Son dakika Nemrut Dağı haberleri, Nemrut Dağı son dakika, son dakika Nemrut Dağı

Son Dakika Nemrut Dağı Haberleri

 • NASA Astronotlarından Nemrut Krater Gölü'ne Uzaydan Fotoğraf
  27 Şub NASA Astronotlarından Nemrut Krater Gölü'ne Uzaydan Fotoğraf

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Türkiye'nin en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü, NASA astronotları tarafından uzaydan fotoğraflandı. Fotoğraf, NASA'nın resmi hesabından paylaşılarak büyük ilgi gördü.

 • Nemrut Dağı, kış aylarında da turistleri ağırlıyor
  26 Şub Nemrut Dağı, kış aylarında da turistleri ağırlıyor

  Kommagene Uygarlığının merkezi olan Nemrut Dağı, kış aylarında da turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan ve kar altında beyaza bürünen Nemrut Dağı, son olarak Taylandlı bir turist grubunu ağırladı. Turistler, Nemrut Dağındaki devasa heykellerin muhteşem olduğunu ifade etti.

 • Nemrut Dağı'nda Karlı Havalarda Turist Akını Devam Ediyor
  15 Şub Nemrut Dağı'nda Karlı Havalarda Turist Akını Devam Ediyor

  UNESCO Dünya Kültür Mirası olan Kommagene Uygarlığı'nın efsanevi Kralı Antiochos Teos'un inşa ettiği anıtsal alan, Nemrut Dağı zirvesinde yılın 12 ayında turistleri ağırlamaya devam ediyor. Son yıllarda artan ilgiyle birlikte, karlı havalarda da ziyaretçileri hayran bırakan Nemrut Dağı, 14 Şubat'ta çıkan 20 kişilik dağcı grubunun da dikkatini çekti. Dağcılar, karlar arasında kalan nemrut heykellerine hayran kaldıklarını dile getirerek, bu mevsimde Nemrut'ta çıkmak ve dünyaya resimler ve videolarla tanıtmak istediklerini belirtti. Fırtınaya rağmen zirveye çıkan dağcılar, eşsiz manzarayı ve Mezopotamya'yı Nemrut Dağı'ndan izlemenin harika bir deneyim olduğunu ifade etti.

 • Mandalar Kış Aylarında Kaplıcada Temizleniyor
  14 Şub Mandalar Kış Aylarında Kaplıcada Temizleniyor

  Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde yaşayan besiciler, kış aylarında manda ve atlarını temizlemek için kaplıcaya getiriyor. Nemrut Dağı eteklerinde bulunan Budaklı Kaplıcası, gençlerin eğlence mekanı haline gelirken, besiciler de mandalarını burada temizliyor. Bölgedeki düşük sıcaklıklar ve manda sahiplerinin suya girişleri, fotoğrafçıların ilgisini çekiyor.

 • Mandalar Kış Aylarında Kaplıcada Temizleniyor
  14 Şub Mandalar Kış Aylarında Kaplıcada Temizleniyor

  Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde yaşayan besiciler, kış aylarında manda ve atlarını temizlemek için kaplıcaya getiriyor. Nemrut Dağı eteklerinde bulunan Budaklı Kaplıcası, gençlerin eğlence mekanı haline gelirken, besiciler de mandalarını burada temizliyor. Bölgedeki düşük sıcaklık ve manda sahiplerinin akrobatik hareketleri fotoğrafçıların ilgisini çekiyor.

 • Kral Şakir: Devler Uyandı Filminin Galası Vadistanbul'da Yapıldı
  10 Şub Kral Şakir: Devler Uyandı Filminin Galası Vadistanbul'da Yapıldı

  Kral Şakir serisinin son filmi olan 'Kral Şakir: Devler Uyandı'nın galası Vadistanbul'da gerçekleştirildi. Galaya, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu ve birçok ünlü isim katıldı. Filmin hazırlıkları 1,5 senedir sürdü ve filmde elektronik eşyaların yapay zekalar yardımıyla canlandırılması ve kültürel mirasların kullanılmasıyla güçlü bir mesaj veriliyor. Film, 16 Şubat'ta sinema salonlarında gösterime girecek.

 • Bulutların üzerindeki Yeni Adıyaman böyle görüntülendi
  06 Şub Bulutların üzerindeki Yeni Adıyaman böyle görüntülendi

  Kahramanmaraş depremlerinden en fazla etkilenen Adıyaman'da, bin 115 metre yükseklikte bulunan yeni yerleşim yeri, güneşin doğuşu ve batışının en güzel izlendiği bir konuma sahip. Yeni Adıyaman, dağın zirvesinin tıraşlanmasıyla oluşturulan bölgede yükselen konutlar ve etrafındaki kayalıklarla adeta bir kale gibi görünüyor. Depremzedelere umut olan bu yeni yerleşim alanında toplam 16 bin 433 konutun yapımı devam ediyor.

 • Nemrut Dağı Ören Yeri Kış Mevsiminde de Ziyaretçilerini Ağırlıyor
  03 Şub Nemrut Dağı Ören Yeri Kış Mevsiminde de Ziyaretçilerini Ağırlıyor

  UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ndeki Nemrut Dağı Ören Yeri, kış mevsiminde de ziyaretçilerini ağırlıyor. Karla kaplanan dağ, güneşin doğuşu ve batışının en güzel izlendiği yer olarak biliniyor. Ziyaretçiler, karlı bölgedeki zorlu yolculuğa rağmen 2 bin yıllık dev heykelleri fotoğraflamak için dağa tırmanıyor. Depremden hasar almayan ve turist sayısının arttığı Nemrut Dağı, Adıyaman'ın önemli bir turistik cazibe merkezi olarak öne çıkıyor.

 • Adıyaman'da 26 eser depremde zarar gördü
  31 Oca Adıyaman'da 26 eser depremde zarar gördü

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Adıyaman'da 6 Şubat depremlerinde hasar gören 26 eserin restorasyon çalışmalarına başladı. Nemrut Dağı başta olmak üzere 300'ün üzerinde ören yeri zarar gördü. Karakuş Tümülüsü'ndeki 'tokalaşma sütunu' restore edildi, Eski Kahta Kalesi'nin restorasyonu tamamlanmak üzere. Depremin birinci yıl dönümüne yaklaşılırken, tarihi ve kültürel varlıkların durumu hakkında bilgi verildi.

 • Ahlat'ta UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ndeki Taş İşçiliği Geleneği Yaşatılıyor
  23 Oca Ahlat'ta UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ndeki Taş İşçiliği Geleneği Yaşatılıyor

  Bitlis'in Ahlat ilçesinde açılan kurslarla, UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne alınan 'Ahlat Taş İşçiliği Geleneği' yaşatılmaya çalışılıyor. Ahlat Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğünce açılan 'Geleneksel Taş İşçiliği' kursu ile ilçenin önemli el sanatlarından biri gelecek kuşaklara aktarılıyor.

 • Tatvan'da Kar Altında Kalan Yaban Hayvanlarına Yardım
  22 Oca Tatvan'da Kar Altında Kalan Yaban Hayvanlarına Yardım

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde etkili olan kar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için Tatvan Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi görevlileri ile Vangölü Aktivistleri Derneği ve Gönüllü Veteriner Hekimler ve Teknikerler Derneği üyeleri tarafından yem bırakma çalışması yapıldı. Kar nedeniyle beslenemeyen vahşi hayvanların ilçe merkezine kadar geldiği belirtilerek, doğada belirlenen yerlere yiyecek bırakılmasının önemine vurgu yapıldı.

 • Nemrut Dağı Yeniden Beyaza Büründü
  15 Oca Nemrut Dağı Yeniden Beyaza Büründü

  Adıyaman'da bulunan 2 bin 206 metre yükseklikteki Nemrut Dağı, Kasım ayında mevsimin ilk karıyla beyaza büründü. Kar erimesine rağmen Aralık ayında tekrar kar yağışı oldu. Nemrut Dağı zirvesindeki kar kalınlığı 10 santim ile yarım metre arasında değişiyor. Turistlerin ziyaretine açık olan Nemrut Dağı'na yol da açık durumda.

 • Ahmet Ercan: Van ve Hakkari'de 7.3 büyüklüğünde deprem olabilir, yanardağlarda patlama yaşanabilir
  10 Oca Ahmet Ercan: Van ve Hakkari'de 7.3 büyüklüğünde deprem olabilir, yanardağlarda patlama yaşanabilir

  6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki fay hareketliliği devam ederken, Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan Van ve Hakkari için deprem uyarısı geldi. İki şehirde 7.3 büyüklüğüne kadar depremlerin olabileceğini söyleyen Ercan, Van Gölü ve çevresindeki Büyük Ağrı, Küçük Ağrı ve Tendürek yanardağlarında patlamalar meydana gelebileceğini aktardı.

 • Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan: Van ve Hakkari'de büyük depremler olabilir
  09 Oca Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan: Van ve Hakkari'de büyük depremler olabilir

  Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Van ve Hakkari illerinin büyük depremlere maruz kalabileceğini belirtti. Van Gölü çevresindeki yanardağların aktif olduğunu ifade eden Ercan, Tendürek Dağı'ndaki kırığın 7.4 büyüklüğünde bir depreme neden olabileceğini söyledi. Ayrıca, Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki depremlerin devam edeceğini ve 7 büyüklüğünde bir deprem beklediğini vurguladı.

 • Bitlis'te tekerlekli kayak takımı antrenman yapıyor
  18 Ara Bitlis'te tekerlekli kayak takımı antrenman yapıyor

  Bitlis'te tekerlekli kayak takımı, Nemrut Dağı eteklerinde antrenman yaparak kış sezonu yarışmalarına hazırlanıyor. Antrenör Sedat Doymaz, Nemrut Dağı'nın önemini vurgulayarak, gençlerin bu spora ilgi gösterdiğini belirtti.

 • Bitlis'te kayaklı koşu sporcuları Nemrut Dağı'nda antrenman yapıyor
  18 Ara Bitlis'te kayaklı koşu sporcuları Nemrut Dağı'nda antrenman yapıyor

  Bitlis'te 2 bin 150 rakımlı Nemrut Dağı'nda kayaklı koşu yarışmalarına hazırlanan sporcular, hem kondisyon hem de taktik antrenmanları yapıyor. Kayaklı Koşu Milli Takım Antrenörü Sedat Doymaz, Nemrut Dağı'nın erken kar yağışı alan bir dağ olduğunu belirterek, her yıl burada antrenmanlarını gerçekleştirdiklerini söyledi. Doymaz, 2024 yılında yapılacak yarışmalarda iyi dereceler elde etmeyi hedeflediklerini ve bu yıl 2 sporcuyu Olimpiyat Hazırlama Merkezi'ne gönderdiklerini de açıkladı.

 • Bitlis'teki kayaklı koşu takımı Nemrut Dağı'nda antrenman yapıyor
  18 Ara Bitlis'teki kayaklı koşu takımı Nemrut Dağı'nda antrenman yapıyor

  Bitlis'teki kayaklı koşu takımı, Nemrut Dağı'nda antrenman yaparak yarışlara hazırlanıyor. Yaz mevsiminde asfaltta çalışan sporcular, kar yağışını fırsat bilerek Nemrut Gölü çevresinde antrenmanlarını sürdürüyor. Nemrut Krater Gölü çevresindeki çalışmalar, yüksek rakımın kayaklı koşu için ideal bir ortam olduğunu gösteriyor. Türkiye Kayak Federasyonu'nun 2024 faaliyet programına hazırlık yapan takım, Nemrut Dağı'nda antrenmanlara başlamıştır.

 • Haftanın tarihine bakış
  03 Ara Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.

 • NASA Astronotu Nemrut Kalderası'nı Uzaydan Fotoğrafladı
  29 Kas NASA Astronotu Nemrut Kalderası'nı Uzaydan Fotoğrafladı

  Amerika Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) astronotlarından Andreas Mogensen, Bitlis'teki Nemrut Krater Gölü'nü de bünyesinde barındıran Nemrut Kalderası'nı uzaydan fotoğrafladı. Fotoğrafta, Nemrut Krater Gölü, Tatvan ve Van Gölü aynı karede yer aldı.

 • Tatvan'da Yaban Hayvanlarına Yemleme Çalışması
  29 Kas Tatvan'da Yaban Hayvanlarına Yemleme Çalışması

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban hayvanları için yemleme çalışması yapıldı. Tatvan Belediyesi, AKUT, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmada, yaban hayvanları için yem bırakıldı.

 • Nemrut Dağı'nda turizm hareketliliği için toplantı düzenlendi
  22 Kas Nemrut Dağı'nda turizm hareketliliği için toplantı düzenlendi

  Dünyanın 8. harikası olan Nemrut Dağı'nda turizm hareketliliğinin artırılması amacıyla Adıyaman Valisi Osman Varol başkanlığında bir toplantı düzenlendi. Toplantıda, Nemrut Dağı ve diğer tarihi ören yerlerinde turizm hareketliliğini artırmak için uzun vadeli çalışmalar ele alındı.

 • Bitlis'te Dini Nikahlı Eşin Ailesi Tarafından Öldürülen Kadının Cesedi Parçalanarak Yakıldı
  05 Kas Bitlis'te Dini Nikahlı Eşin Ailesi Tarafından Öldürülen Kadının Cesedi Parçalanarak Yakıldı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde bir kadının dini nikahlı eşinin ailesi tarafından öldürülmesi sonucu cesedinin parçalanarak yakıldığı olayda, 5 kişi tutuklandı. Olayın ardından başlatılan soruşturma sonucunda cesedin Nemrut Dağı eteklerine atıldığı tespit edildi.

 • Bitlis'te kayıp Türk-Alman vatandaşının öldürülüp yakıldığı ve parçalarının atıldığı cesedinin bulunmasıyla 5 şüpheli tutuklandı
  05 Kas Bitlis'te kayıp Türk-Alman vatandaşının öldürülüp yakıldığı ve parçalarının atıldığı cesedinin bulunmasıyla 5 şüpheli tutuklandı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde kayıp ihbarı üzerine başlatılan arama çalışmaları sonucunda, Türk ve Alman vatandaşı N.G.'nin öldürülüp yakıldıktan sonra parçalanarak boş araziye atıldığı tespit edildi. Gözaltına alınan 5 şüpheli, 'tasarlayarak kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı.

 • Bitlis'te kan donduran cinayetin detayları ortaya çıktı
  04 Kas Bitlis'te kan donduran cinayetin detayları ortaya çıktı

  Bitlis'te ailesi tarafından kayıp başvurusu yapılan N.G.'nin kayınbiraderleri tarafından öldürüldükten sonra cesedinin parçalara ayrılarak yakıldığı ortaya çıktı. Olayın failleri olan 2 kişi ve yardım eden 3 kişi gözaltına alındı.

 • Bitlis'te kayıp kişinin öldürülerek yakıldığı tespit edildi, 5 kişi gözaltına alındı
  03 Kas Bitlis'te kayıp kişinin öldürülerek yakıldığı tespit edildi, 5 kişi gözaltına alındı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde 25 Ekim'de kayıp ihbarı yapılan kişinin öldürülerek cesedinin yakıldığı belirlendi. Alman vatandaşı olan N.G, dini nikahlı eşinin ailesinin evinden ayrıldıktan sonra haber alınamamıştı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan aramalarda, N.G'nin öldürüldüğü ve cesedinin parçalara bölünerek yakıldığı tespit edildi. Olayla ilgili olarak dini nikahlı eşi, eşinin annesi, babası ve 2 kardeşi gözaltına alındı.

 • Bitlis'te Kayıp Şahsın Parçalara Ayrılarak Yakıldığı Ortaya Çıktı
  03 Kas Bitlis'te Kayıp Şahsın Parçalara Ayrılarak Yakıldığı Ortaya Çıktı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde kayıp başvurusu yapılan N.G.'nin kayınbiraderleri tarafından öldürüldükten sonra cesedinin parçalara ayrılarak yakıldığı ortaya çıktı. Olayla ilgili 5 şüpheli gözaltına alındı.

 • Bitlis'teki öğrenciler Nemrut Dağı'nda Gençlik Marşı'nı seslendirdi
  30 Eki Bitlis'teki öğrenciler Nemrut Dağı'nda Gençlik Marşı'nı seslendirdi

  Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Benekli Köyü Ortaokulu öğrencileri, Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamaları kapsamında Nemrut Dağı eteklerinde koro şeklinde Gençlik Marşı'nı seslendirdi.

 • Nemrut Dağı Ören Yeri'ni 6 Ayda 61 Bin Kişi Ziyaret Etti
  26 Eki Nemrut Dağı Ören Yeri'ni 6 Ayda 61 Bin Kişi Ziyaret Etti

  UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ndeki 2 bin 150 metre rakımlı Nemrut Dağı Ören Yeri'ni 6 ayda 61 bin kişi ziyaret etti. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremleri hasarsız atlatan ve güneşin en güzel doğup battığı yer olarak bilinen Nemrut Dağı, ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürüyor.

 • Piyanist Tuluyhan Uğurlu: 'Güneş Ülke Anadolu ile Anadolu'yu Anadolu insanına anlatmak mecburiyeti hissediyorum'
  25 Eki Piyanist Tuluyhan Uğurlu: "Güneş Ülke Anadolu ile Anadolu'yu Anadolu insanına anlatmak mecburiyeti hissediyorum"

  Besteci ve piyanist Tuluyhan Uğurlu, Güneş Ülke Anadolu konserlerinin devam ettiğini ifade ederek, "Anadolu'yu Anadolu insanına anlatmak mecburiyetinde olduğumu hissediyorum.

 • Cumhuriyetin 100. yılında 100 genç Nemrut Dağı'nda
  24 Eki Cumhuriyetin 100. yılında 100 genç Nemrut Dağı'nda

  Cumhuriyetin 100. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Adıyaman'dan 100 genç Nemrut Dağı'na çıktı. Gençler, Türk Bayrağı ve pankartlarla zirveye ulaştı ve mini spor gösterisi gerçekleştirdi. Adıyaman Valisi, gençleri uğurlarken depremde hayatını kaybedenler için burukluk yaşadıklarını belirtti.

 • Nemrut Dağı'ndaki Devasa Heykellere Nano Kireç Uygulaması
  23 Eki Nemrut Dağı'ndaki Devasa Heykellere Nano Kireç Uygulaması

  UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ndeki Nemrut Dağı'ndaki devasa heykellere yapılan nano kireç uygulamasının olumlu sonuç verdiği bildirildi. Heykellerin gelecek nesillere aktarılması için diğer heykellerde de aynı çalışmanın yapılması planlanıyor.

 • Nemrut'taki heykellerde denenen 'nano kireç' tuttu
  23 Eki Nemrut'taki heykellerde denenen 'nano kireç' tuttu

  Nemrut Dağı'ndaki devasa heykelleri korumak için yapılan 'nano kireç' enjeksiyonunun başarılı olduğu belirlendi. Heykellerin gelecek nesillere aktarılması için benzer çalışmaların yapılması planlanıyor.

 • Fazıl Say'ın 100. Yıl Marşı, Nemrut Dağı zirvesinde seslendirildi
  21 Eki Fazıl Say'ın 100. Yıl Marşı, Nemrut Dağı zirvesinde seslendirildi

  Son günlerde gündemden düşmeyen sanatçı Fazıl Say'ın bestelediği '100. Yıl Marşı'nı, Cumhuriyetin 100. yılında 100 öğrenci, 2 bin 206 metre yükseklikteki Nemrut Dağı'nda seslendirdi.

 • Güvenlik korucuları Cumhuriyetin 100. yılını Nemrut Kalderası'nda kutladı
  20 Eki Güvenlik korucuları Cumhuriyetin 100. yılını Nemrut Kalderası'nda kutladı

  Bitlis'teki güvenlik korucuları, Cumhuriyetin 100. yılını 2 bin 800 rakımdaki Nemrut Kalderası zirvesinde kutladı. Tatvan ilçesinde bir araya gelen 50 güvenlik korucusu, Nemrut Kalderası'nın zirvesine yürüyüş düzenledi ve Nemrut Dağı zirvesinde Cumhuriyetin 100'üncü yılı anısına afiş açtı.

 • Bitlis İl Jandarma Komutanlığı Güvenlik Korucuları Nemrut Dağı'nda Cumhuriyet'in 100. Yılını Kutladı
  19 Eki Bitlis İl Jandarma Komutanlığı Güvenlik Korucuları Nemrut Dağı'nda Cumhuriyet'in 100. Yılını Kutladı

  Bitlis Valiliği tarafından düzenlenen organizasyonla bir araya gelen 50 güvenlik korucusu, Türk bayraklarıyla Nemrut Dağı'nın zirvesine çıkarak Cumhuriyet'in 100. yılını kutladı. Güvenlik korucuları, pankartlar açarak Cumhuriyet'e olan bağlılıklarını gösterdi ve Nemrut Krater Gölü'nün çevresinde fotoğraf çekti.

 • Bitlis Göçerleri Nemrut Dağı'ndan Dönüşe Hazırlanıyor
  11 Eki Bitlis Göçerleri Nemrut Dağı'ndan Dönüşe Hazırlanıyor

  Bitlis'in Tatvan ilçesindeki göçerler, Nemrut Dağı eteklerindeki yaylalarda otlatma yaparken havaların soğumasıyla dönüş yolculuğu için hazırlıklara başladı. Göçerler, yaklaşık 4 ay sonra köylerine ulaşmayı planlıyor.

 • UNESCO Kültürel Miras Listesi'nde bulunan geleneksel Ahlat taş işçiliği yaşatılıyor
  05 Eki UNESCO Kültürel Miras Listesi'nde bulunan geleneksel Ahlat taş işçiliği yaşatılıyor

  Bitlis'in Ahlat ilçesindeki taş ocaklarında çıkarılan taşlar, atölyelerde taş ustaları tarafından Selçuklu ve Osmanlı motifleri ile çeşitli desenler işlenerek çeşitli yapıların süslemesinde kullanılıyor. Ahlat taş işçiliği, UNESCO Kültürel Miras Listesi'nde yer alıyor.

 • Hint asıllı Amerikalı İşadamı Nemrut Dağı'nı tavsiye etti
  30 Eyl Hint asıllı Amerikalı İşadamı Nemrut Dağı'nı tavsiye etti

  Hint asıllı Amerikalı işadamı Vivek Baisetty, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Nemrut Dağı'nı görmelerini tüm dostlarına tavsiye edeceğini söyledi.

 • Adıyaman'da 2100 Yıllık Tarihi Eserler Helikopter ile Taşındı
  27 Eyl Adıyaman'da 2100 Yıllık Tarihi Eserler Helikopter ile Taşındı

  Jandarma Genel Komutanlığı'nın helikopteri, Adıyaman'ın Gerger ilçesinde bulunan Kommagene Uygarlığı'na ait 2100 yıllık tarihi eserleri taşıdı. Eserler, helikopter ile Gölyurt Kartal Yaylası'na taşındıktan sonra Adıyaman'de sergilenecek.

 • Adıyaman'da 2 Bin 100 Yıllık Kült Alanın Eserleri Helikopterle Taşındı
  26 Eyl Adıyaman'da 2 Bin 100 Yıllık Kült Alanın Eserleri Helikopterle Taşındı

  Adıyaman'ın Gerger ilçesinde bulunan 2 bin 100 yıllık olduğu düşünülen kült alandaki tokalaşma anıtı ve yazıt yer alan steller askeri helikopterle taşındı. Eserler, Adıyaman Müzesi'nde restorasyon çalışmalarının ardından Perre Antik Kenti'nde sergilenecek.

