Nevşehir'den Kısa Kısa - Son Dakika

Nevşehir'den Kısa Kısa

02.04.2018 16:43
Nevşehir'den Kısa Kısa

Osmanlı sultanlarından 2. Abdülhamid Han'ın vefatının 100. yılı münasebetiyle Nevşehir'de organize edilen program kapsamında tiyatro oyunu sahnelendi.

Osmanlı sultanlarından 2. Abdülhamid Han'ın vefatının 100. yılı münasebetiyle Nevşehir'de organize edilen program kapsamında tiyatro oyunu sahnelendi.

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez'in yazıp yönettiği "Usta" adlı oyun tiyatro severlerle buluştu.

Çok sayıda davetlinin beğeni ile izlediği programın ardından Nevşehir Valisi İlhami Aktaş tarafından Yenilmez'e yöresel el sanatlarından çini tabak hediye edildi.

Etkinliğe, AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkan yardımcıları Atilla Seçen, Yusuf Kaya, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Hacıbektaş Kaymakamı Yaşar Yiğit Demirer, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Derinkuyu'da kütüphane açılışı

Derinkuyu ilçesinde, 24 Kasım İlkokulu'nda görev yapan öğretmenler el birliği ile okula kütüphane kazandırdı.

Öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmaları amacıyla yaklaşık 3 bin kitap ve zeka oyunlarından oluşan kütüphanenin açılışı için tören düzenlendi.

Törende konuşan okul müdürü Mustafa Ekim, öğrencilerin boş vakitlerinde ve ders aralarında faydalanmaları amacıyla oluşturulan kütüphanede, öğrencilere huzurlu bir ortam sağlanması amacıyla oturma köşeleri de hazırlandığını belirtti.

Konuşmanın ardından açılış kurdelesi okul müdürü Ekim ve yazar Osman Aytekin tarafından kesildi.

Malezya kraliçesinden Kapadokya'ya ziyaret Malezya kraliçesinden Kapadokya'ya ziyaret Erciyes'te Uluslararası Bisiklet Yarışları devam ediyor Erciyes'te Uluslararası Bisiklet Yarışları devam ediyor Malezya Kraliçesi Iskandariah: 'Kapadokya'da yaşamak istiyorum' Malezya Kraliçesi Iskandariah: 'Kapadokya'da yaşamak istiyorum'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Nevşehir'den Kısa Kısa - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement