik sorunları olan baba, 3 yaşındaki oğlunu nehre attı Nüfusunun yarısından fazlasını aşılayan İsrail'de açık alanlarda maske zorunluluğu kaldırılıyor Nüfusunun yarısından fazlasını aşılayan İsrail'de açık alanlarda maske zorunluluğu kaldırılıyor Koronaya yenilen 3 çocuk babası adamın son mesajı yürek burktu Koronaya yenilen 3 çocuk babası adamın son mesajı yürek burktu Apartmana korku salan 'yaratık' kruvasan çıktı Apartmana korku salan 'yaratık' kruvasan çıktı Acun Ilıcalı ile ilgili bomba iddia: Süper Lig'in yayın haklarını almaya hazırlanıyor Acun Ilıcalı ile ilgili bomba iddia: Süper Lig'in yayın haklarını almaya hazırlanıyor