 • Gordion Antik Kenti neden dünya mirası seçildi?
  20 Eyl Gordion Antik Kenti neden dünya mirası seçildi?

  Ankara’da bulunan Gordion antik kenti, UNESCO tarafından dünya mirası olarak ilan edildi.

 • Tatvan'da Ekilen Şeker Pancarları Erciş Şeker Fabrikası'na Gönderiliyor
  14 Eyl Tatvan'da Ekilen Şeker Pancarları Erciş Şeker Fabrikası'na Gönderiliyor

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde bu yıl 25 bin dönüm alana ekimi yapılan şeker pancarları, söküm işleminin ardından Van'ın Erciş ilçesindeki şeker fabrikasına gönderiliyor. Çiftçiler, nisan ayında başlayan üretim sürecinin kasım ayında pancar sökümüyle sona erdiğini belirtti. Tatvan genelinde 25 bin dönüm civarında şeker pancarı ekimi yapıldı ve elde edilen ürünler Erciş Şeker Fabrikası'na gönderilecek.

 • Van'da Gökyüzü Gözlem Etkinliği Düzenlendi
  10 Eyl Van'da Gökyüzü Gözlem Etkinliği Düzenlendi

  Van'da düzenlenen gökyüzü gözlem etkinliğine katılan öğretmenler, Ayanis Kalesi'nde gün batımını izledi ve teleskoplarla Samanyolu'nu gözlemledi. Etkinlik, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Van Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, TUBİTAK ve üniversitelerin işbirliğiyle gerçekleştirildi.

 • Yüzlerce yıllık 'Nemrut Develeri' bir bir yok oluyor
  08 Eyl Yüzlerce yıllık 'Nemrut Develeri' bir bir yok oluyor

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde 'Nemrut'un develeri' olarak bilinen yüzlerce yıllık kaya blokları yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Taşlar, koruma sağlanamadığı için her geçen gün tahrip ediliyor.

 • Bitlis'te 17 Bin Dönüm Domates Hasadı Başladı
  08 Eyl Bitlis'te 17 Bin Dönüm Domates Hasadı Başladı

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde 17 bin 200 dönüm alanda ekilen domatesler hasat edilmeye başlandı. Çiftçiler, tarım işçilerinin yardımıyla toplanan domatesleri çevre illere göndermek üzere tırlara yüklüyor. Ancak domates fiyatlarının tarlada düşük olmasına rağmen tezgahta yüksek olması çiftçilerin sıkıntısını artırıyor.

 • Koyun sürülerinin tozlu yolculuğu görsel şölen sunuyor
  08 Eyl Koyun sürülerinin tozlu yolculuğu görsel şölen sunuyor

  Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Kıyıdüzü köyündeki koyun sürülerinin tozlu vadiden yaptıkları yolculuk fotoğrafçıların yoğun ilgisini çekiyor. Fotoğrafçılar, koyun sürülerinin çıkardığı tozları gün batımıyla birlikte fotoğraflamak için köye akın ediyor.

 • Göçerler, yaz döneminde Bitlis yaylalarında konaklıyor
  30 Ağu Göçerler, yaz döneminde Bitlis yaylalarında konaklıyor

  Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki sıcak illerde hayvancılıkla geçimlerini sağlayan göçerler, yaz döneminde yaklaşık 300 bin küçükbaş hayvanla Bitlis yaylalarında konaklıyor. Bölgede huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla yasaklı yaylaların da kullanıma açılması, bölgede hayvancılık faaliyetlerini canlandırıyor.

 • Adıyaman'da 2. Uluslararası Nemrut Gastronomi Festivali Gerçekleştirildi
  28 Ağu Adıyaman'da 2. Uluslararası Nemrut Gastronomi Festivali Gerçekleştirildi

  Adıyaman'da, tüm gastronomi birikimleriyle Adıyaman Valiliği ve Kahta Kaymakamlığı tarafından organize edilen 2. Uluslararası Nemrut Gastronomi Festivali gerçekleştirildi. Festival, 'depremin vurduğu kadim topraklarda gıdanın kaynağı ve sürdürülebilirliği' temasıyla gerçekleştirilerek, hem Adıyaman'da hem de ülke genelinde gastronomi profesyonelleri ve sevenleri tarafından büyük ilgi gördü.

 • Adıyaman'da Uluslararası Nemrut Gastronomi Buluşmaları Festivali Gerçekleştirildi
  28 Ağu Adıyaman'da Uluslararası Nemrut Gastronomi Buluşmaları Festivali Gerçekleştirildi

  Adıyaman'da, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Nemrut Dağı'nın eteklerinde Uluslararası Nemrut Gastronomi Buluşmaları festivali düzenlendi. Festivalde, Türkiye'den gelen gastronomi ve mutfak dünyasının önemli isimleri, bölgenin çok kültürlü geleneksel bilgi hazinesinden gelen değerleri tanıttı.

 • Van Gölü'nde Yaz Tatili Boyunca Yüzen Çocukların Saçları Sarıya Dönüyor
  24 Ağu Van Gölü'nde Yaz Tatili Boyunca Yüzen Çocukların Saçları Sarıya Dönüyor

  Dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü'nde yaz tatili boyunca serinlemek için yüzen çocukların saç renkleri sarıya dönüşüyor. Van Gölü'nün sodalı suyu ve güneşin etkisiyle saçlar sararıyor ancak kış aylarında tekrar kendi rengine dönüyor. Van Gölü'nün sodalı suyu, cilt hastalıklarına iyi gelmesiyle bilim insanlarının dikkatini çekiyor. Gölde yüzen çocukların saçlarının sarıya dönmesinin sebebi ise sodanın içeriğiyle güneş ışınları sonucu oluşan bir tablo olarak açıklanıyor.

 • Tatvan'da hayvanlar yazı Nemrut Dağı eteklerinde geçiriyor
  21 Ağu Tatvan'da hayvanlar yazı Nemrut Dağı eteklerinde geçiriyor

  Bitlis'in Tatvan ilçesindeki besiciler ve çobanlar, hayvanlarının sıcak havadan etkilenmemesi için yaz dönemini Nemrut Dağı eteklerindeki verimli yayla ve meralarda geçiriyor. Sıcak havadan dolayı sürüleriyle geceyi yaylalarda geçiren besiciler ve çobanlar, hayvanların sağımı ve su ihtiyaçlarının karşılanması için köye getiriyor. Bölgeye gelen fotoğraf tutkunları, sürülerin zorlu yolculuğunu görüntülemeye çalışıyor. Hayvancılığın tek geçim kaynağı olan besiciler, hayvanlarını Nemrut Dağı eteklerine götürebilmek için günde ortalama 30 kilometre yolculuk yapıyor.

 • Oses Çiğköfte Yönetim Kurul Başkanı Osman Yaşar OSES Gurme ile Çiğ Köfteye Yeniden Hayat Verdi
  16 Ağu Oses Çiğköfte Yönetim Kurul Başkanı Osman Yaşar OSES Gurme ile Çiğ Köfteye Yeniden Hayat Verdi

  Osman Yaşar, çiğ köfte geleneğini modern bir yaklaşımla yaşatma ve geleceğe taşıma misyonunu üstlenen bir öncü olarak öne çıkmaktadır. OSES Gurme markası altında çiğ köfteyi sadece bir lezzet olarak değil, aynı zamanda Türk kültürünün zengin mirasını ve kimliğini yansıtan bir sembol olarak görmektedir.

 • Bitlis'teki Arin Gölü'nde su seviyesinin düşmesiyle hayvan otlatma alanları oluştu
  13 Ağu Bitlis'teki Arin Gölü'nde su seviyesinin düşmesiyle hayvan otlatma alanları oluştu

  Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde bulunan Arin Gölü, su seviyesinin düşmesiyle hayvan otlatma alanlarına dönüştü. İklim değişikliği, kuraklık ve yağışların azalması nedeniyle gölün su seviyesi her yıl daha da düşüyor. Bu durum göçmen kuşların barınma alanını etkileyerek ekolojik dengede bozulmalara yol açabilir. Yer altı sularının dengesini korumak için kuyularla ilgili planlama yapılması gerekmektedir.

 • Ahlat'taki Taş Ocaklarında İşçiler Geleneksel Yöntemlerle Çalışıyor
  03 Ağu Ahlat'taki Taş Ocaklarında İşçiler Geleneksel Yöntemlerle Çalışıyor

  Bitlis'in Ahlat ilçesindeki taş ocaklarında işçiler, kavurucu sıcağa rağmen geleneksel yöntemleri kullanarak çalışıyor. Nemrut Dağı'nın eteklerindeki ocaklarda işçiler, murç, çivi, balyoz ve levye yardımıyla bloklar halinde çıkardıkları Ahlat taşını siparişlere göre şekillendirerek yurdun dört bir yanına gönderiyor. Sıcak havaya rağmen saatlerce balyoz sallayan işçiler, elde ettikleri kazançla ailelerini geçindiriyor. Bölgede sıcaklık 28 ila 30 derece arasında değişiyor.

 • Ahlatlı taş ustaları kavurucu sıcakta ekmeklerini taştan çıkarıyorlar
  03 Ağu Ahlatlı taş ustaları kavurucu sıcakta ekmeklerini taştan çıkarıyorlar

  Bitlis'in Ahlat ilçesindeki taş işçileri, Nemrut Dağı eteklerinde çıkardıkları volkanik kaya kütlelerini parçalayarak ekmeklerini kazanmanın mücadelesini veriyor. Bölgede bina, cami, minare, mezar ve çeşme yapımında tercih edilen volkanik Ahlat taşı, Nemrut Dağı eteklerinden çıkarılmaya devam ediliyor. Taş ustaları, zorlu ekmek mücadelesine sabahın erken saatlerinde başlıyor ve bilek gücüyle çalışarak günlük ortalama 30 ile 40 adet taş çıkartıyorlar. Bu sıcak havalara rağmen işlerinden memnun olan ustalar, geçimlerini bu şekilde sağladıklarını belirtiyorlar.

 • Ahlat'ta Taş İşçileri Volkanik Kayaları Parçalayarak Geçim Mücadelesi Veriyor
  03 Ağu Ahlat'ta Taş İşçileri Volkanik Kayaları Parçalayarak Geçim Mücadelesi Veriyor

  Bitlis'in Ahlat ilçesindeki taş işçileri, Nemrut Dağı eteklerinde çıkardıkları volkanik kaya kütlelerini parçalayarak ekmeklerini kazanmanın mücadelesini veriyor. Ahlat taşı, bina, cami, minare, mezar ve çeşme yapımında tercih edilen bir malzeme olup, bölgede geçim kaynağı haline gelmiştir. İşçiler, balyoz, manivela ve büyük mıhlarla kaya kütlelerini parçalayarak yapı malzemesine dönüştürmektedir. Taşlar daha sonra kesim ve işleme ocaklarına götürülerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Taş işçileri, bilek gücüyle çalışarak zorlu bir ekmek mücadelesi vermektedir.

 • Tatvan'da Van Gölü'nde Tekne Turları Rağbet Görüyor
  27 Tem Tatvan'da Van Gölü'nde Tekne Turları Rağbet Görüyor

  Bitlis'in Tatvan ilçesine gelen misafirler, Van Gölü'nde düzenlenen tekne turlarına ilgi gösteriyor. Her yıl mayısta başlayan turlar, eylüle kadar devam ediyor. Tekneyle yapılan turlarda müşterilere Van Gölü'nün eşsiz manzarası eşlik ediyor. Ayrıca, özel etkinlikler için tekne kiralama imkanı da bulunuyor.

 • THY'den Uzak Doğu ülkelerinde tanıtım atağı
  22 Tem THY'den Uzak Doğu ülkelerinde tanıtım atağı

  Türk Hava Yolları (THY), Türkiye Tanıtım Etkinlikleri ve THY'nin 90'ıncı kuruluş yıl dönümü kapsamında Güney Kore'nin başkenti Seul ve Japonya'nın başkenti Tokyo'da tanıtım etkinlikleri düzenlendi.

 • THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI BOLAT HEDEFİMİZ, YÜZDE 80 OLAN TRANSİT YOLCU ORANINI TERSİNE ÇEVİRMEK
  22 Tem THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI BOLAT HEDEFİMİZ, YÜZDE 80 OLAN TRANSİT YOLCU ORANINI TERSİNE ÇEVİRMEK

  Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, Türkiye Tanıtım Etkinlikleri ve THY'nin 90'ıncı kuruluş yıldönümü sebebiyle Güney Kore'nin başkenti Seul ile Japonya'nın başkenti Tokyo'da, basın mensupları ve önde gelen sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

 • THY Yönetim Kurulu Başkanı Bolat: Hedefimiz, yüzde 80 olan transit yolcu oranını tersine çevirmek
  22 Tem THY Yönetim Kurulu Başkanı Bolat: Hedefimiz, yüzde 80 olan transit yolcu oranını tersine çevirmek

  Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, Türkiye Tanıtım Etkinlikleri ve THY'nin 90'ıncı kuruluş yıldönümü sebebiyle Güney Kore'nin başkenti Seul ile Japonya'nın başkenti Tokyo'da, basın mensupları ve önde gelen sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

 • THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI BOLAT: HEDEFİMİZ, YÜZDE 80 OLAN TRANSİT YOLCU ORANINI TERSİNE ÇEVİRMEK
  22 Tem THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI BOLAT: HEDEFİMİZ, YÜZDE 80 OLAN TRANSİT YOLCU ORANINI TERSİNE ÇEVİRMEK

  Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, Türkiye Tanıtım Etkinlikleri ve THY'nin 90'ıncı kuruluş yıldönümü sebebiyle Güney Kore'nin başkenti Seul ile Japonya'nın başkenti Tokyo'da, basın mensupları ve önde gelen sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

 • Nemrut Dağı, Uzak Doğulu Turistleri Ağırlıyor
  15 Tem Nemrut Dağı, Uzak Doğulu Turistleri Ağırlıyor

  UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Nemrut Dağı, Güney Kore, Japonya ve Çin gibi Uzak Doğu ülkelerinden gelen turistleri ağırlıyor. Ziyaretçiler, zorlu bir yürüyüşle dağın zirvesine çıkarak Kommagene Krallığı'ndan kalma dev heykeller eşliğinde güneşin doğuşunu ve batışını izleme fırsatı buluyor. Adıyaman Kültür ve Turizm Müdürü Abuzer Gelse, kentin tarihi ve doğal güzelliklerinin yerli ve yabancı turistleri cezbettiğini belirtti. Nemrut Dağı'nın izleme terasları ve gün batımının en güzel şekilde izlenebileceği manzarasıyla dikkat çektiği vurgulandı.

 • AK Parti Milletvekili Turan Bedirhanoğlu, Nemrut Kalderası ve Krater Gölü'nün turizme kazandırılacağını açıkladı
  30 Haz AK Parti Milletvekili Turan Bedirhanoğlu, Nemrut Kalderası ve Krater Gölü'nün turizme kazandırılacağını açıkladı

  AK Parti Bitlis Milletvekili Turan Bedirhanoğlu, Nemrut Kalderası ve Krater Gölü'nün turizme kazandırılması için 'Ortak Akılla Nemrut Eylem Planı' başlığı altında çalışmaların başlatılacağını belirtti. Bedirhanoğlu, bölgedeki doğal güzelliklerin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve turist çekme potansiyelinin artırılması için turizm firmaları, sivil toplum kuruluşları ve ilgili kurumlarla işbirliği yapacaklarını ifade etti. Ayrıca, Nemrut Dağı'na inşa edilen telesiyej hattı ve turistik tesislerin tekrar hizmete sunulması için çalışmalar yapılacağı da belirtildi.

 • Kahta residents excited about the possibility of becoming a province in the 100th year of the Republic
  20 Haz Kahta residents excited about the possibility of becoming a province in the 100th year of the Republic

  The residents of Kahta district in Adıyaman were excited about the possibility of becoming a province in the 100th year of the Republic, following the recent announcement of 100 new provinces. They are hoping to separate from Adıyaman, which currently has 1954 provinces, and become a province themselves. Kahta has hosted many civilizations throughout history and is home to the world-famous Nemrut Mountain, which attracts tens of thousands of visitors every year. The residents believe that becoming a province would help unlock the tourism potential of the region. They also hope that their province's license plate number will be 100.

 • Boz ayı ağaç dalındaki ekmeği böyle kaptı
  15 Haz Boz ayı ağaç dalındaki ekmeği böyle kaptı

  Bitlis'te bulunan Nemrut Krater Gölü'nde yaşayan boz ayının bir hayvan sever tarafından ağacın dalına bırakılan ekmeği kapması cep telefonu kamerasına yansıdı. Hayvan sever Asım Araboğa, yanına götürdüğü ekmekleri Nemrut Krater Gölü'ndeki ormanlık alanda yaşayan ayıların beslenmesi için ağaç dallarına bıraktı. Ayı, ağaç dalına uzanarak bırakılan ekmeği alıp ormanın içine doğru gitti.

 • Bitlis'te Boz Ayılar Nemrut Krater Gölü'nde Yaşamlarını Sürdürüyor
  15 Haz Bitlis'te Boz Ayılar Nemrut Krater Gölü'nde Yaşamlarını Sürdürüyor

  Bitlis'in Nemrut Krater Gölü'nde yaşayan boz ayı, hayvansever Asım Araboğa tarafından ağacın dalına bırakılan ekmeği kaparken cep telefonu kamerasına yansıdı. Araboğa, Nemrut Dağı'nda yaşayan ayıların beslenmesine yardımcı olmak için yanında yiyecekler götürüyor. Nemrut Krater Gölü, zengin florası ve doğal güzellikleriyle birçok canlıya ev sahipliği yapıyor.

 • Dünyanın ikinci büyük krater gölünde turizm sezonu açıldı
  03 Haz Dünyanın ikinci büyük krater gölünde turizm sezonu açıldı

  Bitlis'te bulunan Nemrut Dağı ile Nemrut Krater Gölü, dünyanın ikinci büyük krater gölü olma özelliğiyle turistlerin ilgisini çekiyor. Avrupalı Seçkin Destinasyonlar projesi çerçevesinde 'mükemmeliyet ödülü' alan göl, her mevsim farklı güzellikler sunuyor. Yılın ilk ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan Nemrut Krater Gölü, doğal güzelliğiyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline geldi.

 • Sürülerin tozlu göç yolculuğu başladı
  24 May Sürülerin tozlu göç yolculuğu başladı

  - Sürülerin tozlu göç yolculuğu başladı Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Kıyıdüzü köyünde yaz mevsiminin gelmesiyle koyun sürülerinin Nemrut Dağı'ndaki yaylalara zorlu ve tozlu yolculuğu başladı.

 • Bitlis'te yıldırım düştü: 20 koyun telef oldu
  22 May Bitlis'te yıldırım düştü: 20 koyun telef oldu

  Bitlis'te yıldırım düştü: 20 koyun telef oldu Bitlis'in Güroymak ilçesinde sürünün arasına yıldırım düşmesi sonucu 20 koyun telef olurken, koyunları otlatan şahıs ise ölümden döndü.

 • Bitlis'te yıldırım düştü: 20 koyun telef oldu
  22 May Bitlis'te yıldırım düştü: 20 koyun telef oldu

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde sürünün arasına yıldırım düşmesi sonucu 20 koyun telef olurken, koyunları otlatan şahıs ise ölümden döndü.

 • Nemrut Krater Dağında 5 metrelik kar tünelleri
  24 Nis Nemrut Krater Dağında 5 metrelik kar tünelleri

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan 2 bin 948 rakımlı Nemrut Krater Dağı yolunda oluşan 5 metrelik kar tünelleri görenleri hayretler içinde bırakıyor. Yolun açılmasıyla birlikte ziyaretçilerin akın ettiği Nemrut Krater Gölü yaz ve kış görüntüsüyle seyrine tatminsiz manzaralar sunuyor.

 • Nemrut Dağı Ramazan Bayramında ziyaretçilerini ağırlıyor
  23 Nis Nemrut Dağı Ramazan Bayramında ziyaretçilerini ağırlıyor

  Adıyaman'ın Kahta ilçesinde yer alan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Nemrut Dağı, Ramazan Bayramı'nda ziyaretçilerini ağırlıyor. Güneşin doğuşunun ve batışının en güzel izlendiği yer olarak bilinen Nemrut Dağı, 2206 metre rakımlı olarak ziyaretçi akınına uğradı.

 • AB, Türkiye ile kültürel miras projelerine devam ediyor
  19 Nis AB, Türkiye ile kültürel miras projelerine devam ediyor

  AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Dünya Kültür Mirası Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye ile AB arasında kurulan kültürel ve bilimsel köprülere yenilerini ekleyeceklerini belirtti. Haberde, AB'nin Türkiye'deki kültürel miras projeleri ve desteklediği projelerden örnekler veriliyor.

 • Bakan Kurum: 'Mayıs ayında 319 bin deprem konutunun inşaatı başlamış olacak'
  19 Nis Bakan Kurum: "Mayıs ayında 319 bin deprem konutunun inşaatı başlamış olacak"

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi'nde medya yöneticileriyle iftarda buluştu.

 • Bakan Kurum: 'Mayıs ayında 319 bin deprem konutunun inşaatı başlamış olacak'
  19 Nis Bakan Kurum: "Mayıs ayında 319 bin deprem konutunun inşaatı başlamış olacak"

  Bakan Kurum: "Mayıs ayında 319 bin deprem konutunun inşaatı başlamış olacak" "1.5 milyon dönüşümü de başlatmak istiyoruz.

 • Depremin etkilediği Adıyaman'da ilkbahar renkleri hakim oldu
  17 Nis Depremin etkilediği Adıyaman'da ilkbahar renkleri hakim oldu

  Adıyaman'da ilkbahar mevsimiyle doğa rengarenk görüntüye kavuştu.

 • Depremin etkilediği Adıyaman'da ilkbahar renkleri hakim oldu
  17 Nis Depremin etkilediği Adıyaman'da ilkbahar renkleri hakim oldu

  Adıyaman'da ilkbahar mevsimiyle doğa rengarenk görüntüye kavuştu.

 • Nemrut Dağı sezonun ilk turist kafilelerini ağırlıyor
  15 Nis Nemrut Dağı sezonun ilk turist kafilelerini ağırlıyor

  Adıyaman'daki Nemrut Dağı Ören Yeri, sezonun ilk turist kafilelerini ağırlamaya başladı.

 • Depremi hasarsız atlatan Perre Antik Kenti'ndeki kazılara yeniden başlanacak
  14 Nis Depremi hasarsız atlatan Perre Antik Kenti'ndeki kazılara yeniden başlanacak

  Kommagene Krallığı'nın beş büyük kentinden olan Adıyaman'daki Perre Antik Kenti'nde yeniden kazı çalışmaları başlatılıyor.

 • Depremi hasarsız atlatan Perre Antik Kenti'ndeki kazılara yeniden başlanacak
  14 Nis Depremi hasarsız atlatan Perre Antik Kenti'ndeki kazılara yeniden başlanacak

  Kommagene Krallığı'nın beş büyük kentinden olan Adıyaman'daki Perre Antik Kenti'nde yeniden kazı çalışmaları başlatılıyor.

Advertisement